Historický seriál zo Slovenska skončil. Zlomil všetky rekordy sledovanosti, finálne bolo veľkolepou rozlúčkou

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Seriálový hit sa rozlúčil na vrchole ako top program dňa

Dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa na obrazovkách televízie Markíza tešil v jesennej sezóne veľkému diváckemu úspechu a pre tento rok sa rozlúčil so skvelými číslami. Vo štvrtok 30. novembra 2023 sa v oboch hlavných cieľových skupinách stal najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Záverečná 15. premiérová epizóda 4. série Dunaja dosiahla v cieľovej skupine 12 až 54 rokov rating 8,9 % a nadpriemerný podiel na trhu 29,4 %. Obľúbený divácky hit prekonal v sledovanosti konkurenčný seriál Nemocnica (podiel 16,1 %) na TV Joj aj zábavnú šou Hit roka (podiel 6,7 %) na Jednotke RTVS.

serial dunaj k vasim sluzbamň
Zdroj: TV Markíza

Veľké finále série plné silných emócií, dramatických zvratov a šokujúcich odhalení si pozrelo 527-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Fanúšikovia Dunaja si môžu v utorok, 5. decembra 2023, so začiatkom o 20:30 hod. vychutnať ešte vianočný špeciál.

Bodovala aj Farma a TV noviny

Jednotkou na trhu v čase vysielania bola aj nasledujúca reality šou Farma. Nová epizóda zaznamenala rating 4,9 % a tretí najvyšší trhový podiel 27,9 %. Druhým najsledovanejším seriálom na trhu sa vo štvrtok stala podvečerná Mama na prenájom, ktorá si pripísala výborný rating 5,6 % a trhový podiel 22,9 %. Novú epizódu sledovalo celkovo 366-tisíc divákov.

tv markiza operatori vyjadrenia
Zdroj: TV Markíza

Najsledovanejšími spravodajskými programami dňa sa vo štvrtok stali večerné spravodajské relácie TV Markíza – Počasie (podiel 22,6 %) a Televízne noviny (podiel 21,9 %). Aj v univerzálnej cieľovej skupine 12+ obsadili druhú štvrtkovú priečku aktuálne informácie o počasí, ktoré si na Markíze pozrelo 434-tisíc divákov. Súhrn najdôležitejších udalostí dňa v Televíznych novinách sledovalo celkovo 418-tisíc divákov.

Markíza prekonala konkurenciu aj popoludní so sériou príbehov Rodinné prípady (podiel 22,0 %) a reláciami Prvé Televízne noviny (podiel 28,1 %) a Reflex (podiel 23,2 %).

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -