Filmy

Thor trochu inak. 5 dôvodov, prečo musíte vidieť film Valhala: Ríša bohov

5 dôvodov, prečo musíte vidieť film Valhala: Ríša bohov

Po zapracovaní klasického mýtického hrdinu Thora do Marvel Cinematic Universe sa diváci môžu pozrieť na jeho príbeh aj z iného uhla. V slovenských kinách sa práve premieta nový film Valhala: Ríša bohov, ktorý miesto vtipov stavil na temnú a realistickú atmosféru. Pokiaľ ste doteraz pochybovali, či by ste si snímku mali pozrieť, ste na správnom mieste. Dnes vám totižto prinášame 5 dôvodov, prečo by ste mali navštíviť kino.

Zaujímavý príbeh

Výpravné fantasy založené na severských bájach a mýtoch o Valhale, kam za sprievodu valkýr prichádzajú padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia postaviť svojmu osudu a odvrátiť Ragnarok – svoj zánik a koniec celého sveta. Zo zajatia sa totiž oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohom hrozí úplne posledná bitka s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Svoju úlohu v ich boji zohrajú aj dve deti, ktoré si zo sveta ľudí priviedol Thor ako svojich sluhov.

Po pestrofarebnom spracovaní od Marvelu prinášajú pohľad na severské báje samotní severania, a to v realistickejšom, drsnejšom a temnejšom vikingskom štýle.

Valhala: Ríša bohov RECENZIA

Zdroj: nafilmu.cz

Režisér z českého a slovenského prostredia

Režisér Fenar Ahmad sa narodil v Československu, kde žil do svojich piatich rokov. Potom sa jeho rodiča pochádzajúci z Iraku rozhodli emigrovať ďalej do západnej Európy.

Titulný herec

Zaujímavý vzťah k českému a slovenskému prostrediu majú aj niektorí predstavitelia filmu. Filmový Thor Roland Møller hral v česko-slovenskej koprodukčnej snímke Sklenená izba a uvidíme ho aj v pripravovanom Janovi Žižkovi. Møller sa podľa reakcií divákov pre túto úlohu dosť možno narodil, nakoľko v nej vyniká ako jeden z najsilnejších článkov.

Technické spracovanie

“Vo filme vynikala kamera, vypráva a efekty,”

uvádza v našej recenzii Adam. Vyzdvihnúť by sa podľa neho tiež mali herci, kvalitný český dabing či atmosférická hudba.

Lákavý trailer

Film Valhala: Ríša bohov sa v slovenských kinách premieta vďaka distribučnej spoločnosti Bontonfilm.

Zdroj: bontonfilm.sk, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár