Ktorému neočakávanému filmu sa podarilo vyhrať extrémne pomalý týždeň pred Halloweenom? | boxOFFICE#42

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Sviatok, ktorý pre mnohých nadšencov kinematografie znamená oficiálnu celosvetovú oslavu filmového žánru horor je už priam za rohom. Príchod Halloweenu však neznamená len nával nových hororov. Sviatok totižto dokážu využiť aj sezónne filmy akéhokoľvek iného typu, vrátane komédie. Samozrejme to taktiež neznamená, že každá snímka, ktorá sa do kín dostala tento týždeň, či sa začne premietať ten budúci, musí byť spojená s Halloweenom. Kiná sa totižto aj tentokrát dočkali hneď niekoľko zaujímavých noviniek. Ktorej z nich sa však podarilo prebojovať na samotnú prvú priečku tabuľky boxoffice? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb.

Filmové tržby týždeň pred Halloweenom

Prvé miesto obsadila novinka Boo 2!: A Madea Halloween, ktorá si počas prvých troch dní zarobila 21,3 miliónov. Aj keď film kritici jednohlasne odsúdili, dlhoročná popularita série dokázala zaistiť, že komédiu Tylera Perryho si aj tento rok pôjde pozrieť veľké množstvo divákov. Za zmienku však stojí, že ide o druhý najmenší debut zo všetkých častí. Aj napriek tomuto faktu to však tvorcov neodvráti od natočenia ďalších dielov, pretože produkčný rozpočet činil len 25 miliónov dolárov.

Na druhom mieste je katastrofický film Geostorm s 13,3 miliónmi. Od tejto snímky sa nikdy neočakávalo, že štúdiu prinesie ohromné množstvo peňazí – z časti kvôli tomu, že záujem o podobné príbehy vymrel zhruba dve desaťročia dozadu. Dôvodom na neúspech sú taktiež veľmi negatívne recenzie, vrátane tej našej. Na medzinárodnom trhu sa filmu darilo o niečo lepšie, celkovo si totiž zarobil už 62,9 miliónov. Či však vôbec presiahne svoj masívny produkčný rozpočet 120 miliónov dolárov je otázne. Z toho dôvodu ide o pravdepodobne najväčší neúspech tohto roku.

Tretie miesto patrí šampiónovi minulého týždňa, snímke Všetko najhoršie s 9,3 miliónmi. Horor si počas druhého víkendu zarobil o 64% menej, ako počas debutu, čo je naozaj drastický úpadok. Film sa však môže tešiť zo skvelého domáceho zárobku 40,6 miliónov dolárov, ktorý je vzhľadom na menej ako 5 miliónový rozpočet naozaj veľkým úspechom.

Zdroj: amazon.com

Na štvrtom mieste sa usadil Blade Runner 2049 s 7,1 miliónmi počas tretieho víkendu. Aj napriek extrémne pozitívnym reakciám a prehláseniam, ktoré vravia, že ide o najlepší film tohto roku sa sci-fi Denisa Villeneuvea nie a nie uchytiť na vrchole tabuľky. Celosvetovo si pokračovanie legendárneho filmu z roku 1982 zarobilo 194,1 miliónov dolárov, je však nejasné, či sa štúdiá dočkajú zaslúženého zisku.

Top päť nám zakončuje nová dráma Only the Brave s 6 miliónmi. Zo všetkých noviniek si práve tento životopisný film dokázal získať najlepšie hodnotenia. Pre mnohých starších divákov, ktorí hľadajú starú klasiku, ide o akési vykúpenie od ostatných momentálne dostupných filmov.

Päť ďalších

Šiestym filmom na zozname je The Foreigner. Najnovší akčný film Jackieho Chana si doteraz zarobil už 111,2 miliónov dolárov.

Filmom číslo sedem je TO s 3,5 miliónmi počas siedmeho víkendu. Adaptácia príbehu Stephena Kinga si doteraz stihla zarobiť už ohromných 651,6 miliónov dolárov.

Zdroj: pursuenews.com

Na ôsmom mieste sa objavil film Snehuliak s 3,4 miliónmi počas prvých troch dní. Aj napriek talentovanému hereckému obsadeniu a tímu filmárov za kamerou obdržala kriminálna dráma extrémne zlé ohlasy. Mnoho divákov snímku označilo za slabý a nedokončený preklad bestselleru s Michaelom Fassbenderom v hlavnej úlohe.

Deviate miesto patrí filmu Barry Seal: Nebeský gauner s 3,1 miliónmi. Najnovší počin Toma Cruisea si celosvetovo zarobil už 121,3 miliónov dolárov.

Posledným na zozname je Kingsman: Zlatý Kruh s 3 miliónmi počas piateho víkendu. Špionážne pokračovanie si doteraz stihlo zarobiť už 344,8 miliónov dolárov.

  1. $21,650,000   Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween
  2. $13,300,000   Geostorm
  3. $9,375,000     Happy Death Day
  4. $7,155,000     Blade Runner 2049
  5. $6,010,000     Only The Brave
  6. $5,450,000     The Foreigner
  7. $3,500,000     It
  8. $3,442,000     The Snowman
  9. $3,162,000     American Made
  10. $3,000,000     Kingsman: The Golden Circle

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -