Filmové či seriálové chybičky, ktoré ste si (určite) nevšimli #6

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa v našej rubrike dozviete, akých chybičiek sa dopustili tvorcovia populárnych a uznávaných filmov či seriálov. Všetci vieme, že žiadny film nie je bez „hriechu“, takže aj keď sa v každom z nich nájde pár chýb, automaticky to neznamená, že je daný film či seriál zlý.

1. Umučenie Krista (2004)

Rímski vojaci si pri bičovaní Krista zapisujú do knihy alebo kódexu. V skutočnosti sa ale knihy objavujú až v 4. storočí nášho letopočtu. Vtedy by vojaci používali rotulus.

Zdroj: www.indiewire.com

2. Zelená Míľa (1999)

Eduard Delacroix (Michael Jeter) číta v cele časopis Weird Tales z novembra 1937, avšak dej filmu sa odohráva v roku 1935. 

Zdroj: pinterest.com

3. Vykúpenie z väznice Shawshank (1994)

Andy (Tim Robbins) dostane plagát Rity Hayworthovej, ktorý v roku 1949 ale nemohol mať, pretože pochádza až zo 60. rokov. 

Zdroj: shawshank.wikia.com

4. Ako som spoznal vašu mamu (2005)

Keď ide v 13. epizóde 3. série Ted (Josh Radnor) sa Stellou (Sarah Chalke) na dvojminútové rande, netrvá im to presne 2 minúty, ale 2:14, hoci to Ted stopoval na hodinkách.

popsugar.com

5. Rýchlo a Zbesilo 8 (2017)

V záverečnej naháňačke ponorka vypáli torpédo, to prerazí ľad a vyskočí nad hladinu. Potom pokračuje po ľade ďalej. To je nezmysel, pretože torpédo sa dokáže pohybovať len vo vode, na vzduchu mu vrtuľový pohon k pohybu nestačí.

Zdroj: .thequint.com

6. Rýchlo a Zbesilo 5 (2011)

V scéne, keď Dominic Toretto (Vin Diesel) a Brian O’Conner (Paul Walker) ťahajú trezor, hneď ako vyjdú z policajnej stanice, sa im trezor na zákrute niekoľkokrát otočí, pričom sa im laná, ktoré trezor ťahajú, zamotajú. V ďalšom zábere už ale lana zamotané nie sú. To isté sa stane aj neskôr, keď trezor vletí do banky.

Zdroj: youtube.com

7. Hobit: Neočakávaná cesta (2012)

Pozorný divák si veľmi ľahko všimne, že scéna, v ktorej Bilbo (Martin Freeman) našiel prsteň, sa líši od tej z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001). Zatiaľ čo tam Bilbo po prsteni chňapol pravou rukou, tu ho len jednoducho zdvihol ľavou rukou zo zeme. Taktiež v Spoločenstve prsteňa prišiel Glum (Andy Serkis) na to, že Bilbo našiel prsteň hneď, v Hobitovi však až po istej dobe.

Zdroj: makiatthemovies.blogspot.sk

8. Harry Potter a Fenixov Rád (2007)

Harry učí členov Dumbledoreovej armády kúzlo Levicorpus. Avšak toto kúzlo sa naučil až v šiestej časti a to tak, že si ho všimol v knihe, ktorá patrí Polovičnému Princovi. 

Zdroj: moviefan.prom.ua

9. Star Wars: Epizóda IV – Nová nádej (1977)

V scéne, kedy Luke Skywalker (Mark Hamill) cvičí na palube lode Millenium Falcon so svetelným mečom proti sonde, má na začiatku meč zelenú farbu. Potom, čo ho vypne a zase zapne, má farbu modrú. 

Zdroj: abc.net.au

10. Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov (2005)

Hneď na začiatku filmu, ako kamera zhora sníma vojnovú loď Republiky, tak pod loďou vidíme pokojný povrch planéty Coruscant. Ale hneď na to, ako okolo lode preletia stíhačky Obi-Wana Kenobiho (Ewan McGregor) a Anakina (Hayden Christensen), tak pod vojnovou loďou už sa bojuje v plnom prúde za prítomnosti desiatok ďalších vojnových lodí.

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -