Final Fantasy VII Remake dostáva poslednú ukážku pred oficiálnym vydaním

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

JRPG legenda sa nezadržateľne blíži 

Final Fantasy VII Remake je takmer tu. Väčšinu prezentácií, demoverziu a ukážok už máme za sebou. Najmä preto Square Enix, materské štúdio celej značky, vypustilo do sveta takzvaný Final Trailer, čiže poslednú ukážku, po ktorej bude zrejme nasledovať už len tradičný launch trailer.

Chýbať nakoniec nebude ani ukážka, respektíve video, ktoré sa popýši kvalitnými hodnoteniami, nakoľko všeobecný predpoklad je taký, že si remake japonskej spoločnosti Square Enix vyslúži slušné známky.

Ostatne, nie až tak dávno zverejnená demoverzia sa dočkala nadmieru vrúcnych reakcií, kde takmer každý tento remake velebil a ani zahraničné média nešetrili patričnou chválou.

Čo nám nová ukážka priblížila? 

Prvá časť traileru sprevádzaná piesňou Hollow sa venuje viac-menej postávam a tomu, akú roľu budú zohrávať v rámci príbehového diania. Pochopiteľne, pre fanúšikov sa nejedná o zaujímavé informácie, keďže ich už dobre poznajú. Na druhej strane kratšie sekvencie a útržky z dialógov nováčikom v tomto masívnom RPG veľa nepovedia.

Preto bude pre väčšinu hráčov druhá časť ukážky omnoho pútavejšia, keďže predvádza doposiaľ nevidené gameplay zábery. Konkrétne jednu masívnu akčnú sekvenciu, kde sa preháňate na motorke a sekáte do mohutných nepriateľských konštrukcií. Rovnako nám boli predstavené ďalšie druhy oponentov, pričom za zmienku rozhodne stojí robotický dom s vlastnými nohami.

Ako nás o tom presvedčili už predchádzajúce videá i demoverzia, súbojová zložka, ktorá bude v tomto prípade hrať prvé husle, pôsobí výborne, svižne a moderne. Final Trailer ešte väčšmi pridáva na intenzite a predstavuje nespočetné množstvo špeciálnych útokov s rôznymi zbraňami, v ktorých sa dá neraz až stratiť.

Final Fantasy VII Remake
Zdroj: techspot.com

Final Fantasy VII Remake na našej hernej platforme už budúci týždeň 

Očakávaná prerábka, o ktorú sa zaujímajú ako nostalgickí hráči, tak aj potenciálni budúci fanúšikovia, vychádza 10. apríla 2020, exkluzívne pre konzolu spoločnosti Sony, teda pre PlayStation 4. Treba však dodať, že sa jedná o časovú exkluzivitu, ktorá skončí v roku 2021.

Súčasne treba spomenúť, že nepôjde o plnohodnotnú hru, respektíve remake nevyrozpráva kompletný príbeh Clouda Strifea. Jedná sa o prvý diel, prípadne epizódu, ktorá pokryje len časť hry. I tak si ale vývojári zo Square Enix stoja za tým, že remake ponúkne päťdesiatšesťdesiat hodinovú hernú kampaň.

Každopádne, ďalšie epizódy sú veľkým otáznikom a neurčitou neznámou, ku ktorej sa môžeme len veľmi ťažko vyjadriť, keďže japonskí autori tak trochu mlčali. Rozoberali síce existenciu a fungovanie prvej časti, ale v skutočnosti sme sa nikdy nič konkrétne o pokračovaniach nedozvedeli.

Final Fantasy VII - remake
Zdroj: gamedevolution.com

Jeden z možných variantov je nasledovaný – Square Enix už začalo pracovať na druhej časti, ktorá rozvinie príbeh sledovaného RPG a vyjde práve v roku 2021. Autori by v takomto prípade mohli vydať druhú epizódu exkluzívne pre spoločnosť Sony (vtedy už zrejme na PlayStation 5) a prvú hru by vydali na PC, prípadne nadchádzajúci Xbox.

Momentálne však ide výhradne o subjektívne domnienky, ktoré nie sú potvrdené a až čas ukáže, či boli pravdivé a správne. Preto nám nateraz nezostáva nič iné, ako sa tešiť na prichádzajúce JRPG a na vlastnej koži zistiť, koľko obsahu v ňom budeme môcť nájsť.

Ako si myslíte, že to bude s časovou exkluzivitou a ďalšími epizódami, respektíve časťami Final Fantasy VII Remake? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -