Štúdio Sony za posledný rok prerobilo vyše pol miliardy dolárov. Prečo sa im nedarí tak, ako ostatným a čo ich môže v budúcnosti zachrániť?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Divízia Sony Pictures ohlásila za uplynulý rok stratu 719 miliónov amerických dolárov. Na vine sú počiny, ktorých výkon v oblasti boxoffice a celkových tržieb sklamal. Za posledné roky si štúdiá Universal či Disney užívajú vďaka všetkým možným i nemožným finančným rekordom, ktoré prekonali. Nie každá firma však môže mať rovnaké šťastie. Po kinách putuje iba obmedzená suma peňazí, čo znamená, že niektorá zo spoločností musí ostať sklamaná. Nie každý film dokáže byť ďalším Rogue One či Kráska a Zviera – v Sony Pictures to žiaľ vedia až veľmi dobre.

Veľký problém pre štúdio Sony Pictures

Od portálu Deadline sa dozvedáme, že Sony Pictures je 719 miliónov v červených číslach. Neúspechy ako nový Ghostbusters či Sedem Statočných si na medzinárodnom trhu zarobili omnoho menej, ako štúdio očakávalo. Aj napriek obrovským rozpočtom tieto filmy zarobili iba 229 a 162 miliónov. Taktiež drahé sci-fi Passengers vcelku dopadlo aspoň trochu lepšie, 110 miliónová investícia sa ale ani v tomto prípade nevyplatila. Sony malo viac šťastia s filmami s malým rozpočtom. Napríklad Sausage Party dokázalo zarobiť 136 miliónov aj s naozaj malinkým budgetom. Ako je ale teraz jasné, to ani zďaleka nestačilo. Štúdio je na tom veľmi zle.

spider-man: homecoming trailer
Jeden úspech nestačí; Zdroj: youtube.com

Všetko teraz záleží na budúcnosti. Rok 2017 rozhodne o osude filmovej divízie firmy Sony. S prvým kvartálom pomaly za nami to však zatiaľ vôbec nevyzerá ružovo. Rodinný film Šmolkovia: Zabudnutá dedinka celosvetovo priniesol iba 135 miliónov a veľký úspech nebola ani sci-fi dráma Život. V budúcich mesiacoch príde nádej v podobe filmov The Emoji Movie a samozrejme, Spider-Man: Homecoming. Práve táto spolupráca s štúdiom Marvel bude pre budúcnosť kľúčová. Ostatné tituly ako The Dark Tower a Jumanji ostávajú vďaka slabému marketingu a silnej konkurencii iba veľkými otáznikmi.

Čo si o celej situácii myslíte vy? Zdá sa vám, že Sony Pictures už odzvonilo, alebo ho zachránia budúce spolupráce so štúdiom Marvel?

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -