Filmy

Režiséri Avengers: Endgame – Mohol tento kľúčový moment vyzerať inak?

Finále Avengers: Endgame nebolo len ukončením 3-hodinového filmu. V skutočnosti šlo o vyvrcholenie celého MCU, predchádzajúcich 22. filmov, 11 rokov budovania rozsiahleho vesmíru s množstvom postáv. To je celkom veľká zodpovednosť, ktorú mala niesť len jedna sekvencia… No aj napriek veľkému tlaku to tvorcovia zvládli. Dnes sa v skratke pozrieme na to, ako bratia Russovci rozhodli o jednom z kľúčových momentov samotného konca!

koniec avengers: endgame thanos

Zdroj: menshealth.com, pond5.com

Mohlo vyzerať finále Avengers: Endgame inak?

“Strávili sme veľa času v strižni, hrali sme sa so sekvenciou, v ktorej sa objavujú portály,” prezradili režisér Anthony a Joe Russovci. Na pleciach mali obrovské bremeno, chceli si byť teda istí, že konečný výsledok sa čo najviac blíži dokonalosti. Ďalej prezradili, kedy sa až rozhodli, ako chcú, aby scéna prebiehala: “Stopercentne dokončená tá scéna bola možno len mesiac pred premiérou filmu v kinách.”

Mali na výber z miliónov možností. Zmeniť najmenší detail by mohlo znamenať rozdiel medzi veľkolepým a uspokojivým finále a chabým sklamaním. Filmárske aspekty ako tempo scény, kinematografia, produkčný dizajn pľacu a dokonalosť vizuálnych efektov boli samozrejmosťou. Veľká časť rozhodnutí však mala dočinenia aj s príbehom samotným.

finále Avengers: Endgame

Zdroj: knowyourmeme.com

Ako si určíte spomínate, z prvého portálu, ktorý sa otvoril, prišiel Black Panther. Moment to bol úžasný, o tom niet pochýb. Tu nám však napadla otázka: prečo práve on? Respektíve, ako sa režiséri dokázali rozhodnúť, ktorá zo všetkých rôznych postáv sa vráti na scénu ako prvá? Takto sa k tomu vyjadrili samotní režiséri:

“Vždy sme chceli, aby bol Sam [Wilson] prvý, kto bude s Captainom komunikovať cez slúchadlo. Sam bol naposledy vo Wakande, logicky by teda prvý portál, ktorý by sa otvoril, bol ten wakandský. A prvý človek, ktorý by portálom z Wakandy prešiel, by, samozrejme, bol samotný kráľ, opäť privádzajúc svoju armádu na ochranu Capa a celého sveta.”

koniec avengers: endgame black panther portaly

Zdroj: cinemablend.com

Správne rozhodnutie

Vyjadrenie režisérov Avengers: Endgame pochádza z Redditu, kde pre fanúšikov usporiadali tzv. AMA (Ask Me Anything – Opýtaj sa ma čokoľvek). Táto otázka je obzvlášť zaujímavá z jasných dôvodov.

Je viacero postáv, ktoré sa ako prvé mohli objaviť miesto kráľa T’Challu, a emocionálny efekt by bol možno ešte silnejší. Dobrým príkladom je napríklad Bucky, ktorý má so Steveom Rogersom dlhú históriu.

Captain America

Zdroj: comicbook.com

Z portálu však vyšili Black Panther, Okoye a Shuri. To, že to boli práve oni, môžeme brať symbolicky. Oni sú novou generáciou superhrdinov, zatiaľ čo Captain America toho má za sebou už naozaj veľa. Tým, že sa ukázali na scéne ako prvé práve tieto charaktery, nám tvorcovia jasne ukázali, že sa nemáme upínať na minulosť, ale hľadieť do budúcnosti. Budúcnosti plnej ďalších vzrušujúcich príbehov a nových postáv.

Ako na vás zapôsobilo finále Avengers: Endgame, konkrétne scéna s portálmi? Mal sa miesto Black Panthera ako prvý objaviť niekto iný? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: cbr.com, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár