Thor trochu inak. 5 dôvodov, prečo musíte vidieť film Valhala: Ríša bohov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

5 dôvodov, prečo musíte vidieť film Valhala: Ríša bohov

Po zapracovaní klasického mýtického hrdinu Thora do Marvel Cinematic Universe sa diváci môžu pozrieť na jeho príbeh aj z iného uhla. V slovenských kinách sa práve premieta nový film Valhala: Ríša bohov, ktorý miesto vtipov stavil na temnú a realistickú atmosféru. Pokiaľ ste doteraz pochybovali, či by ste si snímku mali pozrieť, ste na správnom mieste. Dnes vám totižto prinášame 5 dôvodov, prečo by ste mali navštíviť kino.

Zaujímavý príbeh

Výpravné fantasy založené na severských bájach a mýtoch o Valhale, kam za sprievodu valkýr prichádzajú padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia postaviť svojmu osudu a odvrátiť Ragnarok – svoj zánik a koniec celého sveta. Zo zajatia sa totiž oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohom hrozí úplne posledná bitka s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Svoju úlohu v ich boji zohrajú aj dve deti, ktoré si zo sveta ľudí priviedol Thor ako svojich sluhov.

Po pestrofarebnom spracovaní od Marvelu prinášajú pohľad na severské báje samotní severania, a to v realistickejšom, drsnejšom a temnejšom vikingskom štýle.

Valhala: Ríša bohov RECENZIA
Zdroj: nafilmu.cz

Režisér z českého a slovenského prostredia

Režisér Fenar Ahmad sa narodil v Československu, kde žil do svojich piatich rokov. Potom sa jeho rodiča pochádzajúci z Iraku rozhodli emigrovať ďalej do západnej Európy.

Titulný herec

Zaujímavý vzťah k českému a slovenskému prostrediu majú aj niektorí predstavitelia filmu. Filmový Thor Roland Møller hral v česko-slovenskej koprodukčnej snímke Sklenená izba a uvidíme ho aj v pripravovanom Janovi Žižkovi. Møller sa podľa reakcií divákov pre túto úlohu dosť možno narodil, nakoľko v nej vyniká ako jeden z najsilnejších článkov.

Technické spracovanie

„Vo filme vynikala kamera, vypráva a efekty,“

uvádza v našej recenzii Adam. Vyzdvihnúť by sa podľa neho tiež mali herci, kvalitný český dabing či atmosférická hudba.

Lákavý trailer

Film Valhala: Ríša bohov sa v slovenských kinách premieta vďaka distribučnej spoločnosti Bontonfilm.

Zdroj: bontonfilm.sk, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -