Film Valerian by mal byť trilógiou, scenár k pokračovaniu bol oficiálne dokončený! Má to však jeden malý háčik

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Zatiaľ, čo čakáme na reakcie divákov ohľadom filmu Valerian a mesto tisícich planét, film sa už začína pripravovať na prvé pokračovanie. Najdrahší francúzsky film v histórii vôbec nezaostáva a režisér Luc Besson s projektom plánuje niečo veľkého. Počas propagácie svojej blížiacej sa sci-fi adaptácie, ktorá zasiahne kiná už dnes (20. júla), režisér odhalil potešujúce novinky. Scenár k druhému filmu už bol oficiálne dopísaný a dokonca začal pracovať na treťom filme. Prečítajte si, čo režisér prezradil, keď dostal otázku ohľadom pokračovania svojho vysoko rozpočtového diela:

„Teraz som skončil s druhým číslom a začínam písať tretie. Neviem, či to urobíme, pretože to nezáleží na mne. Je to všetko na publiku a verejnosti, ako sa to bude páčiť im. Ale moji priatelia hovoria, „Prečo píšeš druhý, keď nevieš, či to urobíte?“ Je mi to jedno, je to v poriadku. Som rád, že som to napísal a teším sa ako to dopadne. Proste čakám a píšem si to len pre seba. Pred mesiacom som sa nudil, tak som si povedal, že napíšem aj tretí.“

Vyjadril sa k tomu naozaj priamo, no žiadne informácie zatiaľ neprezradil. Hlavným dôvodom bude „doba čakania„, kedy zistíme aj my všetci, či tento celý projekt stojí za pokračovanie.

Nebezpečenstvo musí byť porazené! zdroj: screenrant.com

Stretli ste sa s Valerianom ešte skôr, ako na striebornom plátne?

Film je totižto založený na komiksovej predlohe Valerian a Laureline, ktorú napísal Pierre Christin a Jean-Claude Mézières. Prvé číslo bolo publikované už v roku 1970. Celé dielo má viac ako 20 rôznych príbehov, takže určite nemusíme smútiť, o čom by mohlo byť spomínané pokračovanie. Výber je pestrý a režisér Luc Besson určite vyberal správne pri písaní scenáru pre druhý film. Presvedčí vás o tom jeho veta, ktorú taktiež povedal v rozhovore pre portál Nerdist:

„Oh, je to tak nádherné, že z nich možno napíšem aj 15, len tak pre zábavu.“

Kedže sa rozpočet prvého filmu vyšplhal na viac ako 200 miliónov, bude sa musieť pochlapiť obrovským zárobkom.

Malý veľký problém, ktorý môže zasiahnuť pokladnicu!

Určite stojí za zmienku jeden dôležitý fakt. Svetovú premiéru už film síce zažil, ale nie vo všetkých krajinách. U nás ju môžeme očakávať už dnes, ale ako tomu bude napríklad v takej Číne? Tu sa premiéra presúva z dôvodu letného „výpadkuHollywoodu, kde sa umožňovalo uvoľnenie akýchkoľvek amerických filmov medzi koncom júna až koncom augusta. Táto politika bola zavedená pred niekoľkými rokmi, aby miestne filmy mali šancu prekvitať aj na čínskom trhu, nakoľko vieme, že počas týchto letných mesiacov majú v Číne prestávku od škôl. Avšak, to je už momentálne minulosťou a tento „zárobkový drak“ bol zrušený začiatkom minulého roka z dôvodu nedostatočného výkonu čínskych filmov. A práve takáto zmena by mohla mať veľký vplyv na samotný zárobok filmu Valerian a mesto tisícich planét a pokladnica sa nemusí naplniť podľa očakávaní.

Ako sa to celé vyvinie sa dozvieme už čoskoro a film bude musieť čeliť obrovskej výzve. Do kín sa totižto dostáva majstrovské dielo Dunkirk od režiséra Christophera Nolana a očarujúca R-rated komédia s názvom Girls Trip. Ak stále nie ste rozhodnutí, či ísť do kina alebo nie, vychutnajte si ešte raz trailer na spomínaný film, alebo si prečítajte našu recenziu.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -