Filmové a seriálové kostýmy, ktoré si môžete pripraviť na Halloween tento rok

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Filmové a seriálové kostýmy na Halloween

Halloween je za dverami a vy stále neviete, aký kostým si vybrať alebo urobiť? Nepanikárte. Od toho je tu predsa náš portál! V tomto špeciálnom článku vám totiž prinesieme tipy na filmové a seriálové kostýmy, ktoré tento rok ovládnu Halloween. Už je len na vás, ktorý vám padne do oka a akú postavu tento rok stvárnite.

Seriálové kostýmy:

1. Squid Game

squid game kostým
Zdroj: somagnews.com

Seriál Squid Game, ktorý tento rok spôsobil obrovský boom na internete, ponúka hneď dve možnosti kostýmov na Halloween. Chcete byť hráčom alebo strážcom? Pre kostým hráča vám stačia kúsky, ktoré vyhrabete aj doma v skrini. Potrebujete biele alebo sivé tričko, teplákovú súpravu modrej, zelenej alebo tyrkysovej farby a biele tenisky. Na tričko si napíšete ľubovoľné číslo a na mikinu spredu pripevníte rovnaké číslo (môžete ho prišiť alebo len pridržať spinkami).

Ako strážca sa musíte obliecť celý do červenej a nazuť čierne bagandže. Váš odev môže byť buď z overalu alebo taktiež z teplákovej súpravy, pri ktorej ale mikina má kapucňu. Pri výrobe masky musíte dbať na to, že cez obyčajný plast či látku neuvidíte. Odporúčame vám preto zaobstarať si čierne rúško a naň nakresliť vzor, ktorý je vám najsympatickejší. Stále dodržíte kostým, budete cezeň vidieť a navyše dodržíte všetky opatrenia.

2. Loki alebo WandaVision

Filmové a seriálové kostými na Halloween - Loki a Wandavision
Zdroj: gamingbible.co.uk

Seriály Loki a WandaVision ponúkajú kostýmové inšpirácie pre fanúšikov aj fanúšičky Marvelu. Oba kostýmy obsahujú jedinečnú čelenku, ktorú si môžete buď zakúpiť na internete, alebo si ju musíte vyrobiť doma z všakovakých materiálov. Pri ženskej hrdinke z WandaVision chcete vyhrabať všetky červené kúsky oblečenia, ktoré doma máte. Červené tielko je základom. Potom je už na vás, či si oblečiete ružové nohavice, alebo radšej ružové pančuchy a tielko vymeníte za body top alebo za plavky. A nesmie vám chýbať ani červený plášť z látky, ktorý si zaviažete okolo krku.

Pre postavu Lokiho sa zase budete musieť orientovať viac do zelenej farby. Miestami vám tento kostým môže pripomínať až Jokera, no to samozrejme nechceme. K tmavým nohaviciam, ktoré vlastní snáď každý, pridajte klasickú bielu košeľu. Podstatnými kúskami sú zelená obleková vesta a zelená kravata. Na tento outfit si už len nahodíte kaki alebo sivé sako. Môžete si ešte vyrobiť volebný odznak s nápisom Loki a pripnúť si ho na sako tak, ako je to na obrázku vyššie.

3. Peaky Blinders

filmové seriálové kostýmy halloween - peaky blinders
Zdroj: thewistle.com

Pri napodobňovaní postáv zo seriálu Peaky Blinders navštívte šatníky vašich otcov a starých otcov. Základom je sivý alebo hnedý oblek, ku ktorému máte aj oblekovú vestu. Kravata je pri tomto kostýme dobrovoľná. Čo ale určite potrebujete sú vreckové hodinky na retiazke, ktoré si prichytíte o zapínanie vesty a baretka. Nemal by vám chýbať ani dlhý čierny kabát a tým starším cigareta (alebo napodobenina cigarety) v ústach.

Filmové kostýmy:

1. James Bond – Nie je čas zomrieť

trailer film Nie je čas zomrieť
Zdroj: wallpapersden.com

Tento rok sme sa dočkali očakávanej bondovky Nie je čas zomrieť. Ako lepšie túto udalosť osláviť, než sa nahodiť ako pravý agent 007? Pri tom je to tak jednoduché! Potrebujete správne pasovaný čierny oblek, čierny motýlik a drahé (alebo draho vyzerajúce) hodinky. Do ruky si môžete pridať pohár na Martini alebo čiernu striekaciu pištoľ, aby ste kostým dotvorili.

2. Duna

Film Duna
Zdroj: vanityfair.com

Film Duna zavítal do kín iba prednedávnom, no už teraz má mnoho fanúšikov po celom svete. A toľko možností na kostýmy! Vyrobíte si doma oblek vhodný do podmienok na planéte Arrakis? Alebo dáte prednosť formálnemu odevu rodiny Atreidesovcov? Na výber máte aj odevy Bene Gesseritiek, či každodenné odevy Fremenov. Je toho naozaj mnoho. Ak ste partia kamarátov, môžete spolu zastúpiť každý kmeň z filmu.

3. Venom a Carnage

5 spôsobov Venom 2
Zdroj: digitalspy.com, youtube.com

Tento rok sme sa dočkali aj filmu Venom 2: Carnage prichádza. V ňom sme mohli vidieť postavu Venoma a postavu Carnagea. Toto je dokonalý tip na kostým pre párik alebo dvoch kamarátov. Avšak jeho zakúpenie vám pravdepodobne siahne hlboko do peňaženky a jeho výroba si vyžaduje poriadne zručnosti. Netreba sa ale vzdávať! Dôležité je jediné – držte sa farieb čiernej a červenej. Masku si môžete buď to vyrobiť alebo nakresliť priamo na tvár.

Páčia sa vám tieto filmové a seriálové kostýmy na Halloween? Ktorý by ste si vybrali? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -