Vtedy v Hollywoode sa veľkolepo dovalil do slovenských kín!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Vtedy v Hollywoode prichádza do kín

Quentin Tarantino. Leonardo DiCaprio. Brad Pitt. Trojica, o ktorej sa bude vo svete ešte dlho hovoriť. Nestáva sa totiž často, že režisér má tak šťastnú ruku pri obsadzovaní hlavných úloh a že herci dostanú toľko voľnosti a dôvery pri ich stvárňovaní. V novinke Vtedy v Hollywoode je spolupráca režiséra s hercami jedinečná, rovnako ako finálny filmový zážitok. A oddnes sa o tom môžete presvedčiť aj v slovenských kinách.

Pravdou je, že film treba vidieť v kine na veľkom plátne, s kvalitným zvukom a v kinosále plnej ľudí, ktorí rovnako ako vy premýšľajú, kam to ten Quentin smeruje. Vtedy v Hollywoode je totiž jeho milostný list jeho srdcovke – filmom a Hollywoodu – a tak si Tarantino dovoľuje trochu inú hru s divákom ako v jeho predchádzajúcich filmoch. 

Film má všetko, čo zvyknú „tarantinovky“ maťoriginálny príbeh aj postavy, čierny humor a majstrovské dialógy – a je tiež bravúrne technicky zvládnutý.

Silný zážitoK

V deviatom filme sa Tarantino divákom prináša príbeh stojaci na silných charakteroch, ktoré sa musia vyrovnať s nenaplnenými snami a očakávaniami, ktoré vekom doľahnú na každého z nás. V Hollywoode 60. rokov je navyše tento boj mimoriadne dramatický, keď úspech a sklamanie idú často ruka v ruke. A to všetko v turbulentnom roku 1969, ktorý navždy zmenil kultúru aj svet.

Vtedy v Hollywoode recenzia
Zdroj: gq.com.au

Už od svetovej premiéry filmu na tohtoročnom filmovom festivale Cannes možno čítať pozitívne recenzie kritikov a reakcie divákov. Celosvetový kritický portál Rotten Tomatoes film hodnotí na 85 %, rovnako ako lokálne CSFD.cz. Keďže film stojí najmä na silných charakteroch, všetci vyzdvihujú neuveriteľné herecké výkony hlavných predstaviteľov, no tiež technické prevedenie a použitú retro muziku. 

Takže stačilo slov, vypnite internet a vyberte sa do kina na originálny príbeh, ktorý právnom vyniká v záplave tohtoročných pokračovaní, remakov a superhrdinských filmov. Vtedy v Hollywoode práve teraz iba v kinách. Na plátna ho prináša spoločnosť Itafilm.

Zdroj: TS Itafilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -