Toto je 10 filmových svetov, ktoré sa snažili priblížiť Harrymu Potterovi, no nepodarilo sa im to

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

10 filmových svetov, ktoré sa snažili priblížiť Harrymu Potterovi

Harry Potter je fenomén, ktorý očaril mnoho ľudí. Nie jedna filmová alebo knižná séria sa snažila dostať k takej sláve. My sme si pripravili svety, ktoré nie sú podobné Harrymu Potterovi napriek snahe ich tvorcov.

Knihy a filmy pre mladistvých sa rozpútali veľkou rýchlosťou, mnohé filmové štúdia si mysleli, že si tým zabezpečia úspech a veľké množstvo sledovateľov. Čarodejnícky svet vytvorený J. K. Rowlingovou je veľmi rozmanitý, no ľahko napodobniteľný. Usúďte sami.

10. Lemony Snicket: Rad nešťastných príhod

svety podobné Harrymu Potterovi - Lemony Snicket
Zdroj: wallpaperset.com

Tento svet vznikol na základe kníh od autora menom Daniel Handler, ktorý je známy aj ako Lemony Snicket. Rad nešťastných príhod sa sústredí na tri deti – Violet, Klausa a Sunny, ktorých rodičia zahynuli v požiari.

Práve preto sa musia posúvať medzi viacerých opatrovníkov, aby našli niekoho, kto sa o nich bude starať. Natrafia avšak na človeka, ktorý má zálusk na ich dedičstvo. Tri knihy boli spracované do jedného filmu, čím sa postavy nestihli dostatočne vyvinúť a práve preto bolo vhodnejšie, že z toho Netflix urobil seriál.

9. Alex Rider: Stormbreaker

stormbreaker
Zdroj: radiotimes.com

Harry Potter spojený s Jamesom Bondom. Presne takto je opísaný tento film, ktorého autorom je Anthony Horowitz. Centrom tohto filmu je tínedžer menom Alex Rider, hraný Alexom Pettyferom, ktorý ide v stopách svojho strýka.

Jeho cieľom je stať sa agentom, ktorý pomôže zastaviť milionára pred vypustením vírusu cez program s názvom Stormbreaker. Zaujímavosťou je, že aj jeho rodičia zahynuli v katastrofe (leteckej). Každopádne, tento film neponúkol nič nové a neprináša do sveta nič zaujímavé.

8. Cirque Du Freak: Upírov pomocník

Upírov asistent
Zdroj: wallpaperup.com

Od roku 2009 málokto vie, že film Upírov pomocník vôbec existuje. Jeho najväčším omylom bolo to, že ho zatienil Harry Potter a Twilight a nikoho takáto vec nezaujímala. Fanúšikov kníh taktiež veľa nebolo, a preto sa tento svet nedostal do povedomia.

Film sa sústredí na tínedžra menom Darren Shann, ktorý sa zmení na upíra, a tým sa jeho jednoduchý a nudný život obráti hore nohami. Žiaľ, z dejového hľadiska je film nudný a nezaradil sa medzi svetovo známe snímky.

7. Siedmy syn

Siedmy syn
Zdroj: hdqwalls.com

V roku 2015 sa objavil film s názvom Siedmy syn, ktorý vznikol na základe prvej knihy zo série s názvom The Wardstone Chronicles. V centre tejto temnej fantasy je chlapec menom Thomas Ward, ktorý zistí, že je siedmym synom siedmeho syna. Symbolika v tomto príbehu odohráva veľmi veľkú rolu.

Thomas sa rozhodne stať sa učňom bojovníka a pomáhať ľudstvu. Napriek deju, film neprináša nič, čo sme vo svete filmu nezažili, a práve preto sa ocitá v tomto zozname.

6. Hľadači svetla

The seeker
Zdroj: ocregister.com

Film Hľadači svetla vznikol na podnety fantasy knižnej série od autorky Susan Cooper. Hlavnou dejovou líniou je to, že bojovníci Svetla sa snažia zničiť sily Tmy. Nezvyčajným javom je to, že spoločnosť 20th Century Fox sa rozhodla začať túto sériu druhou knihou.

Príbeh je o mladíkovi menom Will Stanton, ktorý príde na to, že je výnimočný. Svet, sa v tomto filme, žiaľ, veľmi neodkrýva a pôsobí skôr skľučujúco. Je teda logické, prečo sa mu nedostala väčšia sláva.

5. Enderova hra

svety podobné Harrymu Potterovi -Enderova hra
Zdroj: best-wallpaper.net

Mimo sveta fantasy tu je sci-fi v podobe Enderovej hry. Autorom knižnej predlohy, ktorá sa stala dokonca aj bestsellerom, je Orson Scott Card. Hlavnou postavou je Ender Wiggin, mladý vesmírny kadet, ktorý sa má pripraviť na mimozemskú inváziu.

Oproti ostatným filmovým svetom sa tento dostal v rebríčkoch troška vyššie vďaka hviezdnemu obsadeniu a efektom. Napriek tomu dejových línií o „vyvolenom“ je na trhu priveľa.

4. Smrteľné stroje

Smrteľné stroje
Zdroj: wallpaperaccess.com

Philip Reeve je autorom knižnej série pre mladých s názvom Smrteľné stroje. Tento film by sa dalo nazvať ako spleť Star Wars, Mad Max, Snowpiercer a dokonca aj Pána prsteňov. Napriek tomu, že to znie lákavo, neprinieslo to okrem prostredia filmu, nič zaujímavé.

3. Eragon

Eragon
Zdroj: wall.alphacoders.com

V roku 2006 sa štúdio 20th Century Fox rozhodlo vydať film podľa predlohy Christophera Paoliniho s názvom Eragon. Hlavnou postavou je Ed Speleers, ktorý sa dostane k dračiemu vajcu. Saphira – vyliahnutý drak, mu dokáže čítať myšlienky, a tým je puto medzi nimi neskutočne silné.

Ako mnoho filmov, ktoré vzniknú na základe knihy, aj táto adaptácia bola fanúšikmi kritizovaná. Dôvodom bolo najmä to, že sa príliš líšila od originálneho príbehu a svet nebol spracovaný podľa predlohy.

2. Zlatý kompas

Zlatý kompas
Zdroj: wallpaperup.com

Keďže spomíname svety, ktoré nie sú podobné Harrymu Potterovi napriek ich snahe, musíme spomenúť aj Zlatý kompas. Autorom tejto série je Philip Pullman, ktorý si svojim autorským perom získal mnoho fanúšikov.

Napriek tomu, že film vyhral Oscara za najlepšie vizuálne efekty, popularite to nepomohlo. Film bol príliš rýchly a nestihol ukázať svet vo všetkých jeho možnostiach. Iba nedávno sa toho chytila stanica HBO, ktorá sa dostáva k popularite knižnej série.

1. Percy Jackson

svety podobné Harrymu Potterovi
Zdroj: wallpaperaccess.com

Séria, ktorá bola určite najviac podobná Harrymu Potterovi, je jednoznačne Percy Jackson. Zlodej bleskov a More oblúd sú dva filmy, ktoré sa podarilo vytvoriť. Chris Columbus, režisér prvého Harry Potter filmu, mal na starosti réžiu aj týchto filmov. Takže snaha o napodobnenie tam bola skutočne veľká.

Napriek tomu, že sa filmy snažili vyniknúť, dá sa povedať iba to, že to bola adaptácia Harryho Pottera ale s tématikou gréckej mytológie. Boj medzi dobrom a zlom, vyvolený chlapec, ktorého rodina nefunguje, inteligentné ryšavé dievča… Je nutné povedať ešte niečo navyše? Myslíme, že to znie veľmi povedomo.

Čo hovoríte na tieto svety, ktoré sú v určitých oblastiach podobné Harrymu Potterovi? Napadá vám niečo ďalšie, čo sme ešte nespomenuli? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -