Zoradili sme filmy Rýchlo a zbesilo od najhoršieho po najlepší

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Ktorý film zo série Rýchlo a Zbesilo je najlepší?

Rýchle autá, krásne ženy a skvelá akcia. Tieto slová zdobia extrémne populárnu filmovú sériu Rýchlo a Zbesilo (2001 až 2021). Vďaka nej sa preslávili dnes už nebohý Paul Walker a jedna z najväčších hereckých hviezd Vin Diesel. Postupne sa k sérii pripojili napríklad aj Dwayne Johnson či Jason Statham.

Od premiéry prvého dielu ubehlo už takmer 23 rokov, a preto sme sa rozhodli, že zoradíme filmy zo série Rýchlo a Zbesilo a zistíme, ktorý diel je najlepší.

10. Rýchlo a Zbesilo 2 (2003)

Za vôbec najhorší diel z tejto série považujeme práve tento druhý. Po skvelej a úspešnej prvej časti prišla nudná druhá časť.

Svoje v tom zohral aj fakt, že Vin Diesel sa neobjavil po boku Paula Walkera a jeho miesto mal nahradiť Tyrese Gibson ako Roman Pearce. A nie že by bol jeho výkon vyložene zlý, ale bez Vina Diesela a s podpriemerným scenárom či akciou to nemalo šťavu. Film síce dokázal v kinách zabodovať, rozhodne však nepotvrdil kvalitu prvého dielu.

9. Rýchlo a Zbesilo 9 (2021)

Takmer všetkých fanúšikov tejto akčnej série sklamal (zatiaľ) predposledný diel. Ten bol kvalitatívne takmer na úrovni dvojky, čo v tomto prípade vôbec nie je dobré. Tvorcovia sa pokúsili trochu oživiť dej tým, že nám predstavili brata Domonica Toretta Jakoba, ktorého stvárnil obľúbený John Cena. Lenže divákom sa to nepáčilo.

Aj keď film v kinách kvôli obľube divákov neprepadol, spokojní sme rozhodne neboli. V tomto prípade už nelogický a nudný dej nedokázali pozdvihnúť ani akčné sekvencie, ktoré pôsobili absolútne nerealisticky až vtipne.

8. Rýchlo a Zbesilo 10 (2023)

Zatiaľ posledný diel série je niekde medzi kvalitnou akčnou zábavou a nudným brakom. Na jednej strane to bolo zase o tom istom. Na Doma a jeho rodinu zase niekto útočil a oni sa bránili. No na druhej strane bol tým záporákom Dante Reyes.

Toho si s chuťou zahral herec Jasom Momoa. Ten dodal celému tomuto dielu šarm a lesk a takisto mnoho ružovej farby. Jeho postava je dostatočne bizarná na to, aby divákov zaujala. Kvôli otvorenému záveru s ním tvorcovia počítajú aj v ďalšej časti, a to je len dobre.

7. Rýchlo a Zbesilo 4 (2009)

Ide o prvý diel série, do ktorého sa po dvojdielnej prestávke vrátil Vin Diesel ako neohrozený Dom Toretto. Svoju postavu si zopakoval aj Paul Walker a takisto aj Michelle Rodriguez (Letty) či Jordana Brewster (Mia).

Napriek tomu, že to celé vyzeralo veľmi dobre, bol dej opäť nezáživný a diváci len čakali na to, kedy príde nejaká akcia. Tá mala lepšiu úroveň ako v takej deviatke, a aj preto je štvrtá časť série stále „znesiteľným akčným filmom“. A hodnotenie tohto snímku určite vyzdvihla aj krásna Gal Gadot ako Gisele. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -