FilmyNovinky

Vedeli ste, že filmy so ženskou hlavnou úlohou zarábajú viac ako tie s mužmi?

Hollywood sa za posledné roky rapídne zmenil a najnovšie zistenia nám odhalili niečo veľmi zaujímavé. Ako už vieme, filmy sa rozdeľujú do dvoch skupín. Tie, v ktorých sa v hlavnej úlohe objavilo ženské pohlavie alebo tie, v ktorých sa objavilo mužské pohlavie. Posledné štúdie zistili, že najlepšie filmy so ženou v hlavnej úlohe zarábajú viac ako s mužmi. Minulý rok nám toho bol živým príkladom film Wonder Woman, ktorý si dokázal zarobiť krásnych 820 miliónov dolárov. 

Globálne, ženy tvoria zhruba polovicu predaných lístkov do kín, ale ich zastúpenie na striebornom plátne nie je niekedy až také presýtené. Nedávne filmové kúsky ako Debbina 8, Kráska a zviera alebo Moana boli naozaj kvalitné a dokázali nám, že aj ženy dokážu získať kladné čísla. No štátna univerzita v San Diegu odhalila, že ženy tvoria len štvrtinu vedúcich protagonistov a len tretinu hlavných postáv v roku 2017. Síce je to ešte menej ako v roku 2016, no niektoré čísla sa predsalen zväčšili. A to počet filmov, kde v režisérskom kresle sedela žena. 

Kráska a Zviera boxoffice

Zdroj: anoncraft.com

Sú filmy so ženami úspešnejšie?

Do prieskumu sa pustili spoločnosti Gracenote, Nielsen a C.A.A., ktoré vyhodnotili tie najlepšie filmy a ich vedúcich hercov na základe toho, ktoré pohlavie bolo vo filme titulné. Analýza sa zamerala na 350 filmov, 105 žien a 245 mužov. Výsledky následne porovnali podľa veľkosti rozpočtu daných filmov. S výnimkou filmov s rozpočtom od 30 do 50 miliónov dolárov sa ženy umiestnili s lepším priemerom ako muži.

Tieto prieskumy však nevznikli len tak. Sú totižto súčasťou širšieho úsilia dostať do povedomia viac ženských postáv a častejšie ich obsadzovať v hollywoodskych filmoch. Avšak nie vždy sú tieto výskumy presné. Pozrime sa na film ako Star Wars: Sila sa prebúdza alebo Poslední Jediovia. V hlavnej úlohe bola predsa herečka Daisy Ridley, no aj tak nebola považovaná za hlavnú herečku. To isté napríklad platí aj o Teenage Mutant Ninja korytnačkách, kde sa objavila krásna Megan Fox.

 

Wonder Woman 1984

Zdroj: geektyrant.com

Bez ohľadu na drobné medzery, nie je pochýb o tom, že výherná sila filmov so ženami je na vzostupe a Hollywood si to určite uvedomuje. Nadchádzajúce filmy ako Marry Poppins Returns, Alita: Bojový anjel alebo Captain Marvel majú príležitosť ďalej posilniť tento trend a posunúť ho na nový štandard. Predsa len, nežné pohlavie dokáže vždy divákovi učarovať a náš svet už dávno nie je ako pred niekoľkými rokmi. 

Zdroj: screenrant.com

Branislav Petrus
About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  Pridaj komentár