Toto sú tie najčastejšie filmové mýty o pôrode, ktoré s realitou nemajú nič spoločné!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Takmer v každom romantickom filme a takisto aj v mnohých seriáloch sa vyskytuje pôrod. V komédiách je to niečo smiešne, pričom tatkovia spravidla pri pôrode odpadávajú. Mamičky pritom len kričia a vtipne nadávajú. Ale všetko sú to len blbosti, ktorými nás Hollywood a iné produkcie už celé roky kŕmia. Dnes vám to objasníme, pretože toto sú tie najčastejšie filmové mýty o pôrode.

Filmové mýty o pôrode

1. Ženy si vykričia hlasivky

filmové mýty o pôrode
Zdroj: brightside.me

Vo filmových pôrodoch ženy viac kričia, ako tlačia svoje dieťa na svet. V skutočnosti to však doktori neodporúčajú, pretože keď žena kričí, tak nemôže tlačiť. Môžete robiť len jednu z týchto telesných funkcií. Takisto by si ženy častým a hlasným krikom vybili podstatnú časť energie, ktorá je hlavne pri pôrode naozaj potrebná.

2. Všetko sa skončí, keď je dieťa už na svete

filmové mýty o pôrode
Zdroj: brightside.me

Určite to poznáte z filmov. Najprv prichádza spomínaný krik, potom nejaké tie nadávky, možno partner, ktorý stojí a drží svojej partnerke ruku, o ňu tak trochu príde. Podobne, ako to bolo vo filme Dieťa Bridget Jonesovej (2016). No a potom prichádza na svet dieťa a už je pokoj. V skutočnosti práve v tom čase prichádza na rad pôrod placenty, ktorý trvá približne 20 minút. No a nezabúdajme na to, že žiadne dieťa v skutočnosti po narodení nevyzerá tak pekne a čisto, ako to je vo filmoch.

3. Otehotnieť je veľmi ľahké

filmové mýty o pôrode
Zdroj: brightside.me

Väčšinou skôr mnohé páry riešia problémy s otehotnením, pretože to skutočne nie je také ľahké. Vo filmoch ale stačí, keď si chlap raz nenasadí ochranu a bum, ste tehotná. V skutočnom svete však žena najčastejšie otehotnie len v tých dňoch, počas ktorých ovuluje. Netvrdíme, že „náhody“ a neplánované tehotenstvo sa v skutočnom svete nestávajú, ale reálne to väčšinou funguje trochu inak.

4. Tehotenská iskra

Juno
Zdroj: ranker.com

Poznáte to, vo všetkých filmoch vyzerajú tehotné ženy veľmi pekne. Majú totiž v sebe nejakú tehotenskú iskru. A my netvrdíme, že skutočne tehotné ženy by nemohli byť krásne, ale Hollywood nám divákom neukazuje to, ako to je v skutočnosti. Opuchnutá tvár, kruhy pod očami kvôli nespavosti, rôzne kŕče od bolesti a podobne. Aj takto totiž vyzerajú tehotné ženy.

5. Žiadne opuchnuté nohy

Twilight
Zdroj: brightside.me

Párkrát sa to už spomínalo, ale vidieť sme to ešte nevideli. Vo filmoch totiž väčšinou ukazujú tehotné ženy ako krásne budúce mamičky s nejakým tým bruškom. Lenže najčastejší dôsledok tehotenstva sú veľmi opuchnuté nohy. Lenže niečo také nie je pre Hollywood skrátka príliš pekné.

6. Rýchla ranná nevoľnosť

Knocked up
Zdroj: brightside.me

Vo filmoch má tehotné žena rannú nevoľnosť, ktorá trvá približne pár minút. Potom je celkom v pohode a môže robiť svoje každodenné veci. Reálne ale skutočné mamičky priznali, že ich ranné nevoľnosti trvali niekoľko hodín. Celkovo to z nich vysávalo energiu aj niekoľko týždňov. Len samozrejme, že vo filmoch to nemôžu ukázať práve takto, pretože v dnešnom svete by ešte tvorcov filmu zažalovali za to, že úmyselne odcudzujú tehotenstvo. V skutočnom svete to však práve takto funguje.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -