Aké sú najväčšie filmové klišé a klasiky, ktoré sme doposiaľ videli?

Nenechajte si ujsť

Filmy sú nepochybne populárnou záležitosťou, ktorá nám prináša duševné zadosťučinenie už niekoľko desaťročí. Od prvého filmu ich vzniklo naozaj veľa a tak niet pochýb o tom, že nie všetko môže byť originálne. Práve tak vznikli filmové klišé alebo inak vety, či dej, ktorý sme mohli vidieť hneď niekoľkokrát a v rôznych filmoch. Tieto veci nás potom unavujú a mnohokrát nie je ťažké predvídať činy či dokonca slová hlavného hrdinu. Zároveň nám to však utkvie v pamäti a aj keby nie, nič sa nebojte. Ideme si pripomenúť najväčšie klišé a klasiky filmového priemyslu.

Najväčšie filmové klišé všetkých dôb

Všetko sa pokašle, ale nakoniec aj tak skončíme spolu

Jasné, klasika 99% všetkých romantických filmov, ktorá tu nesmie ani náhodou chýbať. Po krásnom vzťahu nastane skrat, ktorý nás už ani nemá šancu zasiahnuť. Všetci predsa vieme ako to skončí a že hlavní hrdinovia budú žiť spolu šťastne až na veky bla bla bla… Svoje o tom vedia hlavne romantické filmy na našej ‚obľúbenej‘ televíznej stanici DOMA.

Ps. cukrovkárom neodporúčame

Aj tak skončili spolu.. šťastne až do.. smrti. (The Amzaing Spider-Man 2)
Aj tak skončili spolu.. šťastne až do.. smrti. (The Amzaing Spider-Man 2), Zdroj: schmoesknow.com

Skoro mi uletel/a lietadlom preč, ale všetko sa na dobré obrátilo

Určite ste už aj vy videli film, kde po už spomínanom krachu vzťahu jeden z hlavných hrdinov doslova odlieta preč od svojich problémov. Občas sa stane, že ten krach ani nenastane, no cesty dvoch ľudí sa napriek tomu rozdelia. Vtedy nastáva zhon (vždy na poslednú chvíľu), keď to ten druhý nechce nechať tak a vydá sa na ‚hon za láskou‘. Ten končí VŽDY úspešne a ďalej to pokračuje ako v predchádzajúcom príklade. Šťastne až na veky. Takúto klišé letiskovú scénu môžeme vidieť napríklad vo filme The Mexican kde si hlavnú rolu zahral Brad Pitt.

Presný príklad podobnej scény (Friends with Benefits)
Presný príklad podobnej scény (Friends with Benefits), Zdroj: pinterest.com

Som človek čo si neváži sám seba ani ostatných, ale láska ma zmení

Či už ide o premenu (ehm) ľahšej tupšej slečny alebo typického ‚fuckboya’/’badboya‘, nemusíme dúfam prízvukovať, že úspešnú. Samozrejme, stále to chce ten krach keď si jedna z osôb uvedomí dopad svojich činov a zrazu sa zmení. Čo dodať, láska robí zázraky.

Mohli by sme to nazvať "Pretty Woman" klišé (Pretty Woman)
Mohli by sme to nazvať „Pretty Woman“ klišé (Pretty Woman), Zdroj: cnn.com

Hororové ‚Je tu niekto?‘ a.k.a. ‚To som ja, vrah a robím ti palacinky‘

Aj vy ste niekedy uvažovali nad tým, ako môžu byť ľudia v hororoch tak tupí? Akonáhle sa niečo mihne idú za tým (reálni ľudia by utekali) a aby toho nebolo málo ešte sa aj opýtajú povestnú otázku ‚Je tu niekto?‘ Akoby mal vrah či duch odpovedať. Veď viete, pre pokoj duši svojej obete, lebo uchovávanie pozitívneho vzťahu dravec-korisť je veľmi dôležité. A hlavne ako sa vraví, komunikácia je základ vzťahu.

Pamätáte si na legendárnu schovávačku? (Scary Movie 1)
Pamätáte si na legendárnu schovávačku? (Scary Movie 1), Zdroj: dvdinform.com

Som tvoj otec

Toto ani tak nie je klišé ako klasika, ktorú za svoj život započul už hádam každý. Kto by nevedel ide o hlášku zo série Star Wars. Patetické je, že ju môžete počuť aj z úst ľudí, ktorí nevideli ani jeden z filmov. No čo už, je to cool hláška a „faded“  pubertiakom nesmie chýbať. Teraz nechceme uraziť poctivcov, čo to majú skutočne z filmu. Tým všetká česť.

Kto by nepoznal túto legendárnu scénku (Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back)
Kto by nepoznal túto legendárnu scénku (Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back), Zdroj: youtube.com

A čo vy? Aké je podľa vás najväčšie filmové klišé?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -