Je film Warcraft 2 len nesplneným snom? Toto sú detaily ohľadom možného pokračovania

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Uvidíme niekedy film Warcraft 2? – Sú tomu už 3 roky, čo sme naposledy počuli novinky ohľadom pokračovania počinu Warcraft: Prvý stret. Na naše filmové plátna sa pritom dostal ešte 9. júna 2016. V tej dobe bol centrom veľkej debaty ohľadom príbehov adaptovaných z videohier a toho, či sa mu podarí prelomiť „prekliatie“ týchto počinov.

Za jednohlasne skvelý film sa Warcraft považovať nedá. Aj keď si ho väčšina herných fanúšikov vcelku užila, našlo sa aj veľké množstvo takých divákov, ktorých snímka nijako neoslovila. Nech už však boli ohlasy akékoľvek, jeden fakt vraví za všetko: z Warcraftu sa po vydaní stal najúspešnejší herný film všetkých čias.

Warcraft 2
Zdroj: warcraft-movie.co.uk

Je film Warcraft 2 len nesplneným snom?

Jedna stránka príbehu je slabý finančný výkon, ktorý Warcraft predviedol v USA. Na druhú stranu sa mu však veľmi dobre darilo v Číne a zvyšku sveta, keďže celkovo si zarobil až 433 miliónov dolárov.

Jedna vec je teda jasná – štúdio Legendary Pictures si plne uvedomuje, aký veľký peňažný potenciál sa ukrýva vo fanúšikoch tejto veľmi populárnej hernej série. Jediná neistota nastáva už len pri rozhodovaní, či sa touto cestou chce štúdio vydať ešte druhý a možno aj tretíkrát.

Už dávnejšie nám režisér Duncan Jones odhalil, že naozaj netuší, či pokračovanie niekedy uvidíme. Dodnes však ešte nikto nič nevylúčil a svetlo nádeje tak žiari aj naďalej. Netreba sa však ukvapovať – keby bolo zajtra ohlásené, že prvým dielom sága skončila, prekvapení by sme veľmi neboli. K realizácii plánovanej trilógie toho však veľa nechýba. Jediné, čo stačí na naštartovanie produkcie, je rozhodnutie štúdia dať projektu zelenú. Režisér má totižto už všetko premyslené a z pokračovaní by bol viac než len nadšený.

Warcraft 2
Zdroj: boxofficemojo.com

Čo presne má Duncan Jones v pláne?

Čo sme vám už dávnejšie odhalili, boli plány, ktoré by sa mali stať náplňou druhej časti. Vo filme Warcraft 2 by sme okrem brnenia Doomplate pre Ogrima videli aj Dalaran pristáť v horách Alterac a šírenie mágie po zmene postoja konkláve Kirin Tor po smrti Llanea Wrynna.

Medzi hlavné udalosti v príbehu orkov by patrilo uväznenie Go’ela a násilný pokus o oslobodenie. Vo veci aliancie sa režisér vyjadril zhovievavejšie – vieme len, že Khadgar „otvorí Pandorinu Skrinku“ a nasledovať budeme príbeh Lothara a Variana.

filmova adaptacia hry
Zdroj: hdqwalls.com

Je veľmi nepravdepodobné, že príbeh by toho chcel stihnúť ešte viac, ako je opísané v odstavcoch vyššie. Predsa len, Duncan Jones si veľmi dobre uvedomuje, aká bola najväčšia chyba Warcraftu: mal až príliš veľa príbehových liniek. Môžeme sa teda spoľahnúť, že táto chyba sa opakovať už nebude.

Problémy s príbehom: ako sa im vyvarovať

Ako Jones povedal, „žonglovanie s priveľa dejmi zároveň im spôsobilo práve tie problémy, ktoré zapríčinili súčasnú situáciu.“

„Prvý film je o ustanovení sveta a predstavení Durotana, ktorý chce svojmu synovi pomôcť pri úteku z umierajúcej planéty. Celková idea na trilógiu by tak pokračovala Thrallom, ktorý sa posnaží vyplniť jeho víziu orkom poskytnúť nový domov. V druhej časti by sme videli dospievajúceho Thralla a v skratke by šlo o príbeh podobný Spartacusovi. Ľudská stránka je jasná trocha menej, no určite by šlo o kompletizáciu a napravenie udalostí z prvého filmu.“

Warcraft
Zdroj: wallpapersinsider.com

Warcraft teoreticky spĺňa všetky požiadavky na to, aby štúdio usúdilo, že natočenie pokračovania je dobrý nápad. Duncan Jones však vraví, že neexistuje dôvod, ktorý by mu napovedal, že sa pokračovanie stane skutočnosťou. Či je teda film Warcraft 2 len nesplneným snom, stále nevieme, no pokiaľ sa niečo rýchlo nezmení, táto sága skončí prvým dielom.

Páčil sa vám počin Warcraft: Prvý stret? Privítali by ste pokračovanie, alebo už ani neveríte, že by sa niekedy mohlo stať skutočnosťou? 

Zdroj: wikipedia.org, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Pre mňa bol film fascinujúcim. Ani neviem opísať ten nádherný moment, kedy som zistila, že moja obľúbená hra a knihy budú sfilmované. Strašne sa teším na pokračovanie a dúfam, že sa ho dočkám. Spolu so mnou čaká mnoho iných ľudí/ fanúšikov, ktorí veria, že vyjde a znovu sa objavia vo svete Azerotu a spoznajú reálny život v Stormwinde, lebo tam nás ten film dopravil a tam by sme chceli ísť znovu. Spoznať krajinu a ľudí, ktorých denne stretávame v podobe hry. Avšak, film nás dostal do deja, do spoločnosti, v ktorej by sme mnohí chceli žiť aspoň tie dve hodiny, kým sa film neskončí.

  2. film bol pre mna ako fanúšika akýmsi sklamaním…. čakal som atmosféru, spracovanie a správanie postáv ako LOTR a nie len dáky fejkový warcraft costplay

    • Dalibor ak poznáš príbeh Wacraftu od začiatku, od vzniku sveta tak vieš, že ten film je obtiažne natočiť, lebo by z toho mohli urobiť seriál minimálne o 1000 častiach, proste je toho strašne veľa, a to, že sa im prvy diel nepodaril na 110% ešte nič neznamená, ide o to, že dej 1 filmu sa odohrával skôr, ako niekto fanúšikovia Wacraftu vedia, keďže väčšina ľudí to pozná od hry Wacraft 3 Reign of Chaos, keby začali tvoriť film od toho času tak by to bolo hluché ako, keď natočili Hviezdne vojny a potom natočili ešte pred to 5 časti. Ako bolo spomenuté je tam veľké množstvo dejovej línii a dej sa odohráva cca 10 000 rokov a navyše dej je sám o sebe komplikovaný a vyvíja sa ešte stále ďalej, čo predstavuje už slušné roky. Film Warcraft 2 si určite zaslúži vzniknuť a nebal by som sa povedať, že kludne môžu natočiť aj dalších 5 časti, priestor tam je.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -