TOP 10 najbrutálnejších vrážd vo filmoch Quentina Tarantina

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Tento článok obsahuje spoilery, ktoré nadväzujú na filmy Quentina Tarantina. Taktiež popisuje brutálne vraždy, ktoré nemusia byť vhodné pre každého. 

Filmy Quentina Tarantina: Vražda za vraždou

Quentin Tarantino je géniom. Vytvoril filmy rôznych žánrov: kriminálne trilery, čierne komédie, westerny a akčné pecky. Jeho tvorba je známa tým, že má rozprávača, ktorý nás sprevádza celým príbehom. Okrem toho sú jeho násilnékrvavé scény priam ikonické. Postavy v jeho snímkach zomierajú naozaj jedinečnými spôsobmi. A práve tomuto sa budeme venovať v tomto článku. Prinášame vám zoznam najbrutálnejších vrážd, ktoré kedy priniesli filmy Quentina Tarantina.

10. Kaskadér Mike

kaskadér mike
Zdroj: giphy.com

Vo filme Grindhouse: Death Proof sa režisér priklonil až k žánru horor. Kurt Russel hrá záporáka – vraždiaceho kaskadéra, ktorého zbraňou je jeho auto. Avšak, za svoj cieľ si vybral nesprávnu skupinu žien. Tie mu auto zničili, vytiahli ho z neho, dobili ho a nakoniec mu jedna zo žien udelila finálny kop do tváre.

9. Marvin Nash

marvin nash
Zdroj: youtube.com

Vo filme Gauneri v jednom momente Mr. Blonde mučí policajta Marvina Nasha. Najprv reže jeho tvár. Neskôr mu odreže ucho a následne sa tvári, že doňho rozpráva. Počas celej scény hrá v pozadí pesnička „Stuck in the Middle With You“. Policajt to prežije, no len aby ho postrieľal Eddie Cabot.

8. Výstrel do Marvinovej tváre

vincent vega
Zdroj: sk.pinterest.com

Vo filme Pulp Fiction v časti, ktorá sa venuje Vincentovi Vegovi, vidíme, ako omylom vystrelil Marvinovi v aute mozog. Iba jednu sekundu trvalo, kým sa z pokojnej trojice v aute stal krvavý kúpeľ. Narozdiel od ostatných vrážd v tomto zozname, táto bola rýchla a nečakaná.

7. Elle Driver

elle driver
Zdroj: gfycat.com

Vo filme Kill Bill sa Elle nevzdala svojho života napriek veľkým zraneniam, ktoré utrpela. Na druhej strane sa však niekto, kto prišiel o obe oči, iba ťažko sám dostane z pustej púšte. Počas boja v Buddovom karavane Beatrix vytrhne Elline oko (druhé už stratila predtým) priamo z hlavy. Oko následne rozšliapne bosou nohou a necháva Elle trápiť sa v agónii na zemi v kúpeľni.

6. Mr. Orange

Filmy Quentina Tarantina
Zdroj: twitter.com

Síce vo filme Gauneri nevidíme smrť Mr. Orange-a, no je to práve jeho utrpenie, ktoré viedlo k smrti, ktorá ho dostala na tento zoznam. Po tom, ako lúpež nedopadla práve podľa predstáv, dostal guľku do brucha. Od toho momentu sa z neho valia litre krvi.

5. Zničenie Adolfovej tváre samopalom

hitler
Zdroj: aceshowbiz.com

Násilie môže byť vo filmoch niekedy očisťujúce, ako aj v prípade smrti každého fašistu vo filme Nehanební bastardi. Dej sa končí zničením, doslova likvidáciu Adolfovej tváre samopalom. Ak by to však nevyšlo, niektorí vojaci mali na sebe priviazané bomby, ktoré by ho už určite usmrtili. Adolf však nie je jediný, ktorého zabije príval guliek. Joseph Goebbels, ktorý stojí pri ňom, dostane vlastnú dávku streľby.

4. Oskalpovanie O-Ren Ishii

oren ishii
Zdroj: giphy.com

O-Ren Ishii je Beatrixin posledný cieľ odplaty v prvom dieli filmov Kill Bill. Po bitke s podriadenými O-Ren sa konečne zídu tvárou tvár. Aj keď je O-Ren veľmi zručná v používaní katany, Beatrix bola tak pomstychtivá, že to nestačilo. Jedným mihom meča oskalpuje svoju obeť a odhalí tak pohľad na jej mozog. O-Ren následne padá na zem mŕtva.

3. Donny Donowitz

Filmy Quentina Tarantina
Zdroj: chron.com

Vo filme Nehanební bastardi jeden z hrdinov nielenže zabije Adolfa, no dostane možnosť preraziť lebky niekoľkým ďalším nacistom bejzbalovou palicou. Jedna z týchto vrážd je skoro na začiatku filmu, keď ho Aldo Raine vypustí na väzňa. Po tom, ako zadržaný odmietne prezradiť detaily o svojej skupine vojakov, dostane niekoľko silných rán do hlavy a tela a umrie.

2. Otrávená káva

John Ruth a O.B. Jackson
Zdroj: rogerebert.com

V prvej polovici filmu Osem hrozných sa dej vyvíja pomaly a zosilňuje napätie medzi postavami. Práve v druhej polovici po tom, ako niekto otrávi kávu, sa strhne masaker. John Ruth a O.B. Jackson sú jediní, ktorí kávu vypili. Chvíľu potom začnú obaja chrliť krv, až kým neumrú. John počas celého procesu dokonca schytá guľku.

1. Rodina Mansonovcov

Filmy Quentina Tarantina
Zdroj: tumblr.com

Vtedy v Hollywoode je mierna a priamočiara dramatická komédia až do poslednej chvíle. Tí, ktorí poznali historický kontext, podľa ktorého bol film natočený, celý čas sedeli napäto a čakali na tragický osud Sharon Tate a jej hostí.

V Tarantinovej verzii však potenciálni vrahovia vstúpia najprv do domu Ricka Daltona. Nevedia však, že jeho priateľ Cliff je uňho na návšteve so svojím verným psom. To, čo nasledovalo, je jedným z najnásilneších masakrov, ktoré sa kedy vo filmoch objavili. Obsahuje rozmlátenie hláv, hryznutia od psa, bodanie a dokonca aj plameňomet.

Toto boli podľa nás tie najlepšie brutálne smrti a vraždy, ktoré nám priniesli filmy Quentina Tarantina. Ktorý moment sa vám páčil najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: youtube.com, imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -