Nové filmy prídu z kina na internet oveľa skôr! Za aký dlhý čas od premiéry si ich pozrieme?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ako to vo filmovom biznise chodí, stále sa snaží posúvať vpred. O tom hovorí aj posledný krok, ktorý by sa v najbližšej dobe mohol stať skutočnosťou. O čom hovorím? Hollywood totižto zvažuje uvolniť nové filmy na internet pomerne skôr ako tomu bolo doteraz. Znie to určite zaujímavo, ale nebude to vôbec zadarmo. Takýto „filmový zážitok“ doma pri TV vás bude stáť pomerne viac ako lístok do kina.

Ktoré filmové štúdia s tým súhlasili?

  • Warner Bros.
  • Universal
  • Fox
  • Disney
  • Sony
  • Lionsgate
  • Paramount
zdroj: aroundyou.com.au

Štúdio Fox takýto krok považujú naozaj za seriózny a svoje výtvory vypustia v rozmedzí 4045 dní po uvedení do kín. Ak by vás ich film zaujal, zaplatíte 30 dolárov.

zdroj: tenrandomfacts.com

Universal má k tomu úplne iný postoj. Ich filmy by sa mali na internete objaviť pomerne skôr. Už 20 dní po premiére v kinách si ich budeme môcť vychutnať na internete za 20 dolárov.

zdroj: fastcodesign.com

Najkratšiu dobu stanovilo štúdio Warner Bros., ktorých filmy na internete uvidíme už o 17 dní po premiére v kinách. Avšak najkratší čas znamená aj najviac peňazí. Poplatok 50 dolárov sa nevyhne nikomu, kto si film bude chcieť pozrieť na internete skôr.

Za skrátenie času medzi kinopremiérou a uvoľnením do ďalšej distribúcie sú aj Lionsgate, Paramount, Sony či Disney.

V súčastnosti sa filmy na internet dostávajú približne 90 dní po svojej premiére na striebornom plátne. Niektoré štúdia ich sprístupňujú po 70 dňoch. Tento krok pravdepodobne naznačuje, že predaj DVD každým dňom klesá. Ďalším problémom je fakt, že nie každý film zarobí toľko, koľko si naozaj zaslúži. Takto by mohlo dojsť k výrazne väčšiemu polepšeniu daných filmov. Mladšia generácia je však zvyknutá na používanie služieb ako Netflix, ktoré im film poskytnú ihneď. Predsa len, nikomu by sa nechcelo čakať dlhé mesiac, než uvidíme filmy na internete v dobrej kvalite.

Pokiaľ by na to pristúpilo aj Disney, Star Wars VIII by sme si mohli doma užiť oveľa skôr!
Pokiaľ by na to pristúpilo aj Disney, Star Wars VIII by sme si mohli doma užiť oveľa skôr!, Zdroj: starwars.wikia.com

Primárnym cieľom tohto „projektu“ je zisk väčšej čiastky peňazí. Úspech určite nie je vylúčený a niektoré filmy by mohli konečne na domácej pôde zarobiť poriadny balík.

Aké ponaučenie z toho vyplýva? Načo platiť zbytočné peniaze, keď si môžeme pozrieť KINORIP. V tomto prípade žarty bokom a verím, že aj po takejto novinke sa už čoskoro uvidíme v kine!  

ZDROJvariety

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -