Mark Wahlberg je späť vo filme Uncharted. Zahrá si Nathana Drakea?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Radšej sa ani nebudeme snažiť spočítať, koľko článkov sme vám už priniesli o filmovej adaptácii hry Uncharted. Tento film totiž vymieňa režisérov a dátumy vydania ako na bežiacom páse. Je to priam neuveriteľné, no štúdio Sony sa ho snaží vytvoriť už od roku 2008.

Tvorcovia sa na projekte menia ako ponožky, pretože len za posledných pár rokov sa mal o réžiu postarať David O. Russell (Fighter), neskôr Neil Burger (Divergencia), potom Shawn Levy (Noc v múzeu) a nakoniec Dan Trachtenberg (Ulica Cloverfield 10). Každý z nich však z projektu vycúval a nakoniec sa ho chytil režisér Travis Knight, ktorý má na konte úspešné snímky ako Bumblebee či Kubo a kúzelný meč.

Filmová adaptácia hry Uncharted
Zdroj: screenrant.com

Film Uncharted robí krok vpred

Dôležité je, že sa mladý herec Tom Holland (Spider-Man: Ďaleko od domova) stále drží pri stvárnení hlavnej postavy. Príbeh filmu Uncharted zameria na mladšiu verziu zlodeja a dobrodruha Nathana Drakea – podobnú, ako sme videli v tretej časti hry. Najnovšie informácie od portálu Variety hovoria, že sme po dlhom čase konečne spoznali ďalšie meno v hereckom kádri.

Ku filmu sa totižto opäť vracia herec Mark Wahlberg (Pot a krv, Ted), ktorého meno bolo s týmto filmom spájané ešte pri režisérovi Davidovi O. Russellovi. Pod jeho taktovkou mal stvárniť hlavnú postavu, no film sa nikdy nedostal z pred-produkcie.

Mark Wahlberg ako režisér
Zdroj: collider.com

Okrem Marka Wahlberga sa s hlavnou postavou spájali aj tváre ako Nathan Fillion alebo Chris Pratt. Teraz sa Mark opäť vracia k projektu ako Victor „Sully“ Sullivan, mentor a dobrý kamarát hlavnej postavy. Sully je veľkým lovcom pokladov a všetky svoje skúsenosti prenechal Nathanovi, ktorého už mladosti zobral pod svoje krídlo.

V podstate ide o druhú najhlavnejšiu postavu celej hernej série. Vo filme teda pravdepodobne uvidíme ich prvé stretnutie. Ešte späť v roku 2017 sa hovorilo o tom, že by túto postavu mohol stvárniť herec Bryan Cranston, no jeho starší vek nesedí na aktuálne zasadenie filmu.

Mark Wahlberg Uncharted
Zdroj: filmstarts.de

Divízia PlayStation Productions

Už niekoľkokrát sme vás informovali o tom, že filmová divízia Sony si založila nové štúdio s názvom PlayStation Productions. Ich úlohou bude prerábať exkluzívne herné tituly do filmovej a seriálovej podoby. Novinkou teda je, že Uncharted bude oficiálne prvým filmom tejto produkčnej spoločnosti.

V budúcnosti tak možno uvidíme na striebornom plátne aj tituly ako The Last of UsMetal Gear SolidGod of WarCrash BandicootHorizon Zero DawnDetroit: Become Human či Until Dawn.

Produkcia filmu Uncharted by mala odštartovať niekedy začiatkom budúceho roka. Presný dátum vydania je stanovený na 18. december 2020, čím bude priamo konkurovať filmu West Side Story od legendárneho režiséra Stevena Spielberga.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -