REKLAMA

Dramatickú snímku Vražda v Orient Expresse od Kennetha Branagha sme mohli vidieť už v novembri tohto roku. Žiaľ, film nemal moc veľký úspech, aj napriek výbornému obsadeniu. Vo filme si zahrali Kenneth Branagh (Dunkirk), Daisy Ridley (Star Wars: The Force Awakens), Michelle Pfeiffer (Batman Returns), Josh Gad (Frozen), Johnny Depp (Pirates of Carribean) a mnoho ďalších. Snímke sa však od kritikov z Rotten Tomatoes podarilo získať len priemerných 57%. Od fanúšikov si získala taktiež slabé skóre, a to len o percento viac. Avšak zarobili viac ako $331 miliónov, čo je oproti pôvodnému $55 miliónovému budgetu celkom pekný zárobok.

Kenneth Branagh by rád videl filmový vesmír Agathy Christie!

Po dokončení snímky Branagh podporil myšlienku vytvorenia filmového vesmíru Agathy Christie, kde by sme mohli vidieť viac jej postáv. Režisér a zároveň herec vyjadril svoj pozitívny pohľad na snímku a box office uvítal jeho adaptáciu klasickej záhadnej vraždy. Zároveň by rád podporil možnosť prispieť do tohto filmového vesmíru, v prípade, že by v 20th Century Fox, teraz už Disney, mali záujem.

REKLAMA

Režisér sa držal známeho zdrojového materiálu, čo je najviac. No okorenil ho krásnymi vizuálmi a neuveriteľnými výkonmi. Preto dostaneme sequel v podobe filmu Death on the Nile, ktorý je už v pre-produkcii.

filmový vesmír Agathy Christie
Zdroj: electricliterature.com

Branagh nás nabádal na jeho stvárnenie detektíva v budúcnosti vo viacerých rozhovoroch. Podľa AP News podporuje aj zaujímavú myšlienku spoločného filmového vesmíru, v ktorom by sa stretli rôzne postavy Agathy Christie. Rád by videl crossover.

“Myslím, že sú tu možnosti, no nie? Máme 66 kníh, krátke príbehy a hry – často v jej knihách spája rôzne postavy. Pochopiteľne si to užívala. Cítite sa, ako by to bol naozajstný svet. Tak isto ako to bolo s Dickensonom, je tu celý svet, ktorý vytvorila – určité druhy postáv, ktoré žijú v jej svete – myslím, že máme skutočne možnosti.” povedal Branagh

filmový vesmír Agathy Christie
Zdroj: wbir.com

Aj napriek tomu, že 20th Century Fox  Disney nám zatiaľ nenaznačili žiadne ďalšie plány do budúcnosti s týmto nápadom, Branagh na záver dodal, že sa vsadí, že o tom premýšľali.

Agatha Christie má mnoho literárnych diel, ktoré by mohli dostať filmové adaptácie. Najznámejšia je staršia slečna Marple, ktorú si zahrali herečky ako Margaret Rutherford a Angela Lansbury. Existuje však aj veľa ďalších, ako Tommy a Tuppence alebo Parker Pyne, ktorí sa objavujú v kratších príbehoch. Televízne stanice v Spojenom Kráľovstve mali veľký úspech najmä s reláciami práve o týchto postavách.