Film Tenet môže vyjsť v lete v kinách pod touto jednou podmienkou. Tiež mu hrozí odklad?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Pre film Tenet bola premiéra stanovená už nejaký ten čas dozadu. Pre krízu, ktorú spôsobil koronavírus, sa špekulovalo a stále špekuluje, či sa film presunie, alebo nie. Premiéru mal mať začiatkom júla a bol by zrejme prvým filmom, ktorý by mal premiéru po dočasnom uzavretí kín vo svete. Štúdio Warner Bros. s tým nebude mať problém, ak sa splní ich jedna dôležitá podmienka.

Warner Bros. má jednu podmienku

Režisér filmu Christopher Nolan veľmi bojuje za to, aby film vyšiel v pôvodnom termíne. Dátum je stanovený na 17. júla 2020 a režiséra by potešilo, ak by sa narozdiel od ostatných filmov jeho premiéra neposunula. Rozhodnutie ale nestojí len na ňom a rozhodujúce slovo má až štúdio. To sa rozhodlo, že film bude môcť vyjsť v pôvodnom termíne, avšak iba keď bude celosvetovo otvorených aspoň 80% všetkých kín.

trailer na film tenet
Zdroj: nolanfans.com

Povinnosťou je aj otvorenie kín v New Yorku, Los Angeles a San Franciscu, pretože z nich majú štúdia najväčšie tržby počas prvého otváracieho víkendu. Aj keď sa vraví, že by sa kiná vo svete mohli v júli opätovne otvárať, ešte nič nie je oficiálne. Ak sa však neupresnia informácie o otváraní kín do troch týždňov, premiéra filmu Tenet sa bude posúvať.

Film Tenet

Ako už bolo spomínané, film Tenet režíruje úspešný oscarový režisér a scénarista Christopher Nolan. V hlavných úlohách uvidíme hercov a herečky Johna Davida Washingtona, Roberta Pattinsona, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadiu, Michaela Caina a Kennetha Branagha. Film sa zameria na cestovanie v čase, vďaka ktorému sa budú snažiť hlavní hrdinovia zabrániť tretej svetovej vojne. To, či sa im to podarí, snáď uvidíme už čoskoro v kinách.

Tenet
Zdroj: collider.com

Film musí vyjsť do viac ako 80% kín aj z toho dôvodu, že Christopher Nolan má sľúbených 20% peňazí z premiérového dňa filmu. Tento fakt určite neprispieva k tomu, aby štúdio vypustilo film čím skôr. S veľkou pravdepodobnosťou budú čakať na otvorenie čo najviac kín. Zárobok bude potom vyšší a štúdio bude oveľa viac spokojné. Ak sa čo najskôr neotvorí veľa kín naraz, film sa aj pre väčší finančný zárobok presunie.

Warner Bros. každý deň aktualizuje svoje informácie. Preto sa snáď čoskoro dozvieme, či film uvidíme v pôvodnom termíne, alebo sa jeho premiéra presunie. Nikoho to určite nepoteší, avšak čakanie nás môže iba viac navnadiť na túto zaujímavá snímku o cestovaní v čase z pohľadu Christophera Nolana. Na skrátenie čakania vám prinášame trailer, ktorý vás na film určite navnadí:

Čo myslíte, uvidíme film Tenet v pôvodnom dátume, alebo sa jeho premiéra presunie? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com, en.wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -