Takáto filmová vianočná výzdoba nesmie chýbať ani u vás doma!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Vianočná filmová výzdoba

Vianoce sa nám nebezpečne blížia. Ani vy ste ešte nemali čas vyzdobiť si byt či dom a ozdobiť si stromček? Chceli by ste tento rok originálnu výzdobu? My vám prinášame hneď niekoľko nápadov, ako si vyrobiť filmové ozdoby na Vianoce. Všetci rodinní príslušníci a priatelia vám budú závidieť. Tak čo, ste odhodlaní sa do toho vrhnúť? Takáto filmová vianočná výzdoba nesmie chýbať ani u vás doma!

1. Pán prsteňov

Reťaz Pán prsteňov
Zdroj: suzyhomeschooler.com

S týmto filmom sa toho dá vymyslieť naozaj veľa. Môžete si spraviť niečo jednoduchšie, ako napríklad papierovú reťaz s nápisom, ktorý bol na prsteni. Nápis nemusíte písať ručne, pokojne si ho viackrát vytlačte a iba nastrihajte a zlepte. Rovnaký nápis môžete napísať na staršie vianočné gule na stromček a tým ho ozvláštniť.

 

Guľa Pán prsteňov
Zdroj: newspapercat.org

K takým guliam by sa určite hodil aj druhý typ, napríklad Sauronove oko. Táto výzdoba vyžaduje istú zručnosť v maľovaní, no určite sa oplatí si nad to sadnúť a potrápiť sa. Nepoužívala by som vodové alebo temperové farby, ale skôr by som siahla po akrylových, keďže sú sýtejšie a kvalitnejšie.

Sauronove oko
Zdroj: etsy.com

Pre tých, ktorý sú zruční a majú chuť sa so svojou výzdobou naozaj potrápiť a vyhrať, navrhujeme vyrobiť si vianočný veniec na dvere v tvare hobitovského obydlia. Je to zložitá výzdoba, no vo finálnej verzii veľmi pekná. Celý postup na zhotovenie tohto venca nájdete na tomto odkaze. Môžete si ho však spraviť úplne po svojom.

Hobitove dvere
Zdroj: settostunning.com

2. Star Wars

R2-D2 ponožka
Zdroj: thecavemansguide.com

Film Star Wars dodá vašim Vianociam nádych sci-fi atmosféry. Týmto sa preukážete, akí veľkí fanúšikovia ste. Napríklad si môžete vyrobiť ponožku s motívom R2-D2. Veľkú ponožku ľahko ušijete z hocijakej látky a potom ju už len farbami na textil dokreslíte podľa vlastnej predstavy. Aj keď v našej kultúre Ježiško nenapĺňa ponožky na kozube, môže to byť pekný doplnok k výzdobe. S podobou R2-D2 sa môžete vyhrať aj pri vyrábaní ozdôb na stromček. Či už si pomaľujete vianočné gule, alebo vytvoríte takýchto rozkošných robotov z látky.

R2-D2 ozdoby
Zdroj: deviantart.com

Niektorí to ale možno máte potrebu posunúť na úplne nový level a celý stromček spraviť tematicky. V tom prípade sa určite inšpirujte týmto Darth Vaderom a Stormtrooperom. Takéto stromčeky môžu byť zložité na prípravu, no výsledok stojí za to. Určite vám to siahne ale hlboko do peňaženky, budete potrebovať dva umelé stromčeky, biely a čierny sprej, aby ste ich zafarbili, masky, plášť, zbraň a laserový meč. Môžte využiť aj dva páry gumákov a rovnako ich nafarbiť a dozdobiť si svojich bojovníkov ako už len vy chcete.

Darth Vader a Stormtrooper
Zdroj: creatingreallyawesomefunthings.com

3. Harry Potter

Harry Potter veniec
Zdroj: katscthandmade.com

Okrem červených, žltých, modrých a zelených gulí na stromčeku sa s týmto filmom viete vyhrať ešte viac. Napríklad vytvorením takéhoto venca na dvere. Ak neviete štrikovať, môžete poprosiť babku o pomoc a kým ona bude robiť šál, vy budete dotvárať prútik a zlatú strelu. Nezabudnite na zlatý sprej, ktorým oba predmety nafarbíte. Tieto objekty jednoducho prichytíte na veniec taviacou pištoľou.

Harry Potter stromček
Zdroj: boredpanda.com

Zaujímavé môže byť aj vyrobiť si rôzne ozdoby na stromček. Na vrchol dať hnedý klobúk alebo väčšiu zlatú strelu a na stromček dať rôzne predmety z Harryho Pottera. Napríklad metlu, stuhy farieb fakúlt, prútik, znak darov smrti, Hedwigu, Patronusa, Harryho okuliare… Stromček bude vyzerať plno a bohato a zároveň originálne a magicky. Na výrobe ozdôb sa môže podieľať celá rodina a tak môžete tráviť už predvianočné večeri spolu.

4. Superhrdinovia

Superhrdinovia gule
Zdroj: etsy.com

Nie len Avengers, ale aj tí z DC komiksov. Superhrdinská výzdoba vôbec nie je ťažká a dodá vašim Vianociam silu a farby. Môžte si napríklad namaľovať gule s logami rôznych superhrdinov, alebo si tie logá nájsť ako nálepky a iba ich na gule nalepiť. Ak sa rozhodnete pre maľovanie, opäť vám odporúčam akrylové farby. Vystihnú sýtosť, akú by logá mali mať. Pod stromček sa hodí „koberec“ Kapitán Amerika, ktorý jednoducho vytvoríte z rôznofarebných látok. Ak by ste ho chceli mať taký nariasený, ako na obrázku, podrobný postup nájdete na tomto odkaze.

Kapitán Amerika koberec
Zdroj: withourpowers.blogspot.com

Vaše dvere môžete ozdobiť netradičným jednoduchým vencom v tvare Batmanovho vzoru. Jediné, čo potrebujete je drôt, ihličie a červenú stuhu. Všetko dáte dokopy taviacou pištoľou. Dozdobiť ho môžte falošnými bobuľami alebo guľami na stromček.

Batman veniec
Zdroj: ournerdhome.com

Bonus: Smrtonosná pasca

Smrtonostná pasca
Zdroj: io9.gizmodo.com

Ak ste fanúšikom práve týchto filmov, určite si budete chcieť vyrobiť tieto ozdoby na stromček. Z kartónu, ktorý nastriekate strieborným sprejom si vytvoríte krabičku s jedným otvorom. Do nej potom vložíte obrázok Johna McClanea, ktorý sa plazí klimatizáciou. Obrázok vytlačte širší a vložte do krabičky tak, aby bol ohnutý a John tak vyzeral, že sa naozaj plazí.

Vybrali ste si niektorý z týchto nápadov? Ako si zvyknete zdobiť stromček vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -