Prečo sme na Simpsonovcov vo filme čakali tak dlho? A aké iné príbehy bojovali o svoje žlté sfilmovanie?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Film The Simpsons Movie

Film The Simpsons Movie sa na veľké plátno a do kinosál po celom svete dostal až v roku 2007. Určite si všetci pamätáte ten boom, ktorý bol okolo jeho premiéry. Avšak tento dlho očakávaný a populárny film trvalo takmer až 10 rokov vytvoriť! Prečo tomu tak bolo?

História a príbeh Simpsonovcov

Seriál Simpsonovci sa prvýkrát objavili na obrazovkách ako doplnok k šou s názvom The Tracey Ullman Show v roku 1987. Jednalo sa o krátke animované diely, ktoré vypĺňali medzeru v programe. Po troch sériách sa však seriál vyšplhal na samostatnú šou so všetkým, čo k tomu patrilo. Ich skutočný debut preto pripisujeme k roku 1989. Odvtedy sa stal najdlhšie vysielaným americkým seriálom v televízii.

The Simpsons Movie
Zdroj: ew.com

Simpsonovci sa zameriavajú na každodenné radosti a strasti päťčlennej žltej rodinky Simpsonových. Žijú v americkom meste Springfield, kde majú mnoho priateľov a nepriateľov a dobrodružstvo na nich číha na každom rohu. Rodina sa skladá zo svetoznámych postáv menom Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie.

Ako sa zrodil nápad filmu?

Okrem seriálu a filmu nájdeme o Simpsonovcoch aj hry, knihy, komiksy a mnoho ďalších vecí. Keď v roku 2007 vyšiel film The Simpsons Movie, zožal medzi fanúšikmi a divákmi veľký úspech. Viacerí však naň čakali už pred tým. Bolo by pochopiteľné, keby film vyšiel omnoho skôr – jednalo sa predsa o svetoznámy populárny seriál. To, že vyšiel neskôr, než všetci čakali, však neznamená, že na ňom Fox nepracoval už roky predtým.

Simpsonovci
Zdroj: variety.com

Tvorcovia na čele s Mattom Groeningom premýšľali o filme už na začiatku seriálu. Plánovali vytvoriť film po tom, ako seriál ukončia. Simpsonovci sú však asi nekonečným seriálom. Nápad s filmom Fox dlho neschvaľoval. Zelenú mu dal až v roku 1997 a potom trvalo roky tvorcom všetko pripraviť a nachystať. Dabléri, príbeh, animácia,… S týmto všetkým sa museli popasovať. Dabléri podpísali zmluvy až v roku 2001, keď už tvorcovia mali riadny kus cesty za sebou.

Film The Simpsons Movie a všetky jeho podoby

Najtvrdším orieškom bol príbeh. Tvorcovia boli zvyknutí na krátke skeče a mikropríbehy, ktoré sa zmestili do 20 minút. A zrazu mali vymyslieť problematiku so zvratom, vyvrcholením a vyriešením a natiahnuť to na dĺžku celovečerného filmu. Taktiež sa filmu venovali len ako vedľajšiemu projektu, keďže seriál musel pokračovať naďalej.

simpsonovci koniec simpsonovcov
Zdroj: simpsons.wiki.com

Tvorcovia sa báli, že film bude mať negatívny vplyv na seriál. Pozbierali teda skupinu tých najlepších scenáristov z prvých sérií, ktorí následne dostali za úlohu prísť s nápadmi na film. Ku koncu premýšľania mohli vyberať z takmer 160 námetov.

Medzi nimi bola aj Simpsasia, ktorá mala byť paródiou na film Fantasia. Film mal byť hraný a zameraný na postavu Troya McClurea. Jeho dablér však zomrel v roku 1998 a tak námet padol. Vznikla však z neho epizóda A Fish Called Selma. Z ďalších zamietnutých návrhov vznikli epizódy Kamp Krusty a The Simpsons Game. Niektoré z nápadov sa však nedostali ani do seriálového spracovania.

Dočkáme sa filmového pokračovania?

Film The Simpsons Movie určite nevznikol zo dňa na deň. No určite sa naň oplatilo počkať. Dokonca sa internetom hýbali aj fámy o sequeli, ktorý sa údajne vyrábal v rokoch 2018 a 2019. S určitosťou vieme povedať, že sa dočkáme aj filmového pokračovania o žltej rodinke. Potvrdil to sám Groening. Je však otázne, koľko bude jeho výroba trvať tentokrát.

Napadlo vám niekedy, prečo vznikol film The Simpsons Movie tak neskoro? Čo by ste chceli vidieť v pokračovaní? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -