Filmový maratón! 13 dôvodov prečo ním sám stráviť večer

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Filmový maratón

Možno to poznáte a možno nie. Jedná sa o hodiny strávené pozeraním filmom, či už filmových sérii alebo náhodne vybraných, nijako so sebou nesúvisiacich. V tomto článku vám prinesieme niekoľko zaujímavých netypických dôvodov, prečo si takýto maratón spraviť.

Pretože:

 • Filmy môžu obohatiť vašu slovnú zásobu. Napríklad ak si pozriete Harryho Pottera naučíte sa plno čarovných slovíčok ako Bombarda Maximo, Lumos, Avada Kedavra, Silencio a iné. Podobne to môže byť aj pri filme Avatar či seriáli Hra o tróny.
 • Keď už sme pri tých slovíčkach, ak si pozriete filmy s anglickými titulkami naučíte sa výslovnosť a rozšírite si slovnú zásobu a ani sa nebudete musieť snažiť! Možno aj nachytáte nejaké tie prvky sexy britského prízvuku.

  Nalejme si čistého vína, takto nejak budete vyzerať aj vy.. alebo piva?
  Nalejme si čistého vína, takto nejak budete vyzerať aj vy.. alebo piva?
 • Niekto proste musí zjesť ten popcorn, ktorý stojí v skrinke, skôr než mu vyprší záručná doba. A popcorn predsa nemôžete zjesť len tak k počúvaniu hudby!
 • Ak trpíte miernou stratou pamäte, možno konečne pochopíte lepšie niektoré filmy na pokračovanie, ak si ich pozriete všetky za sebou bez prestávky.
 • Máte úžasnú výhovorku aby ste nemuseli ísť von s niekým koho nemáte radi, no nechcete mu to povedať do očí. Vyhnete sa tak aj následnému ohováraniu danej osoby na ďalší deň.

Prepáč, ale dnes sa to nehodí, už dlhšie som si plánovala, že dnes budem doma a budem pozerať filmy.

 • Budete sami a budete môcť byť škaredým. Nikto vás neuvidí a vy sa nemusíte nijak upravovať. Občas si predsa treba užiť život lenivého, váľavého prasiatka.
 • Nemusíte si vyčítať (hlavne dámy), že ste zjedli niečo kalorické. Pretože to nebolo kvôli vám ale kvôli filmom! Takéto veci k ním totiž patria, vy za to nemôžete.
 • Strávite niekoľko hodín rečnením a vylepšovaním svojich argumentačných schopností pri komentovaní filmov.

  a čo tak si dať vianočný filmový maratón?
  a čo tak si dať vianočný filmový maratón?
 • Ak sa vás niekto opýta, čo veľké ste v svojom živote dokázali, budete môcť povedať, že ste ubehli maratón. Aj filmový maratón je predsa maratónom. Nielen, že si spravíte pekný večer, ale ešte vás budú mať aj za športovca.
 • Všetko je lepšie ako upratovať alebo umývať riad.
 • Pravdepodobne nepôjdete von a vyhnete sa tak nástrahám ako zrazenie autom, zožratie medveďom, pádu lietadla alebo opitosti a následnému nechaniu sa potetovať.

Tak čo, aký filmový maratón si dáte najbližšie?

Foto: pinterest.com, 3smovradio.com,

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -