TOP 10: Filmy od režiséra Christophera Nolana zoradené podľa databázy IMDb

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najčítanejšie za 7 dní

TOP 10: Režisér Christopher Nolan – filmy podľa IMDb

Christopher Nolan sa pýši hneď niekoľkými skvelými filmami. Všetky jeho diela sú kritikmi hodnotené ako vynikajúce, a to dokonca aj jeho raná práca. Je naozaj talentovaným režisérom, scenáristom aj producentom. Dúfame, že sa od neho dočkáme ešte mnohých filmov. Dnes sa však pozrieme na zoznam desiatich projektov – filmy, ktoré Christopher Nolan režíroval, a zoradíme vám ich podľa databázy IMDb.

10. Insomnia (2002) – 7,2/10

christopher nolan filmy IMDb - Insomnia
Zdroj: slashfilm.com

Vo filme Insomnia sa stretli detektívi Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan). Spoločne vyšetrujú prípad týkajúci sa nepovoleného pristania. Po vražde stredoškolskej študentky sú však z pôvodného prípadu odvolaní a začínajú vyšetrovať práve tento. Spoja sa s detektívkou Ellie (Hilary Swank), ktorá Dormera obdivuje a na akadémii o ňom písala prácu. Spoločne sa danú vraždu pokúšajú rozlúsknuť.

9. Tenet (2020) – 7,5/10

nové zábery z filmu tenet
Zdroj: yourcelebritymagazines.com

Film Tenet ponúka dystopický pohľad do budúcnosti, kde čas ani priestor nefungujú tak, ako sme zvyknutí. Hlavný hrdina (John David Washington) stretne svojho partnera Neila (Robert Pattinson) v boji za záchranu sveta. Spoločne sa vydávajú na jednu z najkomplikovanejších misií, z ktorej sa vám roztočia kolieska v hlave na plné obrátky.

8. Dunkirk (2017) – 7,8/10

Dunkirk - favorit na najlepší film!
Dunkirk – favorit na najlepší film!; Zdroj: letterboxd.com

V severofrancúzskom meste Dunkirk sú tisícky britských vojakov a ich spojencov. Obkľúčia ich však nemecké vojská. Z jednej strany sa na nich valí táto nepriateľská armáda a z druhej im východiskovú cestu odrezal oceán. Film Dunkirk popisuje operáciu Dynamo, vďaka ktorej boli anglické vojská v minulosti zachránené.

7. Batman začína (2005) – 8,2/10

christopher nolan filmy IMDb - Batman začína
Zdroj: warnerbros.com

Batman začína je prvým filmom z trilógie o temnom rytierovi od tohto režiséra. Tajomný Batman bojuje v meste Gotham City po boku policajtov a detektívov proti zločincom. Bruce Wayne (Christian Bale) hľadá miesto, kde by sa jeho pomoc hodila a kde by mohol bojovať proti zlu, no nakoniec zotrvá vo svojom meste, kde ako Batman zachraňuje životy.

6./5. Memento (2000) – 8,4/10

christopher nolan filmy IMDb - Memento
Zdroj: theverge.com

Film Memento rozpráva príbeh o Leonardovi, ktorého žena bola zavraždená. On si na jej smrť ale vôbec nespomína. Túžba po pomste však v ňom pretrváva a snaží sa dolapiť vraha svojej manželky. Trpí výpadkom krátkodobej pamäte, a tak všetky svoje kroky fotograficky dokumentuje. Dôležité informácie si dokonca necháva vytetovať na telo. Spojí sa s dvoma ďalšími ľuďmi – Teddym a Natalie, ktorí majú taktiež s vraždou niečo spoločné.

6./5. Návrat temného rytiera (2012) – 8,4/10

návrat temného rytiera the dark knight rises christian bale
Zdroj: batman-on-film.com

Tretí film o Batmanovi – Návrat temného rytiera rozpráva o tom, ako sa Bruce Wayne vracia po ôsmych rokoch z dobrovoľného exilu späť do mesta Gotham City. V ňom začala vyčíňať tajomná zlodejka a maskovaný terorista Bane. Bruce si tak opäť musí nasadiť masku a vyraziť do ulíc zachraňovať životy.

4. Dokonalý trik (2006) – 8,5/10

film Dokonalý trik
Zdroj: movietriviablog.blogspot.com

Triler Dokonalý trik popisuje život dvoch kúzelníkov, ktorí začínali ako priatelia, no stala sa z nich konkurencia. Zahrali si ich Hugh Jackman a Christian Bale. Pretekajú sa a snažia sa vždy predbehnúť svojho súpera lepším a rafinovanejším trikom. A to aj za cenu zdravého rozumu a obyčajnej morálky.

3. Interstellar (2014) – 8,6/10

Interstellar soundtrack
Zdroj: medium.com

Rok 2061 podľa Nolanovej predikcie nevyzerá nijak priateľsky. Zem je takmer vysušená, prašná a ledva sa rodia posledné kusy obilnín. Film Interstellar predstavuje Coopa (Matthew McConaughey), bývalého pilota, ktorý s pomocou svojej dcéry objaví zvyšok spoločnosti NASA. Napriek želaniu jeho dcéry sa vydá na posádku lode Endurance, aby sa niekoľko rokov vznášal vesmírom a hľadal novú planétu pre ľudí.

2. Počiatok (2010) – 8,8/10

Zdroj: wallpaperscraft.com

Film Počiatok rozpráva príbeh skúseného zlodeja Doma Cobba (Leonardo DiCaprio). Dom však nekradne z obchodov či domácností, ale z podvedomia ľudskej mysle pomocou snov. Vďaka technológii sa do nich dokáže vedome dostať a vďaka skúsenostiam sa v nich vie vyznať. Stretne sa však s úplne opačnou misiou. Nemá myšlienku ukradnúť, no niekomu ju vložiť do hlavy. Týmto by sa vedel vykúpiť zo svojich neľudských zločineckých činov.

1. Temný rytier (2008) – 9/10

joker vo filme temný rytier
Zdroj: youtube.com

Prostredný diel Batman trilógie – Temný rytier prináša svetoznámeho Jokera (Heath Ledger). Joker je jeden z najhorších zločincov, s akými sa Bruce Wayne kedy stretol. Je ikonickým vďaka svojej podobe klauna a kartám so žolíkom, ktoré zanecháva na mieste činov. Postaví sa Batmanovi a chce mu ukázať, že sa mu nikdy nepodarí mesto Gotham City ochrániť.

Súhlasíte s týmto zoradením od IMDb a ktoré sú vaše obľúbené filmy od režiséra menom Christopher Nolan? Vaše odpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -