Čo všetko vieme o filme Tolkien, príbehu o spisovateľovi Pána Prsteňov?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Film Tolkien už pozná informácie o obsadení a premiére!

Asi iba málokto si pamätá ohlásenie tohto projektu. Prvýkrát sa totiž začal spomínať už v roku 2013, avšak z nejakého neznámeho dôvodu jeho príprava trvala veľmi dlho. Až dnes sme sa teda konečne dozvedeli nové informácie o filme, ktoré nám prezradili nielen hlavné obsadenie ale aj dátum premiéry. Pôjde teda o klasický biografický snímok, ktorý vraj bude svojím štýlom pripomínať filmy ako Finding Neverland alebo Saving Mr. Banks.

Na režisérsku stoličku si zasadne fínsky režisér Dome Karukoski, ktorý patrí k jedným z najúspešnejším v jeho krajine. O scenár sa postarali David Gleeson a Stephen Beresford. Kto si ale strihne hlavnú úlohu tohto milovaného spisovateľa? Do role bol vybraný mladý úspešný herec Nicholas Hoult, ktorého môžete poznať z nových filmov v X-Men sérii, z nového Mad Maxa či tohtoročného Oscarového hitu, The Favourite.

Oficiálny baner k filmu Tolkien
Zdroj: collider.com

Po jeho boku sa postavia herci Lily Collins, Colm Meaney, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Craig Roberts, Laura Donnelly, Genevieve O’Reilly, Pam Ferris a Derek Jacobi. Príbeh sa samozrejme zameria na jeho mladosť a ako autor prežil udalosti Prvej svetovej vojny. K filmu bola zverejnená už aj oficiálna synopsa, ktorá znie následovne:

Film Tolkien preskúma formatívne roky osirelého autora ako hľadal priateľstvo, lásku a inšpiráciu spomedzi jeho priateľov, školských vyvrheľov. Udalosti ho však zavedú až k vypuknutiu Prvej svetovej vojny, ktorá môže spôsobiť veľkú trhlinu v jeho „Spoločenstve“. Všetky tieto zážitky ho však len inšpirovali k tomu, aby napísal svoje slávne poviedky zo Stredozeme.

Film príde do amerických kín už 10. mája 2019.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -