Nevieme sa ich dočkať, no môžu nás brutálne sklamať! O tieto pokračovania filmov majú diváci veľký strach

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Filmy, ktoré nás môžu sklamať

Každý fanúšik filmov vie, že pokračovania kultových klasík väčšinou nedopadnú dobre. Samozrejme výnimkou sú napríklad filmy Jamesa Camerona. A to Terminátor 2: Deň zúčtovania či Votrelci. Každopádne nejde len o prvé pokračovania. Fanúšikovia Indiana Jonesa si dodnes myslia, že nevydarený štvrtý diel takmer zničil túto klasiku. A tak sa pýtame, sú tieto pokračovania nutné? Z hľadiska diváka až tak nie, no z finančného hľadiska určite áno. Pokračovania totiž vo väčšine prípadov zarobia o polovicu viac, ako ich predchodca.

Aj v tomto roku sa tešíme na niekoľko vysoko očakávaných pokračovaní. Na druhej strane sa však bojíme, že práve tieto filmy doslova zničia svojho vydareného predchodcu. Dnes vám ukážeme, ktoré očakávané filmy nás môžu poriadne sklamať!

1. Avatar: Cesta vody (2022)

filmy, ktoré nás môžu sklamať
Zdroj: variety.com

Avatar je dodnes vôbec najúspešnejším filmom všetkých čias. Medzi ľuďmi takto uspel hlavne kvôli úžasnej 3D technológii, ktorú režisér James Cameron naplno využil. O úspechoch tohto filmu škoda hovoriť, ale ako to bude s jeho pokračovaním? Na to sme čakali takmer 13 rokov a mnohí diváci majú obavy, že to bolo príliš dlho. Cameron totiž nenakrúcal len jedno pokračovanie, ale hneď tri. Na všetky filmy minul miliardu dolárov, samozrejme sú to len výrobné a nie aj reklamné náklady. Okrem dlhého čakania sa diváci budú musieť vysporiadať aj s dĺžkou filmu, ktorá presahuje tri hodiny. To však nebol problém ani pri megahite Avengers: Endgame.

Každopádne uvidíme, ako to dopadne, film Avatar: Cesta vody si v kinách pozrieme 15. decembra. Samozrejme za predpokladu, že Covid nezmení plány distribútorov.

2. Gladiátor 2 (2023)

filmy, ktoré nás môžu sklamať
Zdroj: indiewire.com

Všetci si spomíname na historickú drámu Gladiátor z roku 2000. Ide o celkovo najúspešnejší film Ridleyho Scotta a v podstate najlepší film v kariére herca Russella Crowea. Keď Ridley Scott prišiel s nápadom na pokračovanie, v mnohých fanúšikoch vyvolal akurát tak záchvaty smiechu. Lenže tento kultový režisér to skutočne myslí vážne a na tomto pokračovaní už údajne pracuje.

Film sa však nebude venovať Maximovi ale Luciusovi Verusovi, ktorého sme videli aj v prvej časti. Diváci sa však pýtajú, či to je skutočne nutné. Tento film totiž môže pošliapať jednu z najlepších historických drám s piatimi Oscarmi. Gladiátor 2 totiž rozhodne patrí medzi filmy, ktoré nás môžu sklamať a to poriadne!

3. Rýchlo a Zbesilo 10 (2023)

filmy, ktoré nás môžu sklamať
Zdroj: joblo.com

Séria Rýchlo a Zbesilo je už dlho známa ako doslovná popcornová zábava bez logiky a samozrejme s kompletne šialeným scenárom. Fanúšikovia si už zvykli na to, že filmy sú viac o akcii ako o autách, no posledný diel bol komerčným fiaskom. A nepomohla tomu ani účasť hercov ako sú John Cena či Charlize Theron. Veľkým problémom je totiž najväčšia hviezda série, Vin Diesel. Ten sa totiž postaral o odchod Dwaynea Johnsona zo série a takisto aj o odchod režiséra Justina Lina, ktorý túto značku pomáhal stvoriť.

Ak tvorcovia nadviažu na neúspech deviateho dielu a neprinesú do série vôbec nič nové, tak im nepomôže ani účasť sympatického Jasona Momou. Rýchlo a Zbesilo 10 by sme si podľa predpokladov mohli pozrieť 15. augusta 2023.

4. Indiana Jones 5 (2023)

Indiana Jones 5
Zdroj: digitalspy.com

Štvrtý diel Indiana Jonesa síce zarobil viac ako 800 miliónov, no divákov rozhodne nepotešil. Mimozemská téma im totiž k archeológovi vôbec nesedela. Aj keď sa nedá hovoriť o totálnom braku, od tria LucasSpielbergFord sme rozhodne čakali viac. Preto je na mieste otázka, či vôbec potrebujeme piaty diel. Navyše, ak sa na režisérku stoličku neposadí Steven Spielberg. Ten režíroval všetky časti slávneho archeológa a diváci si film bez jeho účasti nevedia predstaviť. A to aj napriek tomu, že režisér James Mangold (Logan: Wolverine) je solídna náhrada.

Každopádne piaty diel s Indym, v ktorom by si okrem Harrisona Forda mali zahrať aj Madds Mikkelsen či Antonia Banderas, podľa predpokladov uvidíme 29. júna 2023.

5. Joker: Folie à Deux

Joker
Zdroj: news.cinematvnow.net

Takmer každý fanúšik DC jasal, keď sa dopočul o pripravovanom pokračovaní jedného z najúspešnejších komiksových filmov. Joker bol totiž správne temný, veľmi dobre napísaný a ešte lepšie zahraný. Oscar pre Joaquina Phoenixa, čoby hlavného predstaviteľa, hovorí za všetko. Lenže keď portál Variety oznámil, že pokračovanie Jokera bude vlastne muzikál, pre všetkých DC fanúšikov to bola studená sprcha. Ich obavy ešte viac prehĺbila informácia o tom, že úlohy Harley Quinn sa zhostí popová hviezda Lady Gaga.

Nevieme, či spievajúci Joker bude taký úspešný, ako ten vraždiaci. Ten totiž v kinách zarobil viac ako miliardu a odniesol si aj niekoľko cien. Aj napriek tomu, že sa k pokračovaniu vrátia ako Phoenix tak režisér Todd Phillips, fanúšikovia majú značné obavy a my sa tomu vôbec nečudujeme. Urobiť z temnej drámy muzikál, tak to si tvorcovia skutočne brúsia zuby na Zlatú malinu a určite patrí Joker 2 medzi filmy, ktoré nás môžu sklamať!

Zdroj: csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -