Režiséri Avengers: Endgame – Mohol tento kľúčový moment vyzerať inak?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Finále Avengers: Endgame nebolo len ukončením 3-hodinového filmu. V skutočnosti šlo o vyvrcholenie celého MCU, predchádzajúcich 22. filmov, 11 rokov budovania rozsiahleho vesmíru s množstvom postáv. To je celkom veľká zodpovednosť, ktorú mala niesť len jedna sekvencia… No aj napriek veľkému tlaku to tvorcovia zvládli. Dnes sa v skratke pozrieme na to, ako bratia Russovci rozhodli o jednom z kľúčových momentov samotného konca!

koniec avengers: endgame thanos
Zdroj: menshealth.com, pond5.com

Mohlo vyzerať finále Avengers: Endgame inak?

„Strávili sme veľa času v strižni, hrali sme sa so sekvenciou, v ktorej sa objavujú portály,“ prezradili režisér Anthony a Joe Russovci. Na pleciach mali obrovské bremeno, chceli si byť teda istí, že konečný výsledok sa čo najviac blíži dokonalosti. Ďalej prezradili, kedy sa až rozhodli, ako chcú, aby scéna prebiehala: „Stopercentne dokončená tá scéna bola možno len mesiac pred premiérou filmu v kinách.“

Mali na výber z miliónov možností. Zmeniť najmenší detail by mohlo znamenať rozdiel medzi veľkolepým a uspokojivým finále a chabým sklamaním. Filmárske aspekty ako tempo scény, kinematografia, produkčný dizajn pľacu a dokonalosť vizuálnych efektov boli samozrejmosťou. Veľká časť rozhodnutí však mala dočinenia aj s príbehom samotným.

finále Avengers: Endgame
Zdroj: knowyourmeme.com

Ako si určíte spomínate, z prvého portálu, ktorý sa otvoril, prišiel Black Panther. Moment to bol úžasný, o tom niet pochýb. Tu nám však napadla otázka: prečo práve on? Respektíve, ako sa režiséri dokázali rozhodnúť, ktorá zo všetkých rôznych postáv sa vráti na scénu ako prvá? Takto sa k tomu vyjadrili samotní režiséri:

„Vždy sme chceli, aby bol Sam [Wilson] prvý, kto bude s Captainom komunikovať cez slúchadlo. Sam bol naposledy vo Wakande, logicky by teda prvý portál, ktorý by sa otvoril, bol ten wakandský. A prvý človek, ktorý by portálom z Wakandy prešiel, by, samozrejme, bol samotný kráľ, opäť privádzajúc svoju armádu na ochranu Capa a celého sveta.“

koniec avengers: endgame black panther portaly
Zdroj: cinemablend.com

Správne rozhodnutie

Vyjadrenie režisérov Avengers: Endgame pochádza z Redditu, kde pre fanúšikov usporiadali tzv. AMA (Ask Me Anything – Opýtaj sa ma čokoľvek). Táto otázka je obzvlášť zaujímavá z jasných dôvodov.

Je viacero postáv, ktoré sa ako prvé mohli objaviť miesto kráľa T’Challu, a emocionálny efekt by bol možno ešte silnejší. Dobrým príkladom je napríklad Bucky, ktorý má so Steveom Rogersom dlhú históriu.

Captain America
Zdroj: comicbook.com

Z portálu však vyšili Black Panther, Okoye a Shuri. To, že to boli práve oni, môžeme brať symbolicky. Oni sú novou generáciou superhrdinov, zatiaľ čo Captain America toho má za sebou už naozaj veľa. Tým, že sa ukázali na scéne ako prvé práve tieto charaktery, nám tvorcovia jasne ukázali, že sa nemáme upínať na minulosť, ale hľadieť do budúcnosti. Budúcnosti plnej ďalších vzrušujúcich príbehov a nových postáv.

Ako na vás zapôsobilo finále Avengers: Endgame, konkrétne scéna s portálmi? Mal sa miesto Black Panthera ako prvý objaviť niekto iný? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: cbr.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -