Nové detaily o finálnej bitke Game of Thrones menia všetko, čo sme doteraz vedeli!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Asi nie som sám, ale mne sa zdá, že od siedmej série epického seriálu Game of Thrones ubehla už večnosť. Čakanie na finálnu, ôsmu sériu Piesne ľadu a ohňa je naozaj úmorné. Skončili sme tým, že spadla veľká stena na severe a medzi Night Kingovou armádou a ľuďmi nestojí už žiadna prekážka. Ako sa to všetko skončí? Kto zasadne na Železný trón a bude vládnuť Siedmim kráľovstvám? S ktorými postavami sa nadobro ukončíme? Odpovede nepoznáme, jedno však vieme – čas, kedy sa o tom rozhodne.

názov prvého Game of Thrones prequelu
Zdroj: fanfest.com

Finálna bitka Game of Thrones

Ako vieme, záverečná séria bude zatiaľ najkratšou zo všetkých. Skladať sa totižto bude len zo 6 častí, ktoré však majú byť dlhšie a veľkolepejšie. Premiéry prvej epizódy sa dočkáme už v apríli 2019 a nám všetkým je jasné, aká táto séria bude: epická. Obrovské scény so stovkami ľudí a neuveriteľné bojové sekvencie – aj na to sa môžeme tešiť. Všetko však bude trochu inak, ako sme si doposiaľ mysleli.

Logiku by dávalo, že pred zaslúženým koncom príbehu musí prísť finálna bitka. So 6 ostávajúcimi časťami sme preto očakávali, že táto bitka sa odohrá buď v poslednej alebo predposlednej epizóde, a jej dopadom, teda zauzleniu zvyšných príbehom, sa budeme venovať len posledné minúty seriálu. Predstaviteľ Night Kinga, slovenský herec Vladimír Furdík, však prekvapil:

„V tretej epizóde poslednej série sa odohrá bitka, ktorá sa podľa tvorcov stane historickým momentom televízie. Takmer celá časť bude venovaná práve tejto bitke, ktorá potrvá zhruba hodinu.“

prequel seriál zo sveta Game of Thrones
Zdroj: bustle.com

Čo to znamená?

To, že seriál Game of Thrones sa pokúsi znova zapísať do histórie, až tak prekvapivé nie je. Šokovalo nás však to, že táto bitka sa odohrá už v tretej časti, z čoho vznikajú neuveriteľné špekulácie. Bude Night King porazený už v strede finálnej série? Znamená to, že zvyšné epizódy sa budú venovať sporom medzi záujemcami o Železný trón?

V tomto momente môžeme len hádať. Je však veľmi realistické, že dokončiť a „doklepať“ zvyšok príbehov potrvá aj tri hodinové epizódy. Žiadnemu fanúšikovi sa to však nepozdáva. Takto obrovský seriál totižto jednoducho nemôže skončiť inak ako veľkolepým zvratom a napínavou bitkou. Popri tom však musíme mať na pamäti, že ak sa najväčšia bitka odohrá už v 3. epizóde, to ešte neznamená, že ku ďalším bojom už nedôjde. Na to si však budeme musieť zopár mesiacov počkať.

Zdroj: nerdist.com

Tiež sa tešíte na apríl 2019, kedy vyjde prvá epizóda finálnej série Game of Thrones? Čo myslíte, o čom budú posledné 3 časti po veľkolepej bitke? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: news.com.au, mashable.com, telegraph.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -