Filmové či seriálové chybičky, ktoré ste si (určite) nevšimli #5

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa zase pozrieme na skvelé filmy a seriály a na chybičky, ktorých sa tvorcovia dopustili. Ako už viete, nejde nám o člena štábu v zábere, ale o dejové nepresnosti, ktoré sa snažíme odhaliť.

1. Hobit: Neočakávaná cesta (2012)

Elfské meče by podľa knižnej predlohy mali vždy žiariť na modro, v prítomnosti ohyzdov avšak meče Thorina (Richard Armitage) a Gandalfa (Ian McKellen) nežiaria ani raz a meč Bilba (Martin Freeman) len niekedy.

Zdroj: youtube.com

2. Hobit: Smaugova pustatina (2013)

Podľa knižnej predlohy je drak Smaug červený. Takúto farbu mal aj vo filme Hobit: Neočakávaná cesta, avšak v tomto pokračovaní má úplne iné sfarbenie.

Zdroj: youtube.com

3. Matrix (1999)

V Neovom (Keanu Reeves) pase je dátum jeho narodenia 13. septembra 1971, kým v zložke agenta Smitha (Hugo Weaving) je uvedený dátum 11. marec 1962. 

Zdroj: wired.it

4. Vlk z Wall Street (2013)

Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) hovorí na začiatku filmu o tom, že si kúpil Ferrari, jazdí však na Lamborghini.

Zdroj: motor1.com

5. Dr. House (2005)

Chase (Jesse Spencer), Cameronová (Jennifer Morrison) a Foreman (Omar Epps) sa často zaoberajú skúmaním vzoriek a tkanív v laboratóriu alebo čakajú na výsledky rozborov pri prístrojoch. Podľa lekárov je však táto časť úplne vymyslená. Nielenže vykonávanie laboratórnych testov vyžaduje špeciálne vzdelanie, ale podlieha aj prísnym predpisom. Lekár sám ani nesmie vykonávať väčšinu testov.

Zdroj: koule.cz

6. Odložený prípad (2003)

V 24. epizóde 4. série je vyšetrovaná vražda takmer celej rodiny. Na začiatku vidíme telo matky, ktorá má ruku na synovi, avšak na konci sledujeme, že matka umiera skôr ako syn, čiže nemohla mať na synovi ruku, pretože padla na zem skôr, ako on.

Zdroj: coldcase.wikia.com

7. Monk (2002)

V 8. epizóde 6. série vraví Monk (Tony Shalhoub), že tetovanie trestanca je ako voodoo, načo mu Natalie (Traylor Howard) hovorí, že je to hlúposť a nič také neexistuje. 7. epizóda 8. série je celá venovaná voodoo a tu už Natalie tvrdí, že takýmto veciam verí už dávno.

Zdroj: mytakeontv.com

8. Vykúpenie z väznice Shawshank (1994)

Keď Red (Morgan Freeman) dáva Brooksovi (James Whitmore) geologické kladivko, aby ho odovzdal Andymu (Tim Robbins), na oplátku mu dá ešte cigarety. Brooks ale nefajčí.

Zdroj: majorten.com

9. Krstný otec (1972)

V predposlednej scéne sa Vito pýta svojho syna Michaela, ako sa má jeho žena a jeho deti. Avšak Michael mal v tom čase len jedného syna.

Zdroj: fineartamerica.com

10. Krstný otec (1974)

Vo filme je uvedené, že sa Vito Corleone sa narodil 7. decembra 1891. V scéne jeho pohrebu v prvej časti, približne v čase 2:33:51 si však na náhrobnom kameni môžeme všimnúť dátum narodenia 28. apríla 1887. 

Zdroj: godfather.wikia.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -