Prezradilo oficiálne PlayStation video existenciu Final Fantasy VII Remake na PC?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Očakávané JRPG si vybojovalo výborné recenzie

Krátko pred oficiálnym vydaním len málokto predpovedal neúspešnú budúcnosť pre remake jedného z najlegendárnejších japonských RPG všetkých čias. Svojho času predsa len zaujalo emotívnym príbehom, fantastickými svetmi a taktickou súbojovou zložkou, ktorá bola v remaku pretvorená do dynamických akčných sekvencií s miernou nutnosťou premýšľať.

Najmä preto sa remake tešil obrovskej priazni hráčskeho spektra a v recenziách si vyslúžil metascore 87%, čím takmer dobehol originál z roku 1997 (ten sa dočkal skoro až absolútneho hodnotenia a získal megalomanských 92%). Takmer nikomu pritom neprekážal fakt, že sa nejedná o kompletný príbeh a budúcnosť druhej časti je momentálne úplne neznáma.

Každopádne, otázka PC verzie bola pre nás všetkých veľkým otáznikom. Square Enix začalo osobné počítače akceptovať ako plnohodnotnú platformu, i keď v minulosti japonskí autori vydávali výhradne na konzolách spoločnosti Sony. Nové ďakovné video však pravdepodobne prezradilo, že sa s PC verziou počíta a dokonca je v príprave.

Takže exkluzivita Final Fantasy VII Remake neplatí?

Aktuálne sa môžu mnohí domnievať, že exkluzívnosť pre PlayStation 4 je zrušená. To však nie je tak úplne pravdou, keďže už od samotného počiatku bolo známe, že potrvá iba do roku 2021. Koniec koncov, v minulej novinke týkajúcej sa Final Fantasy VII  sme písali o tom, že je verzia pre majiteľov počítačov pravdepodobne vo vývoji a vyjde budúci rok.

Je možné, že najnovšie video s názvom „Thank you for waiting…“ tieto tvrdenia nenápadne potvrdilo. Síce sa jedná o video, ktoré vyšlo prostredníctvom kanálu PlayStation, v úplnom úvode ďakovnej ukážky je jasné napísané, že hrateľnosť bola snímaná na PC.

Final Fantasy VII
Zdroj: getpopularnews.com

Je síce pravdou, že zvyšok ukážky predstavuje gameplay z PlayStation 4, ale tradične sa v úvode zobrazuje názov verzie, ktorá je prezentovaná. S istotou nemôžeme vylúčiť ani fakt, že sa jedná o PC verziu, ktorá je však ovládaná prostredníctvom ovládača DualShock 4, čo v súčasnosti nie je ničím netradičným. Nehovoriac o tom, že by tak vývojári šikovne oznámili a súčasne i spochybnili existenciu očakávanej verzie.

Okrem toho vidíme v samotnom závere videa nápis, ktorý hovorí – Play First on PlayStation 4. Snáď netreba prízvukovať, čo môže podobné prehlásenie predznamenávať.

Čiže vo videohernej sfére to v podstate znamená, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou intenzívne pracuje na Final Fantasy VII Remake, respektíve jeho počítačovej edícii. Samozrejme za predpokladu, že sa nejedná o veľmi oneskorený aprílový žart. Aktuálne teda musíme počkať na oficiálne vyjadrenia vývojárov, ktorí buď potvrdia, prípadne vyvrátia existenciu PC verzie, no prikláňame sa skôr k prvému variantu.

Tešíte sa na prípadnú PC verziu legendárneho JRPG, ktoré masovo spopularizovalo ságu Final Fantasy? Pokojne sa s nami podeľte o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -