Týchto 10 filmov a seriálov si v júni nesmiete nechať ujsť na streamovacej platforme HBO GO

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

10 filmových a seriálových noviniek na HBO GO v júni 2020

V júni 2020 pribudnú na streamovacej službe HBO GO ďalšie skvelé filmy a seriály, ktoré by ste určite nemali zmeškať. Poďte sa dnes spolu s nami pozrieť na 10 z nich, na ktoré sa tešíme najviac. Po prečítaní zoznamu nám nezabudnite do komentárov pod článkom napísať, na čo sa tešíte najviac.

Vládkyňa zla 2 / Maleficent: Mistress of Evil – 20:00, 7. jún

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila.

Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné
putá.

Blíženec / Gemini Man – 20:00, 14. jún

Henry Brogan (Will Smith) je elitný nájomný zabijak, ktorý bez pochybností vždy stopercentne odvedie zadanú prácu. Pri poslednej zákazke sa však k nemu dostali informácie, ktoré nemal počuť, preto sa ho jeho zamestnávateľ rozhodne nechať zlikvidovať. Koho však poslať na človeka, ktorý je v tomto odbore najlepší zo všetkých? Ideálne by bol Henryho dvojník.

V spoločnosti Gemini, vedenej technokratom Clayom Verisom (Clive Owen) už roky prebieha tajný projekt, ktorý práve túto možnosť ponúka. Henry sa prvýkrát bojí o život. V pätách má rovnocenného protivníka. V sprievode tajnej agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zbesilo uteká naprieč kontinentmi. V ponurých budapeštianskych katakombách sa mu ho konečne podarí zahnať do kúta, ale keď sa mu pozrie do očí, má oveľa viac otázok než odpovedí. Proti nemu stojí jeho mladšie Ja.

Kam si zmizla, Bernadette / Where’d You Go, Bernadette – 20:00, 21. jún

Hrejivá komédia natočená na motívy bestselleru o milujúci mame, ktorú po rokoch zasvätených rodine, opäť láka naštartovať svoju tvorivú vášeň. Bývalá architektka Bernadette Fox (oscarová Cate Blanchett) má zdanlivo všetko – nádherný dom v Seattli, oddaného a úspešného manžela a talentovanú dcéru, ktorá sa chystá nastúpiť na strednú školu. Lenže Bernadette náhle bez stopy zmizne a jej rodina sa vydá v ústrety dobrodružstvu, a to v snahe vypátrať, čo sa jej stalo…

Režisér filmov Chlapčenstvo, Pred úsvitom alebo Pred súmrakom – Richard Linklater, síce päťkrát nepremenil nomináciu na Oscara, ale opäť dokázal vykúzliť úsmev na tvárach divákov

Zombieland: Rana istoty / Zombieland: Double Tap – 20:00, 28. jún

Kvarteto zabijakov zombie sa po desiatich rokoch vracia do boja pod taktovkou tvorcov filmov Venom a Deadpool.

Herecké hviezdy Woody Harrelson, Emma Stone či Jesse Eisenberg sa v pokračovaní kultovej zombie komédie vydávajú na cestu naprieč postapokalyptickou Amerikou. Cestou budú mať dočinenia s novými, vyvinutými druhmi zombie aj ďalšími preživšími. No najväčšou výzvou bude nezblázniť sa z ich svojskej provizórnej rodiny…

Bludné kruhy / I Know This Much Is True – 20:00, 1. jún

Šesťdielny, výborne obsadený dramatický seriál inšpiroval populárny román Wallyho Lamba z roku 1998; adaptoval a režíroval ho Derek Cianfrance. Jednovaječné dvojčatá Dominick a Thomas Birdseyeoví (oboch hrá Mark Ruffalo), sú protagonistami rodinnej ságy sledujúcej ich paralelné životy na pozadí veľkého príbehu o zrade, obetovaní a odpustení v Spojených štátoch 20. storočia.

Seriál ukazuje nešťastných bratov v rôznych fázach života a začína v ich súčasnosti, kedy sa obaja blížia strednému veku. Vtedy Dominick spomína na dospievanie – a napríklad tiež na snahu dostať svojho schizofrenického, paranoidného brata z liečebne.

Veľká / The Great – 20:00, 2. jún

„Som vydatá za idiota,“ posťažuje si svojmu manželovi (teda spomínanému idiotovi) mladá romantička, ktorá pred časom prišla plná ideálov do Ruska uzavrieť dohodnutý sobáš s náladovým cárom Petrom. Dievča dúfajúce v láskyplný a slnkom zaliaty život sa ocitne v nebezpečnom, zaostalom svete – a ten sa rozhodne zmeniť. Čo pre to musí urobiť? Zabiť manžela, poraziť cirkev, usmerniť armádu a získať dvor na svoju stranu…

Tony McNamara (scenárista Favoritky nominovaný na Oscara) prichádza s antihistorickou, žánre ohýbajúcou, vtipnou výpravou naprieč Ruskom 18. storočia. Satirická komediálna dráma pojednáva o vzostupe outsiderky Kataríny Veľkej, z ktorej sa stala najdlhšie vládnuca panovníčka v dejinách Ruska.

Môžem ťa zničiť / I May Destroy You – 21:30, 8. jún

Odvážna, otvorená a provokatívna dráma z pera scenáristky Michaely Coel (ktorá je zároveň predstaviteľkou hlavnej úlohy) o princípe dobrovoľnosti sexu v dnešnej dobe. Bezstarostná a sebaistá Londýnčanka Arabella má partiu skvelých kamarátov, nového priateľa z Talianska a prekvitajúci spisovateľskú kariéru. Sexuálne napadnutie v nočnom klube však mladej žene prevráti život hore nohami.

Je nútená prehodnotiť svoju kariéru, vzťah s priateľmi, dokonca aj s rodinou. Arabella sa snaží vyrovnať s tým, čo sa jej prihodilo, a vydáva sa na bolestnú cestu sebapoznania. Tá ju zavedie na prekvapivé miesta – a ku kontroverzným záverom.

Perry Mason – 20:00, 22. jún

Los Angeles roku 1931. Zatiaľ čo sa zvyšok krajiny stretáva s veľkou hospodárskou krízou, toto mesto prekvitá. Ropa! Olympijské hry! Zvukový film! Evanjelický zápal! A tiež únos dieťaťa, ktorý sa veľmi nepekne zvrtne. Každý niečo skrýva, každý má nejaký tajný zámer – a každý je vinný…

Dramatický seriál, inšpirovaný postavami z kníh spisovateľa Erlea Stanleyho Gardnera, obsadený niekoľkými držiteľmi prestížnej ceny Emmy, sleduje počiatky kariéry Perryho Masona, najväčšej právnickej legendy americkej literatúry. Tomu sa naskytne príležitosť ujať sa prípadu desaťročia…

Miliardy V. / Billions V. – 20:00, 22. jún

Držitelia Emmy a Zlatého glóbusu Paul Giamatti a Damian Lewis excelujú v dráme o mocenskej politike v newyorskom svete veľkých financií.

Ostrieľaný prokurátor Chuck Rhoades (Giamatti) sa dostane do ostrého stretu s ambicióznym kráľom špekulatívnych investičných fondov Bobbym Axelrodom (Lewis). Obaja využívajú všetku svoju moc, vplyv a taktiku, aby sa navzájom prechytračili. V tomto aktuálnom, provokatívnom seriáli ide totiž o miliardy.

Axios III. – 23:25, 11. jún

Dokumentárny seriál spravodajsky zameraných špeciálov z produkcie HBO a priekopníckej mediálnej spoločnosti Axios. Program režírovaný a produkovaný držiteľom ceny Emmy Matthewom O’Neillom a Perri Peltzovou sa zameriava na hlavné udalosti nasledujúceho týždňa z oblasti politiky, biznisu a technológií – a na témy, ktoré tvoria budúcnosť.

Očakávajte mediálne pokrytie veľkej aktuálnej témy, ale aj krátke dokumentárne filmy, rozhovory s najvýznamnejšími osobnosťami a dôveryhodné prehľady v zhustenom formáte, ktoré sa dajú zdieľať.

Tak čo, ktorý z týchto 10 filmov a seriálov, ktoré v júni uvidíme na HBO GO, vás zaujal najviac? 

Zdroj: HBO GO

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -