Brie Larson a Woody Harrelson v prvom traileri na emotívny film The Glass Castle. Dočkáme sa oscarového počinu?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nie každí má úspešných a perfektných rodičov, ako možno práve vy. Jedno by však malo byť samozrejmosťou. Rodičovská láska ku svojim deťom. Nie každý rodič dokáže dať svojim deťom trvalú strechu nad hlavou, alebo možnosť chodiť na drahé školy. Na lásku však veľa peňazí netreba. Pocit bezpečia a starostlivosti by sme od rodičov mali dostávať všetci. Pre niekoho ale takéto veci samozrejmosťou niesu. A práve na podobnú tému sa pozrie emotívny film The Glass Castle. O réžiu sa postaral Destin Daniel Cretton, ktorý ma na svedomí napríklad film Short Term 12. Pôjde o autobiografický film, ktorý je adaptáciou knihy od Jeannette Walls.

Tá bude vo filme hlavnou postavou, a stvárni ju krásna Brie Larson. Herečka si svojho Oscara odniesla už za film The Room, nedávno sa ukázala v novom Kongovi a čaká ju veľká budúcnosť v MCU, kde si zahrá Captain Marvel. Okrem nej sa vo filme objavia aj oscaroví nominanti Woody Harrelson (Zombieland) a Naomi Watts (Kruh). O výborné herecké obsadenie tak nieje núdza. Vo filme sa ukážu aj mená ako Sarah Snook, Max Greenfield alebo Ian Armitage.

O čom bude film The Glass Castle?

Film sa zameria na dve obdobia života Jeannette. Keď bola ešte dieťa, jej rodičia (Woody a Naomi) neboli presne takí, akých by si dieťa prialo. Kvôli nedostatkom peňazí sa stále sťahovali, nevedeli sa usadiť a stali sa kočovnou rodinou. Často krát prespávali v kempoch, na horách alebo v polo-rozpadnutej chatrči. Woody Harrelson si zahrá otca alkoholika, ktorý si nevie nájsť stálu prácu, no svoje deti nepochybne miluje. Príbeh o Jeannette, jej rodičoch a troch súrodencoch bude emotívny, čo je vidieť už z traileru. Druhé obdobie života bude jej dospelosť (Brie Larson), kedy si sama uvedomí, že ju rodičia vždy milovali, aj keď to tak možno stále nevyzeralo. 

Čo myslíte, zaútočí film na ceny? Amerika bude mať možnosť presvedčiť sa o jeho kvalitách už 11. augusta, kedy tam bude mať film premiéru. Dúfame, že neminie ani naše kiná.

Naomi Watts a Brie Larson
Naomi Watts a Brie Larson, Zdroj: lionsgate
Woody Harrelson a mladá Jeannette
Woody Harrelson a mladá Jeannette, Zdroj: lionsgate

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -