Režisér štúdia Naughty Dog nechce, aby vznikol film The Last of Us. Aký má názor na adaptáciu Uncharted?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Naughty Dog nepochybne patrí medzi popredné štúdia herného priemyslu. Priniesli nám ikonické série ako Crash Bandicoot, Uncharted alebo milovanú hru The Last of Us. Ako už určite viete, filmová adaptácia hry Uncharted je už nejaký ten piatok vo výrobe. Príbeh sa zameria na život mladého Nathana Drakea, ktorého si zahrá Tom Holland (Spider-Man: Návrat domov). Posledná dostupná informácia ohľadom tejto adaptácie je, že sa scenár opäť prepisuje a tentokrát ho má na starosti producent Agentov S.H.I.E.L.D.u. S určitosťou tak môžeme povedať, že si snímku Uncharted do pár rokov pozrieme – Narozdiel od filmu The Last of Us. Scenár síce napísaný je, no projekt stojí na jednom mieste.

The Last of Us 2, Zdroj: wccftech.com

Naughty Dog nechce film The Last of Us

Nedávno sa v jednom rozhovore ohľadom týchto titulov vyjadril samotný kreatívny režisér štúdia Naughty Dog, Neil Druckmann. Na film Uncharted sa neuveriteľne teší, no The Last of Us by nikdy vidieť nechcel… Sami sa presvedčte o tom, čo povedal pri rozhovore s režisérom filmu 10 Cloverfield Lane, Danom Trachtenbergom počas DICE Summit 2018:

„…Ešte aj ja som pracoval na scenári pre film The Last of Us, ktorý mal byť priamou adaptáciou. A teraz, keď som od toho trocha odbočil, pozerám sa späť a hovorím si, ‚Nechcem, aby tento film vznikol.'“

Neil ďalej jasne naznačil, že štúdio Naughty Dog nechce produkovať priame adaptácie ich hier. Oni sami totižto majú „cinematický“ štýl a tieto príbehy netreba znova prerozprávať. A práve film The Last of Us mal byť priamou adaptáciou hry. Naopak, film Uncharted bude mať vlastný príbeh, ktorý sme v hrách nemali možnosť vidieť. Stále je však každému jasné, že fanúšikovia chcú vidieť sfilmovaný TLoU (Hlavne s Hughom Jackmanom a Dafne Keen z Logana).

film uncharted
Tom Holland ako mladý Nathan Drake

Na adaptáciu Uncharted sa tešia

Neil sa na Uncharted však naozaj teší, pretože režisér Shawn Levy prinesie príbeh, ktorý sme ešte nevideli. Neprerozpráva Uncharted 1, 2, 3 alebo 4, pretože by to bolo zbytočné. Hry od štúdia Naughty Dog nemajú len výbornú grafiku a hrateľnosť, ale aj storytelling – Takže príbeh nám už vyrozprávali dostatočne dobre. Pozrieme sa teda na začiatky mladého Nathana Drakea, ktorého stvárni Tom Holland.

„Nolan North je Nathan Drake, Ashley Johnson je Ellie, a Troy Baker je Joel.“ Takže by bolo naozaj dezorientujúce, vidieť niekoho iného v ich roli.“ Dodal Neil Druckmann

A čo vy, chceli by ste vidieť príbeh The Last of Us prerozprávaný vo filme? Veríte, že adaptácia Uncharted zruší kliatbu filmov podľa hier?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -