Filmy

Film Voda čo ma drží nad vodou opíše život Jozefa Urbana, autora legendárnej elánovky

Život známeho búrliváka Jozefa Urbana prináša na plátna kín film Voda čo ma drží nad vodou

Dvadsať rokov uplynulo od tragickej nehody legendárneho básnika Jozefa Urbana, autora viacerých textov populárnych piesní. Jeho život a dielo pripomenie fanúšikom a fanúšičkám film Voda čo ma drží nad vodou, ktorý práve teraz premietajú slovenské kiná. 

Český režisér Tomáš Magnusek obsadil do svojho diela množstvo úspešných slovenských hercov. Okrem Romana Pomajba v hlavnej úlohe sa vo filme objavia aj Lukáš Latinák, Robo RothAndrea Kerestešová Růžičková. Chýbať nebude množstvo známych tvarí z Českej republiky – Martin Dejdar, Jan Kanyza či Svatopluk Skopal.

Hudobník Vašo Patejdl a moderátorka Oľga Záblacká, ktorí Jozefa Urbana osobne poznali, si vo filme zahrajú epizódne postavy.

Snímka vznikla na motívy knihy Pivo u Chárona (s Jožom Urbanom) spisovateľa Ondreja Kalamára, ktorý sa spolu s režisérom postaral aj o scenár. Film popisuje okolnosti vzniku najznámejšieho Urbanovho textu, ale opisuje aj jeho lásky, nádeje, vzostupy i pády, vrátane tragického konca jeho života pri autonehode. 

Životopisný počin Voda čo ma drží nad vodou sa práve premieta v našich kinách. Na plátna ho prináša distribučná spoločnosť Continental film

Zdroj: TS Continental film

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár