Produkcia filmu Roberta Eggersa – The Northman, bola dočasne zastavená. Ako sa bude natáčanie vyvíjať?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Na vikingskú drámu Roberta Eggersa si ešte chvíľu počkáme

Produkcia nového filmu režiséra Čarodejnice a MajákuRobert Eggersa, bola dočasne zastavená. Vikingskú historickú drámu, odohrávajúcu sa v 10. storočí – film The Northman, delil už iba jeden týždeň od začiatku natáčania. Avšak kvôli hrozbe koronavírusu si na film počkáme dlhšie, ako sa pôvodne očakávalo.

Vo filme sa objavia herecké hviezdy, ako napríklad Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Willem Dafoe, a Anya Taylor-Joy. Väčšina hercov bola pred touto smutnou správou už pripravená na filmovanie. Všetka príprava masiek a kostýmov sa musela zastaviť.

The Northman
Zdroj: pmcdeadline2.file.com

Film The Northman rozpráva príbeh nordického princa, ktorý sa vydá na cestu pomsty po tom, ako je jeho otec zavraždený. Eggers sa k súčasnej situácii okolo jeho nového projektu vyjadril v rozhovore pre Film Independent Coffee Talk:

„Väčšina hercov bola už pripravená na lokáciách, pracovali sme na maskách, skúšali sme rôzne kostýmy, avšak všetko sme museli nečakane zastaviť.“

Eggers neskôr dodal:

„Na filme bude naďalej pracovať menšia skupina ľudí. Výrobcovia kostýmov, predovšetkým brnení, a tvorcovia praktických efektov. Ja pracujem s mojim kameramanom Jarinom Blaschkem na storyboardoch. Sú tu jednoducho veci, ktoré musia pokračovať. Taktiež naďalej sledujeme naše lokácie, na ktorých sú už postavené sety.“

Film The Northman a jeho masívna produkcia

Eggers strávil 5 mesiacov pripravovaním sa na natáčanie. The Northman je výrazne väčším filmom, ako jeho predošlé projekty. Pri Čarodejnici a Majáku bol Eggers schopný dôkladne dohliadať na každú kreatívnu zložku.

Robert Eggers
Zdroj: indiewire.com

Avšak pri masívnej produkcii, akou je The Northman, je proces komplikovanejší. Eggers takto musel zmeniť svoje zaužívané metódy a prizvať spolupracovníkov, aby mu pomohli dotvoriť celkový vzhľad filmu.

„Veľkosť tohoto filmu je obrovská. Je tu tak veľa rôznych lokácií a rekvizít, že som nemohol na každú jednu dohliadať osobne.“

To je asi najväčšia výzva, ktorej Eggers pri takto obrovskej produkcii čelí. Avšak bude čeliť aj výzvam, ktoré už v minulosti zdolal. Ako napríklad práca so zvieratami, alebo natáčanie na nehostinných lokáciách. Eggers potvrdil, že na filme pracujú tí istí ľudia, ktorí sa vďačne vytrápili na jeho predošlých projektoch.

„Vzhľadom na to, ako je vo filme veľa lokácií, sme museli robiť nepretržitý prieskum. Musíme vytvoriť nový svet, postaviť osady, vyrábame tisícky kostýmov a rekvizít, trénujeme zvieratá a dizajnujeme každý jeden záber.“

Eggers odhalil, že pri The Northman vytvoril oveľa viac storyboardov. Pri jeho predošlých projektoch dopredu nakreslil len tie najnáročnejšie scény, ktoré obsahovali kaskadérske kúsky, vizuálne efekty, alebo zvieratá. Avšak pri jeho najnovšom filme je len máloktorá scéna „jednoduchá“.

Film The Northman vznikne v produkcii New Regency, scenár napíše Robert Eggers a islandský spisovateľ Sjón. Dúfame, že bude produkcia filmu čoskoro pokračovať a Robert Eggers nám prinesie po Čarodejnici a Majáku ďalšie majstrovské dielo.

Čo hovoríte na takýto vývoj situácie? Už sa na tento film tešíte? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -