Filmy o ľuďoch, ktorý určili smer počítačov a informácií. A verte, že to nieje len Steve Jobs.

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

PC masters

Ak čítate tento článok, tak som si 100% istý, že to čítate na vašom mobile či PC. Pretože papierovú formu zatiaľ nemáme. Každopádne na počítači sa dajú robiť naozaj skvelé veci, čo viedlo aj nasledujúce filmy k ich vytvoreniu.

The Social Network

The Social Network je film, ktorý som ja osobne videl najmenej 20 krát. Je to možno trošku šialené, ale to vôbec nevadí. Pretože keď si pozriete tento film, tak dúfam, že pochopíte prečo. Tento film pojednáva o zakladateľovi jednej z najväčších spoločností vôbec. Ak ste si tento článok rozklikli na facebooku, tak vďaka ti, Mark Zuckerberg! Pretože práve o ňom a skupine šialených študentov, s entuziazmom niečo dokázať, je tento film. Tento nesmierne dokonalý film, napísaný Aaron Sorkinom a zrežírovaný Davidom Fincherom. Dokonalá kombinácia.

Andrew Garfield a Jesse Eisenberg
Andrew Garfield a Jesse Eisenberg

Steve Jobs

Tento počin je v podstate remake, pretože Steve Jobs už dostal svoj vlastný film v roku 2013. A áno, hádate správne, tento film je o Stevovi Jobsovi a o garážovom sne mladých chlapcov, ktorý sa napokon stal skutočnosťou. To čo chceli v Apple priniesť na svetlo v podstate ešte ani neexistovalo. A ako niekoho zaujme niečo, čo ešte neexistuje? Ľahko. Povolajte na to Steva Jobsa. Tento remake nám prišiel lepší ako Jobs z roku 2013. Film znázorňuje síce menší časový úsek [Sú to v podstate dve hodiny zo života Steva Jobsa]. Každopádne, keďže sa bavíme len o tak krátko úseku, film má čas na rozvíjanie iných priorít. Ako napríklad vykreslenie postáv. Alebo necháva viac priestoru pre emócie. Čo je v konečnom výsledku skvelé.

Michael Fassbender ako vizionár Steve Jobs
Michael Fassbender ako vizionár Steve Jobs

The Fifth Estate

Tento film nemusí byť širokému publiku až taký známy. Film rozpráva príbeh o Julianovi Assangovi, hackerovi, ktorý si bral informácie, ku ktorým nemal povolenie. A následne tieto tajné informácie zverejňovať pre široký ľud na svojej stránke Wikileaks. Ak nečítate Wikileaks, tak neviete čo je pravda. Rovnako ako sa nedozviete pravdu o Wikileaks, pretože skutočnú pravdu nepozná nikto. Možno ani sám Assagne. Ako to povedal na konci filmu. Každopádne v hlavných úlohách môžeme vidieť hviezdiť Benedicta Cumberbatcha aka Juliana Assangeho, a jeho bývalého zamestnanca, ktorého herec Daniel Brühl. Naozaj krásne duo. No nie som si istý tým, či Cumberbatchovi pristane tá biela farba.

Benedict Cumberbatch a David Brühl
Benedict Cumberbatch a Daniel Brühl

TPB AFK

Tento film [Aj keď je to skôr dokument] nájdete väčšinou pod skratkou TPB AFK. Ale čo to vlastné znamená? Tieto počiatočné písmená znamenáju The Pirate Bay – Away From Keyboard. Takže tento dokument sa zamerá na partičku ľudí, ktorí založili The Pirate Bay. Áno, tú pirátsku stránku na sťahovanie rôzneho obsahu. Priznajte sa, kto z Vás už použil The Pirate Bay? V dokumente sú reálni ľudia, ktorí reálne vytvorili Pirate Bay, čo je pre autentickosť celého dokumentu len pozitívne.

TPB AFK
TPB AFK

Imitation Game

Je zaujímavé, že toto je už druhý spomenutý film, kde hlavnú postavu hrá Benedict Cumberbatch, pravdepodobne veľmi rád hrá múdrych ľudí. Každopádne tento film rozpráva o živote Alana Turinga. Áno, to podľa neho je pomenovaná Turingova cena v oblasti informatiky. Alan Turing vymyslel niečo, čo by sme s prižmúrenými očami mohli nazvať počítač. V časoch, keď to vymyslel, zúrila vojna. Veľká Británia potrebovala dešifrovať nemecké správy a tak vznikol Christopher – prvý počítač.

Benedict Cumberbatch ako Alan Turing
Benedict Cumberbatch ako Alan Turing

Foto: presto.com, thinkapple.sk, channel4.com, babysharkminorityreport.wordpress.com, blackbearpictures.com, fanaru.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -