Nový Pán prsteňov film bude úplne iný na aké sme zvyknutí z trilógie, dostáva nové zábery

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Animovaný film Pán prsteňov dostáva nové zábery

Aktualizované 05.07.2024: Vieme, že legendárny dielo Pán prsteňov dostane tento rok nový film, ktorý bude po prvý raz v tomto miléniu animovaný. Mali ho možnosť vidieť prví diváci a nešetrili chválami, teraz sa k nemu vyjadrujú aj tvorcovia a pridávajú nové zábery. Snímka s podtitulom The War of the Rohirrim nebude ako nič, čo sme doteraz z tohto sveta mali možnosť vidieť.

V minulosti už prišlo niekoľko adaptácií Tolkienovho diela, ktoré boli animované. Po prvý raz však tento fantasy svet dostáva podobu anime. Za filmom stojí Kenji Kamiyama, ktorého môžu diváci poznať vďaka Ghost in the Shell filmom alebo obľubovaný dramatický seriál Eden of the East. Tento raz nás zavedie do obdobia takmer dvoch storočí predtým ako sme mohli vidieť Frodovu výpravu za zničení prsteňa.

pán prsteňov the war of the rohirrim héra
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Postavami hnaný príbeh a obsažný svet

Novým prvkom je aj hlavná ženská postava, pôjde o Héru, dcéru rohanského kráľa Helma Hammerhanda. Hlas jej prepožičia Gaia Wise.  Kamiyama sa ohľadom toho vyjadril:

„V japonskej animácií je bežné, že je ženská protagonistka hlavnou postavou. V hranej podobe, hlavne v Pánovi prsteňov je to skôr raritou. Náš film má silnú hrdinku menom Héra a príbeh je rozprávaná Éowyn, takže máme veľmi dobré zastúpenie žien. Je veľmi veľa ľudí, ktorí obľubujú Tolkienove pôvodné práce a tak veľmi dúfam, že si film užijú. Robiť na ňom bolo zábavnou výzvou.“

Scenáre k snímke písala aj Philippa Boyens, ktorá pracovala na Jacksonovej trilógií. Povedala, že funguje ako anime, pretože je založený na postavách a je obsažný svojím svetom, čo sú dve veci, ktoré skvele spolu pracujú práve v tejto podobe. A podľa nej nie je lepším rozprávačom ako je Kamiyama. K tomu ešte spoločnosť New Line Cinemas pridáva celú radu nových záberov (okrem Rohanských na nich nájdeme aj záporáka Wulfa), ktorými ešte zvyšuje nadšenie u fanúšikov. Samotného filmu sa máme dočkať 13. decembra.

Pôvodný článok

Aktualizované 13. 06. 2024: Fanúšikovia Pána prsteňov zažívajú úchvatné obdobie. Okrem toho, že je v prípravách aj nový hraný film s podtitulom Lov na Gluma, chystá štúdio New Line Cinemas aj animovaný film The War of the Rohirrim. Ten teraz ohúril prvých divákov.

Spoločnosti stojace za tvorbou nového animovaného filmu zo sveta Pána prsteňov ukazovali divákom počas festivalu Annecy Animation Festival 20 minút záberov z príbehu. Podľa informácií Variety film The War of the Rohirrim divákov naozaj ohromil, odovzdali mu totiž „burácajúci potlesk.“

Animátori sa údajne do veľkej miery inšpirovali hranou filmovou trilógiou Petera Jacksona, avšak zachovali si pritom vlastný štýl. Pozitívne ohlasy na animovaného Pána prsteňov zdieľa aj Andy Serkis, ktorý si v nadchádzajúcom hranom filme opäť zahrá Gluma a okrem iného ho bude aj režírovať. „Fanúšikom sa to neskutočne páči,“ opísal reakcie divákov na animák The War of the Rohirrim.

Animovaný film zo sveta Pána prsteňov si pozrieme už v decembri 2024. Na hraný príbeh s Glumom si budeme musieť počkať až do roku 2026.

Pôvodný článok

Po správach o novom hranom filme Lord of the Rings: The Hunt for Gollum prichádzajú ďalšie vzrušujúce novinky zo sveta Pána prsteňov. Sú tomu už dva roky, odkedy sme prvýkrát počuli o chystanom animovanom filme. Respektíve, prvý oficiálne pod hlavičkou New Line Cinemas. Štúdio oznámilo svoj zámer zverejniť dátum premiéry neskôr v tomto roku. Medzitým nám skracujú čakanie prvými zábermi z filmu The War of the Rohirrim.

V prvých ukážkach sa nám pripomínajú tie najepickejšie lokality, ktoré poznáme z pôvodnej trilógie. A ani teraz na nich nebudú chýbať veľkolepé súboje.

Príbeh vychádzajúci z diel J. R. R. Tolkiena nás zavedie do obdobia 183 rokov pred Frodovou cestou za zničením prsteňa. Uvidíme, ako založili legendárnu pevnosť Helmova úžľabina (dovtedy bola známa ako pevnosť Hornburg), o ktorú sa bojovalo na konci filmu Dve veže a jej legendárneho kráľa, Helma Hammerhanda. Bude zároveň kronikou jeho života a hlas mu prepožičia herec Brian Cox.

pán prsteňov helm
Zdroj: Warner Bros. Animation

Odolávanie Rohanu a vznik legendárnej pevnosti

Prvý kráľ Rohanu musel čeliť v meste Edoras silným nepriateľom. Na nových obrázkoch vidíme, ako sa k nemu blíži armáda, v ktorej je minimálne jeden Mûmakil. Kým sa dostanú k drevenému opevneniu, budú musieť čeliť zoskupeniu rohanských bojovníkov.

Za tvorbou filmu stoja tiež pomerne pôsobivé mená. Jeho režisérom je Kenji Kamiyama, ktorého môžeme ako hlavného tvorcu Star Wars: Visions. Producentom je Joseph Chou, tvorca Blade Runner: Black Lotus.

Oficiálnymi scenáristami sú Jeffrey Addiss a Will Matthews, na paneli na festivale Filmmaker Conversation sa však ukázala aj Philippa Boyens. Autorka príbehov k Jacksonovej trilógii sa tak zrejme tiež podieľala na príbehu.

pán prsteňov war of the rohirrim
Zdroj: Warner Bros. Animation

V správnych rukách s odkazmi na trilógiu

Už prvotné obrázky ukazujú viacero podobností so spomenutou trilógiou, či už je to v lokalitách alebo kostýmoch. Warner Bros. Animation zrejme vyvinulo snahu, aby dali fanúšikom ten správny zážitok. Majú predsa aj veľkú úlohu, aby priniesli podobne veľkolepú postavu, akou bol kráľ Theoden, ktorého hral nedávno zosnulý Bernard Hill.

Zaujímavosťou však je, že sa vo filme objaví Miranda Otto, ktorá si zahrala Theodenovu dcéru Eowyn, ktorá nakoniec zabila Witch Kinga. Nakoľko pôjde o prequel, môže byť, že pôjde len krátky strih dopredu v čase alebo bude slúžiť ako rozprávačka príbehov.

Momentálne je v príprave aj nový hraný film Pán prsteňov, pre ktorý sa vrátia tvorcovské mená ako Peter Jackson či Andy Serkis. Tento projekt ponesie meno Lord of the Rings: The Hunt for Gollum, teda Lov na Gluma. Snímok by mal do kinosál doraziť už v roku 2026.

Film The War of the Rohirrim odhalil prvé zábery. Ako sa vám páčia? Navnadili vás na animovaný kúsok zo sveta Pána prsteňov? Čakáte rovnako epické scény ako v trilógii? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -