Margot Robbie brutálne zlyháva! Jej posledné filmy divákov vôbec nezaujali

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V roku 2013 sa v kinách po celom svete objavil najnovší film režiséra Martina Scorseseho Vlk z Wall Street. Založený bol na základe knižnej predlohy bývalého burzového magnáta a odsúdeného kriminálnika Jordana Belforta. V hlavnej úlohe sa famóznym výkonom blysol oscarový Leonardo DiCaprio. Po jeho boku sa objavila debutujúca blondínka z Austrálie menom Margot Robbie. Tá sa však pri nakrúcaní cítila tak dobre, že sa dokonca ani nebránila mnohým sexuálnym scénam. V jednom prípade sa dokonca vo filme ukázala úplne nahá. Dodnes by sme túto snímku radili medzi najlepšie filmy s Margot Robbie.

filmy s Margot Robbie
Zdroj: marca.com

Komerčné obdobie

Vlk z Wall Street na divákov zabral, celosvetovo zarobil viac ako 400 miliónov a z Margot Robbie sa stala hviezda. Odvtedy si získavala srdcia fanúšikov a to vďaka filmom ako sú Podfukár s Willom Smithom či Legenda o Tarzanovi. Najdôležitejším filmom v jej doterajšej kariére, aspoň čo sa komerčného hľadiska týka, bol kinohit Jednotka Samovrahov. Film z produkcie Warner Bros. a DC celosvetovo zarobil cez 700 miliónov a diváci si Margot zafixovali ako rozkošnú, bláznivú a nebezpečnú Harley Quinn.

filmy s Margot Robbie
Zdroj: imdb.com

Oscarové filmy s Margot Robbie

Margot sa trochu odtiahla od komerčných projektov a zahrala si v niekoľkých filmoch, ktoré by mali teoretickú šancu na zisk Oscara. Videli sme ju v čiernej komédii Americká reportérka či v historickom filme Mária Kráľovná Škótska. A takisto v športovej dráme Ja, Tonya. Práve postava kontroverznej korčuliarky jej zabezpečila jej prvú nomináciu na Oscara.

Svetoznámy režisér Quentin Tarantino sa v roku 2019 rozhodol natočiť svoju verziu tragickej udalosti, ktorá sa stala v Hollywoode v 60. rokoch. Gang vedený Charlesom Mansonom zavraždil niekoľko známych osobností hereckého priemyslu, vrátane tehotnej manželky režiséra Romana Polanskeho. Samozrejme vo filme Vtedy v Hollywoode vytvoril aj niekoľko svojich postáv. Celkovo tento projekt hýril veľkými menami ako sú Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Al Pacino a takisto aj Margot Robbie. Celkovo film zarobil takmer 400 miliónov a spokojní boli ako diváci, tak aj kritici.

Margot Robbie
Zdroj: boundingintocomics.com

Komerčný prepad

Po úspechu Jednotky Samovrahov bolo jasné, že príde nejaké pokračovanie. Napokon sme sa dočkali samostatného filmu s Harley Quinn, ktorý dostal dosť nezvyčajný názov a to Vtáky noci. Napriek mylnému názvu však bola hlavnou postavou práve Harley. Tú sme v Jednotke Samovrahov videli v nesmierne krátkych šortkách a upnutom tričku. Samozrejme, že to herečke nevyhovovalo a pri nakrúcaní tohto filmu si vyprosila pohodlnejší kostým. A bola to jedna z chýb, ktoré celé tento film potopili.

V kinách totiž zarobil len 200 miliónov. Poďme však ďalej a to k pokračovaniu Jednotky Samovrahov, ktorú režíroval sám James Gunn. Tvorca série Strážcovia Galaxie si pre DC a Warner Bros. pripravil svoju verziu komiksového príbehu, ktorá ale divákov až tak neoslovila. Určite má na tom svoj podiel aj koronavírus, každopádne film s rozpočtom takmer 170 miliónov v kinách zarobil len 185 miliónov, takže minimálne 100 miliónov prerobil.

Margot Robbie
Zdroj: digitalspy.com

Filmy s Margot Robbie v roku 2022

Ambiciózny režisér Damien Chazelle priniesol v minulom roku do kín svoj zatiaľ najnovší film Babylon. Príbeh pojednával o Hollywoode v 20. rokoch minulého storočia. Obdobie nemého filmu vrcholí a diváci chcú veci nielen vidieť, ale aj počuť. Nie pre všetky hviezdy je to však dobrá správa. Ich obdobie blahobytu, neviazaného sexu, alkoholu a drog sa totiž môže z ničoho nič skončiť. Recenzie na toto dielo boli nadmieru priaznivé, divákov však do kín neprilákali.

Film aj napriek extrémne odvážnym scénam v kinách zarobil len 63 miliónov, pričom tvorcov stala len výroba okolo 70 miliónov. Zatiaľ posledným filmom s Margot Robbie, ktorý v kinách prepadol, je Amsterdam. Treba podotknúť, že šlo o ambiciózny projekt známeho režiséra Davida O. Russella. Okrem Margot si totiž vo filme zahrali aj Christian Bale, Anya Taylor-Joy či Chris Rock. Napriek tomu bol tento film veľkým sklamaním. S rozpočtom 80 miliónov celosvetovo zarobil len niečo cez 30 miliónov.

Samozrejme, že sympatickú herečku vôbec neodsudzujeme za tieto filmové neúspechy. Nie je to totiž len na nej a takmer vo všetkých spomínaných filmoch podala skvelé výkony. Určite ju ešte uvidíme v mnohých komerčne úspešných filmoch.

Zdroj: csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -