Filmy

Je film Warcraft 2 len nesplneným snom? Toto sú detaily ohľadom možného pokračovania

Uvidíme niekedy film Warcraft 2? – Sú tomu už 3 roky, čo sme naposledy počuli novinky ohľadom pokračovania počinu Warcraft: Prvý stret. Na naše filmové plátna sa pritom dostal ešte 9. júna 2016. V tej dobe bol centrom veľkej debaty ohľadom príbehov adaptovaných z videohier a toho, či sa mu podarí prelomiť “prekliatie” týchto počinov.

Za jednohlasne skvelý film sa Warcraft považovať nedá. Aj keď si ho väčšina herných fanúšikov vcelku užila, našlo sa aj veľké množstvo takých divákov, ktorých snímka nijako neoslovila. Nech už však boli ohlasy akékoľvek, jeden fakt vraví za všetko: z Warcraftu sa po vydaní stal najúspešnejší herný film všetkých čias.

Warcraft 2

Zdroj: warcraft-movie.co.uk

Je film Warcraft 2 len nesplneným snom?

Jedna stránka príbehu je slabý finančný výkon, ktorý Warcraft predviedol v USA. Na druhú stranu sa mu však veľmi dobre darilo v Číne a zvyšku sveta, keďže celkovo si zarobil až 433 miliónov dolárov.

Jedna vec je teda jasná – štúdio Legendary Pictures si plne uvedomuje, aký veľký peňažný potenciál sa ukrýva vo fanúšikoch tejto veľmi populárnej hernej série. Jediná neistota nastáva už len pri rozhodovaní, či sa touto cestou chce štúdio vydať ešte druhý a možno aj tretíkrát.

Už dávnejšie nám režisér Duncan Jones odhalil, že naozaj netuší, či pokračovanie niekedy uvidíme. Dodnes však ešte nikto nič nevylúčil a svetlo nádeje tak žiari aj naďalej. Netreba sa však ukvapovať – keby bolo zajtra ohlásené, že prvým dielom sága skončila, prekvapení by sme veľmi neboli. K realizácii plánovanej trilógie toho však veľa nechýba. Jediné, čo stačí na naštartovanie produkcie, je rozhodnutie štúdia dať projektu zelenú. Režisér má totižto už všetko premyslené a z pokračovaní by bol viac než len nadšený.

Warcraft 2

Zdroj: boxofficemojo.com

Čo presne má Duncan Jones v pláne?

Čo sme vám už dávnejšie odhalili, boli plány, ktoré by sa mali stať náplňou druhej časti. Vo filme Warcraft 2 by sme okrem brnenia Doomplate pre Ogrima videli aj Dalaran pristáť v horách Alterac a šírenie mágie po zmene postoja konkláve Kirin Tor po smrti Llanea Wrynna.

Medzi hlavné udalosti v príbehu orkov by patrilo uväznenie Go’ela a násilný pokus o oslobodenie. Vo veci aliancie sa režisér vyjadril zhovievavejšie – vieme len, že Khadgar “otvorí Pandorinu Skrinku” a nasledovať budeme príbeh Lothara a Variana.

filmova adaptacia hry

Zdroj: hdqwalls.com

Je veľmi nepravdepodobné, že príbeh by toho chcel stihnúť ešte viac, ako je opísané v odstavcoch vyššie. Predsa len, Duncan Jones si veľmi dobre uvedomuje, aká bola najväčšia chyba Warcraftu: mal až príliš veľa príbehových liniek. Môžeme sa teda spoľahnúť, že táto chyba sa opakovať už nebude.

Problémy s príbehom: ako sa im vyvarovať

Ako Jones povedal, “žonglovanie s priveľa dejmi zároveň im spôsobilo práve tie problémy, ktoré zapríčinili súčasnú situáciu.”

“Prvý film je o ustanovení sveta a predstavení Durotana, ktorý chce svojmu synovi pomôcť pri úteku z umierajúcej planéty. Celková idea na trilógiu by tak pokračovala Thrallom, ktorý sa posnaží vyplniť jeho víziu orkom poskytnúť nový domov. V druhej časti by sme videli dospievajúceho Thralla a v skratke by šlo o príbeh podobný Spartacusovi. Ľudská stránka je jasná trocha menej, no určite by šlo o kompletizáciu a napravenie udalostí z prvého filmu.”

Warcraft

Zdroj: wallpapersinsider.com

Warcraft teoreticky spĺňa všetky požiadavky na to, aby štúdio usúdilo, že natočenie pokračovania je dobrý nápad. Duncan Jones však vraví, že neexistuje dôvod, ktorý by mu napovedal, že sa pokračovanie stane skutočnosťou. Či je teda film Warcraft 2 len nesplneným snom, stále nevieme, no pokiaľ sa niečo rýchlo nezmení, táto sága skončí prvým dielom.

Páčil sa vám počin Warcraft: Prvý stret? Privítali by ste pokračovanie, alebo už ani neveríte, že by sa niekedy mohlo stať skutočnosťou? 

Zdroj: wikipedia.org, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Kto všetko bude členom tímu vo filme Avengers 5 a čo zatiaľ o filme vieme?

  Filmy

  Najnovšia fotografia z filmu Morbius odhaľuje zaujímavý Easter Egg. Ukáže sa vo filme aj Venom?

  Filmy

  Marvel odhalil scenáristu pre film Ant-Man 3. Kto sa bude podieľať na jeho pokračovaní?

  Filmy

  Horor Tiché miesto: Časť II dostáva nový dátum vydania. Kedy ho konečne uvidíme?

  3 komentáre

  Pridaj komentár