5 slávnych filmov podľa skutočnej udalosti, pri ktorých si však tvorcovia množstvo vecí vymysleli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Tvorcovia veľmi radi filmujú skutočné príbehy. A herci si zase veľmi radi zahrajú skutočných ľudí, ktorí sa nejakým spôsobom preslávili. Lenže život skutočných ľudí vo väčšine prípadov nemá taký drive, ako by tvorcovia chceli. Preto sa neštítia toho niektoré detaily zo života skutočných ľudí prifarbiť. Aby to skrátka divák oveľa viac prežíval. My vám dnes prezradíme, ktoré filmy podľa skutočnej udalosti sú pomerne dosť prifarbené a vytvorené tak, aby sa nám skrátka páčili.

5. Michael Oher vedel hrať futbal ešte pred adopciou vo filme Splnený sen

filmy podľa skutočnej udalosti
Zdroj: brightside.me

Hviezda amerického futbalu Michael Oher sa dodnes sťažuje na film, ktorý vznikol na motívy jeho života. Prekáža mu hlavne to, že ho vo filme vykreslili ako nemotorného analfabeta, pričom on sám tvrdí, že to tak vôbec nebolo. Michael Oher hovorí, že futbal študoval už od detstva, že o ňom vedel prakticky všetko a že sa nepotreboval nič učiť. Jediné, čo potreboval, je dostať šancu.

4. Na rozdiel od Toma Hanksa, Kapitán Phillips zase nebol až taký hrdina

filmy podľa skutočnej udalosti
Zdroj: brightside.me

Vo filme Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama je hlavná postava v podaní Toma Hanksa hrdinom. Po tom, čo jeho loď napadnú piráti, si zachová rozvahu a celú situáciu zvláda s gráciou. Avšak podľa ľudí, ktorí na lodi Alabama skutočne boli, to údajne bola práve chyba kapitána, ktorá ich dostala do takejto situácie. Zrejme to nebol žiadny hrdina, ale skôr naopak…

3. Commodus bol milovaným cisárom vo filme Gladiátor

filmy podľa skutočnej udalosti
Zdroj: sk.pinterest.com

Všetci si spomíname na kultový a oscarový megahit Gladiátor režiséra Ridleyho Scotta. V hlavných úlohách sa predstavili Russell Crowe ako hrdinský generál Maximus a Joaquin Phoenix ako cisár Commodus, ktorý zabil svojho otca a bol zamilovaný do vlastnej sestry. Veríme, že to Phoenix nemal s touto postavou ľahké, ale nemuselo to tak byť. Commodus bol v skutočnosti milovaným cisárom. Bol mierumilovný a takisto bol gay. Navyše on sám zavrhoval hry, ktoré v skutočnosti obľuboval práve jeho otec Marcus Aurelius. Ale chápeme, že to by už také zaujímavé nebolo.

2. Hugh Glass z filmu Revenant Zmŕtvychvstanie nikdy nemal syna

The Revenant
Zdroj: vox.com

Určite si všetci spomínate na fenomenálny výkon Leonarda DiCapria v úlohe Hugha Glassa vo filme Revenant: Zmŕtvychstanie. Stopára, ktorého brutálne napadne medveď pri love kožušín. Celá situácia sa zvrtne natoľko, že on sám je ešte zaživa pochovaný a napokon jeden z mužov z jeho partie zabije jeho syna. Hugh Glass sa vyštverá z hrobu a so zraneniami sa plazí lesom a riekou, len aby sa za smrť svojho syna pomstil. V skutočnosti niet žiadnej zmienky o tom, že by mal Glass nejakého syna. Všetko ostatné, čo sme vo filme videli, je však podľa zdrojov pravdivé.

1. Queeni nikdy neboli dlho mimo hry tak, ako to opisuje film Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody
Zdroj: brightside.me

Film Bohemian Rhapsody sa skutočne podaril. Tvorcovia zobrazili Freddieho Mercuryho presne tak, ako by to zrejme chcel aj on sám. Lenže pri niektorých veciach si pomohli svojou fantáziou. Známe je napríklad klamstvo o tom, že pred koncertom Live Aid spolu skupina nehrala asi 4 roky. V skutočnosti to však bolo inak a skupina Queen len 2 mesiace pred koncertom Live Aid ukončila svoje turné. V niektorých ohľadoch skrátka filmárom nemôžete veriť a nie všetky filmy podľa skutočnej udalosti sú pravdivé. Na druhej strane, pravda je to, čo vo filme určite vidieť nechceme.

Zdroj: brightside.me, fandomwire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -