Psychologický thriller s prvkami mrazivého hororu? Michael Fassbender musí v prvom traileri na film The Snowman čeliť tajomnému vrahovi!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Psychologické thrillery sú žánrom, v ktorých nie každý človek nájde obľubu. Dôvod je sústredenie, zamýšľanie sa a to jednoducho nesadne všetkým. No treba však povedať, že tento žáner za posledné desaťročia vyprodukoval niektoré z najlepších filmov aké sme kedy mohli vidieť. Od filmu Psycho legendárneho Alfreda Hitchcocka, po film Memento od Nolana, až k filmu Sedem od Davida Finchera. Takéto filmy musia udržiavať rovnováhu napätia so silným a presvedčivým príbehom, ktorý by mal ohúriť publikum. A vyzerá to tak, že najnovší prínos od režiséra Tomasa Alfredsona sa plaví tým správnym smerom. Dôkazom je aj nový trailer, ktorý nie len zamrazí, ale vyvoláva aj obrovský počet otáznikov.

Príbeh, ktorý vo vás vyvolá zimnicu

Staromódny detektívny dej so závažnou hororovou zápletkou. Presne o tom to celé bude. Vo filme stretávame dve hlavné postavy, vychádzajúceho brilantného detektíva (Michael Fassbender) a mladú policajnú dôstojníčku (Rebecca Ferguson). Tento pár sa bude snažiť odhaliť tajomné vraždy žien, ktoré začínajú vždy miznúť pri prvom padaní snehu. Keď sa ponárajú hlbšie a hlbšie do prípadu, zisťujú, že vrah má väzbu z vraždami už celé dekády. Uvedomujúc si, že narazili na niečo oveľa väčšie než si dokázali kedy predstaviť. No nerátali s tým, že tajomný vrah sa čoskoro zameria aj na nich a začne sa nimi zahrávať rôznymi spôsobmi. Lov sa môže začať.

Okrem toho The Snowman spravil naozaj dobrý krok, kedy svoj dátum premiéry stanovil na, už všetkým známy, Halloween. A viete ako to v takomto období chodí. Jedna skupina vyhľadáva filmy s duchmi, iní zase partiu príšer a jednoducho veľa krvi. Avšak vždy sa nájdu ľudia, ktorí nepreferujú ani jednu z vyššie menovaných. Aby naplnili svoje potreby, stačí im poriadne napínavý psychologický thriller. A čo môže byť lepšie, ak má v sebe aj prvky hororu? Snehová guľa trafila svoj ciel a už na jeseň sa tento mrazivý zážitok ocitne na zozname premiér v kinách.

Herecké obsadenie

Určite môžem povedať, že sme svedkami fenomenálneho obsadenia. Bezpochyby sa zdá, že tento film vytvára jeden z najschopnejších a najzaujímavejších „súborov“ v nedávnej kinematografii. A taktiež treba povedať, že Michael Fassbender a Rebecca Ferguson sú na vrchole svojej hereckej kariéry. Okrem týchto dvoch sa dočkáme aj iných hereckých hviezd, medzi ktoré patrí J.K. Simmons  a Val Kilmer. Preto je nadmieru jasné, že tento psychologický thriller bude plný fantastických výkonov, ktoré nám, bežným divákom jednoznačne učarujú.

Podarí sa im rozlúštiť tento mrazivý prípad?; zdroj: imbd.com

Film The Snowman sa na striebornom plátne objaví 20.októbra 2017. Do tej doby si určite nezabudnite zhliadnuť spomínaný trailer, ktorý na vás čaká vyššie v článku. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -