Tieto filmy pre deti obsahujú scény, ktoré ale rozhodne nie sú pre mládež!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Každý z nás na niečom vyrastal. Určite si mileniáli spomínajú na rozprávky ako sú Tom a Jerry a iné. Starší čitatelia sa zase ako deti nevedeli dočkať, aké nové dobrodružstvá uvidia v seriáli Počkaj zajac! Lenže nie všetky tieto rozprávky či filmy boli nevinné. V niektorých sme našli veci, ktoré deti určite nepochopia. Dnes vám preto ukážeme filmy pre deti so scénami, ktoré s detstvom nemajú nič spoločné.

Filmy pre deti, ktoré obsahujú kontroverzné scény

1. Hókus pókus (1993)

Hókus pókus
Zdroj: imdb.com

V detskom filme by rozhodne nemala byť žiadna vražda. Tvorcom kultového filmu so Sarah Jessicou Parker to ale zrejme uniklo. Film Hókus pókus totiž začína popravou čarodejníc, pričom keď to deti videli, museli mať na svojich rodičov množstvo otázok.

2. Pasca na rodičov (1998)

filmy pre deti
Zdroj: adme.media

Kultový film, vďaka ktorému sa preslávila herečka Lindsay Lohan, má tiež niekoľko problémov. Vyslovene kontroverzné scény v ňom nenájdete, ale zato nesie dosť bizarné posolstvo. Napríklad aj to, že mama a otec nerozoznajú dvojičky v zmysle ktorá je ktorá. A takisto, prečo ich vlastne rozdelili?

Ďalšia vec je samotný dej, v ktorom sa tieto dvojičky snažia dať svojich rodičov naspäť dokopy. Chápeme, že detský svet je obmedzený, lenže rozvod je dnes prirodzená cesta, ak už manželstvo nefunguje. Nájsť si niekoho iného je pre rozvedených rodičov to najlepšie čo môžu urobiť. Vracať sa k sebe je paradoxne to najhoršie.

3. Ten chlapec je postrach (1990)

detské filmy
Zdroj: adme.media

Síce kultový, ale pre deti vysoko nevhodný je práve tento film. V ňom sa adoptované dieťa správa naozaj hrozne, aj keď síce má na svoje činy isté dôvody, rozhodne ho to neospravedlňuje. V skutočnom živote by Junior skončil vo väzení hneď, ako by sa dostal do puberty. Takisto film ukazuje, že rodičia, ktorí si adoptujú dieťa zo sirotinca, sa k nemu správajú extrémne zle.

4. E.T. – Mimozemšťan (1982)

filmy pre deti
Zdroj: adme.media

Kasový trhák legendárneho režiséra Stevena Spielberga rozhodne patrí medzi tie najlepšie filmy z 80. rokov. A takmer každý pri jeho sledovaní vyronil nejednu slzu. Každopádne, ako to už v podobných filmoch býva, správanie rodičov je prinajmenšom diskutabilné. Nikdy totiž svojim deťom nevenujú pozornosť a tým pádom sa deti vo filmoch dostávajú do problémov.

Matka Elliota sa nestarala o to, čo robí alebo s kým to robí. Ak by sa aspoň trochu zaujímala o svoje dieťa, asi by jej neušiel fakt, že jeho najlepší kamarát je mimozemšťan.

5. Zvonár u Matky Božej (1996)

Zvonár u matky Božej
Zdroj: adme.media

Tento kreslený film sa natočil podľa skutočne temného románu slávneho spisovateľa Victora Huga (Bedári). Tvorcovia od Disney sa preto snažili dostať do filmu detské fórky, aby si diváci nevšimli hlavnú tému, ktorá je pomerne kontroverzná.

Kňaz a zmrzačený hrbáč sú doslova posadnutí dievčaťom rómskeho pôvodu. K tomu kňaz v tejto scéne jasne Esmeraldu sexuálne obťažuje. Pri sledovaní tohto filmu mali aj dospelí diváci problém s pochopením deja.

6. Návrat do budúcnosti (1985)

Návrat do budúcnosti
Zdroj: people.com

Návrat do budúcnosti je jednoznačne kultovým dielom režiséra Roberta Zemeckisa. Lenže má pár problémových častí, ktoré diváci ani po rokoch nepochopili. Dosť nepríjemné bolo aj to, ako sa Martyho rodičia zoznámili, a to tým, že jeho otec vyliezol na strom, aby mohol špehovať jeho matku. Dnes by za to George McFly dostal minimálne podmienku za sexuálne obťažovanie a stalking.

A ďalšia možno ešte viac kontroverzná vec je to, že Martyho matka chcela mať pomer so svojím synom. Vieme, ako to tvorcovia mysleli a došlo len na jeden bozk, po ktorom sa Lorraine cítila nechutne, ale aj tak. Skrátka to nebolo vhodné, aj keď, samozrejme, Martyho mladá matka netušila, že je to jej syn.

7. 101 dalmatíncov (1961)

101 dalmatíncov
Zdroj: adme.media

Cruella de Vil patrí medzi najznámejšie postavy z detských filmov, avšak vynára sa otázka, koho preboha napadlo, že žena, ktorá si chce ušiť kabát zo psov, je tou správnou postavou pre detské publikum? Nechápeme, ako toto vôbec producentom prešlo. Ešte šťastie, že deti veci neberú doslovne, inak by mali príšerné nočné mory.

Ktoré filmy pre deti sú vaše najobľúbenejšie a radi si ich pozriete aj ako dospeláci? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

6 COMMENTS

  1. Vam uz musi nacisto je*at ked riesite prehresky vo filmoch. Ak ako rodic nedokazete svojim detom vysvetlit ze film je iba fikcia na pobavenie tak Vas uprimne lutujem. Vratte sa prosim do veku upalovania carodejnic tam Vam bude super.

  2. Ako môže mi niekto vysvetliť ako môže normálny človek napísať takto jebnuty článok???? Ma to autor v hlave v poriadku….. Autor by zrejme nemal kukať ani animovaných šmilkov lebo aj tam by našiel niečo temné…..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -