Máme sa na film V zajatí démonov 3 tešiť aj bez režiséra Jamesa Wana?

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Len málokedy sa stane, že by sa horor tešil tak veľkému úspechu, že si vybuduje vlastný filmový vesmír. James Wan – meno režiséra, ktoré je zárukou kvality akéhokoľvek filmu, nám pred šiestimi rokmi predstavilo novú hororovú značku, ktorá sa každým rokom rozrastá o ďalší titul.

Film V zajatí démonov zožal veľký úspech a preto niet divu, že sa k nemu natočilo pokračovanie a rovno 3 spin-offy, vrátane tohtoročného filmu Kliatba kvíliacej ženy. Ako to však vyzerá s druhým pokračovaním nám prezradil predstaviteľ Eda Warrena, Patrick Wilson.

Herec Patrick Wilson (vľavo) a James Wan (napravo)
Herec Patrick Wilson (vľavo) a James Wan (napravo), Zdroj: nerdist.com

Film V zajatí démonov 3 bez Jamesa Wana?

James Wan, ktorý vdýchol život moderným hororom, nás zatiaľ ani raz nesklamal. Horory sú pre neho neodmysliteľná časť života a preto do nich vkladá všetko svoje úsilie. K jeho známym titulom ako SAW či Insidious si v roku 2013 pripísal na konto film V zajatí démonov, ktorý mal v sebe niečo rozdielne, než na čo sme boli doteraz zvyknutí.

Dej príbehu, ktorý vychádza zo skutočných udalostí zo života manželského páru démonológov, v nás zanechal pocit strachu a neistoty. O to všetko sa postaral James Wan, ktorý však ďalšie pokračovanie nerežíruje. Na režisérsku stoličku si tentoraz sadol Michael Chaves, ktorý natočil tohtoročnú Kliatbu kvíliacej ženy. Znamená to však pre film nutné zlo?

Patrik Wilson sa vyjadril

Ed a Lorraine Warrenovci v podaní sympatického Patricka Wilsona a nádhernej Very Farmigy, ktorí sú s nami od prvého momentu „Conjuring“ univerza, sa tentoraz dostali pod taktovku iného velenia, ako boli doteraz pri tejto značke zvyknutí.

Zdroj: vignette.wikia.nocookie.net

Mimo vlajkového titulu sa tiež vyskytli aj v spin-offe o posadnutej bábike Annabelle, ktorá mala tento rok v kinách druhé pokračovanie. Aké však z toho majú herci pocity prezradil Patrick Wilson počas promotérskeho rozhovoru k jeho novému filmu Midway.

„Proces natáčania bol fantastický a mal v sebe inú atmosféru ako doteraz. Základná kostra je stále rovnaká. Stále je to ten istý Ed a Lorraine. Znova posúvame naše postavy za hranice kde ešte neboli, no tento film má v sebe pridanú hodnotu a je z neho rozhodne cítiť, že je to rozdielne monštrum.“

Spočiatku mal Patrick Wilson isté obavy čo sa týkalo novodosadeného režiséra, no keď zistil, že James Wan má stále veľké slovo čo sa filmu týka, tak bol pokojnejší. Patrick Wilson aj Vera Farmiga popísali natáčanie ako veľmi odlišné, ale zato veľmi zaujímavé pre dej filmu druhého pokračovania V zajatí démonov.

Zdroj: vignette.wikia.nocookie.net

Kedy film uvidíme?

V zajatí démonov 3 má už všetky materiály natočené a pracuje sa už len na finálnom spracovaní v post-produkcii. Film by sme si mali pozrieť už budúci rok, a to 11. septembra 2020. Medzitým si však môžeme čas skrátiť filmami ako Annabelle, ktorá má už 2 pokračovania, Mníška alebo Kliatba kvíliacej ženy, ktorú mal na starosti práve Chaves. Vo vzduchu visí už len otázka, že či sa mu podarí rovnaký strašidelný kúsok, ako to dokázal James Wan dva razy pred ním. Podľa hercov sa však rozhodne máme na čo tešiť!

A čo vy? Tiež sa neviete dočkať rovnako, ako my?

Zdroj: movieweb.com, cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -