Vieme, kedy si film Tenet pozrieme z pohodlia domova online, na DVD a Blu-ray

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Riskantný krok od štúdia Warner Bros.

Špionážny sci-fi triler Tenet režiséra Christophera Nolana je akýmsi odstrašujúcim príkladom toho, prečo počas celosvetovej pandémie nevydávať veľkofilmy do kín. Aj preto sa dodnes jedná o hádam jediný blockbuster, ktorý počas globálnej pandémie vyšiel. Tiež si prešiel niekoľkými odkladmi, no nakoniec ho štúdio Warner Bros. poslalo do kín v zámorí.

O týždeň neskôr sa dostal aj do Spojených štátov a celkový výsledok bol jednoducho… nedostačujúci. Celosvetovo si vzhľadom na situáciu zarobil pomerne dobre, no doma v Severnej Amerike nešlo o žiadnu výhru. Tam si zarobil iba niečo cez 53 miliónov amerických dolárov, čo je vzhľadom na tak veľký produkčný rozpočet sklamaním.

Christopher Nolan Tenet
Zdroj: Entertainment Weelky

Naopak, režisér Christopher Nolan je s týmto výsledkom spokojný a myslí si, že sa na to filmové štúdiá pozerajú zo zlého konca.

„Som nadšený, že to zarobilo takmer 350 miliónov dolárov. Ale obávam sa, že štúdiá z nášho vydania vyvodzujú nesprávne závery.“

Finančne sa omnoho lepšie darilo napríklad Mulan, ktorá vyšla na streamovacej službe Disney+ (s mastným príplatkom) a zároveň v kinách v tých kútoch sveta, kde boli kinosály otvorené. Takéto kombinované vydanie sa štúdiu Disney osvedčilo. No situácia vo svete sa odvtedy opäť zhoršila a už sú zatvorené kiná aj v Európe vrátane Slovenska. Štúdiam teda neostáva nič iné ako svoje tituly opakovane odkladať.

nové zábery z filmu tenet
Zdroj: yourcelebritymagazines.com

Kedy si pozrieme film Tenet online, na DVD a Blu-ray?

No stále sa vo svete nájdu diváci a fanúšikovia, ktorí film Tenet zatiaľ nemali tú možnosť okúsiť. Alebo aj tí, ktorí ho pre stopercentné pochopenie potrebujú vidieť ešte zopárkrát. Tých určite poteší správa o tom, že sa vydania na fyzických nosičoch a digitálne dočkáme už čo nevidieť.

Film sa na DVD, Blu-ray a digitálne obchody dostane už 15. decembra 2020, takže si ho už čoskoro budeme môcť užiť z pohodlia domova. Na Blu-ray nosiči a v 4K Ultra HD verzii nebude chýbať ani hodinový behind-the-scenes pohľad na vznik filmu. Nevieme ako vy, no my máme o darček pre filmových fanúšikov vystarané.

Tešíte sa na to, že si už v polovici decembra pozrieme film Tenet online, na DVD a Blu-ray? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -