Herec Tom Holland prezradil, aký príbeh môžeme očakávať vo filme Uncharted. Kedy ho uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Radšej sa ani nebudeme snažiť spočítať, koľko článkov sme vám už priniesli o filmovej adaptácii hry Uncharted. Tento film totiž vymieňa režisérov a dátumy vydania ako na bežiacom páse. Je to priam neuveriteľné, no štúdio Sony sa ho snaží vytvoriť už od roku 2008.

Tvorcovia sa na projekte menia ako ponožky, pretože len za posledných pár rokov sa mal o réžiu postarať David O. Russell (Fighter), neskôr Neil Burger (Divergencia), potom Shawn Levy (Noc v múzeu) či Dan Trachtenberg (Ulica Cloverfield 10). Potom prišiel režisér Travis Knight, ktorý má na konte úspešné snímky ako Bumblebee či Kubo a kúzelný meč.

Aj ten však nakoniec od filmu odišiel. Pozornosť štúdia Sony teda padla na dôveryhodného režiséra, ktorý už mal čo-to dočinenia s filmami od Sony. Ruben Fleischer, režisér, ktorý sa postaral o filmového Venoma spred dvoch rokov by mal byť ten, kto vdýchne život filmovému spracovaniu Uncharted.

Filmová adaptácia hry Uncharted
Zdroj: screenrant.com

Dôležité je, že sa mladý herec Tom Holland (Spider-Man: Ďaleko od domova) stále drží pri stvárnení hlavnej postavy. Ku filmu sa opäť vracia aj herec Mark Wahlberg (Pot a krvTed), ktorého meno bolo s týmto filmom spájané ešte pri režisérovi Davidovi O. Russellovi. Pod jeho taktovkou mal stvárniť hlavnú postavu, no film sa nikdy nedostal z pred-produkcie.

Teraz sa Mark opäť vracia k projektu ako Victor “Sully” Sullivan, mentor a dobrý kamarát hlavnej postavy. Sully je veľkým lovcom pokladov a všetky svoje skúsenosti prenechal Nathanovi, ktorého už v mladosti zobral pod svoje krídlo. Gro celého príbehu bude práve mladosť, ako nám prezradil samotný Tom Holland.

Film Uncharted prinesie príbeh o pôvode

Herec Tom Holland v rozhovore s portálom IGN prezradil, že film nebude rozprávať príbeh, ktorý sme videli v hrách. Namiesto toho sa dočkáme príbehu o tom, ako sa vlastne z Nathana Drakea stal dobrodruh a zlodej. Práve to má podľa herca prelomiť kliatbu videoherných filmov, ktoré svoje príbehy iba prerozprávajú na striebornom plátne.

„Na ceste sem som si prečítal draft scenáru a je to jeden z najlepších scenárov, ktorý som kedy prečítal, akoby to naozaj, naozaj vyskakovalo zo strany. A myslím si, že Uncharted ponúka niečo, čo väčšina videoherných filmov neponúka, a to je príbeh o pôvode pre hru. Takže, ak ste hrali hry, tak ste nevideli čo stane vo filme a ak ste hry nehrali, tak si film užijete, pretože dostanete rovnaké informácie, ako všetci ostatní.“

Uncharted film
Zdroj: comingsoon.net

Divízia PlayStation Productions

Už niekoľkokrát sme vás informovali o tom, že filmová divízia Sony si založila nové štúdio s názvom PlayStation Productions. Ich úlohou bude prerábať exkluzívne herné tituly do filmovej a seriálovej podoby. Novinkou teda je, že Uncharted bude oficiálne prvým filmom tejto produkčnej spoločnosti.

V budúcnosti tak možno uvidíme na striebornom plátne aj tituly ako The Last of UsMetal Gear SolidGod of WarCrash BandicootHorizon Zero DawnDetroit: Become Human či Until Dawn.

Pokiaľ by sa natáčanie začalo už tento rok na jeseň, tak by sme sa filmu mohli dočkať niekedy koncom roka 2021. Tak čo, tešíte sa naň?

Zdroj: collider.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -