Naše trhacie kalendáre sú nachystané a ich koniec značí dátum 14. apríl. Práve vtedy sa začne vysielať ôsma a zároveň posledná séria seriálu Game of Thrones z produkcie HBO. Iba nedávno sme sa dočkali prvého plnohodnotného traileru, ktorý nás zároveň pripravuje na finálnu bitku.

Tá sa natáčala dlhých 11 týždňov výhradne v noci, pričom sa v nej proti sebe postaví armáda mŕtvych proti armáde živých. Jej názov znie Battle of Winterfell (Zimohrad), no herci a tím túto brutálnu trojmesačnú produkciu poznajú pod názvom “The Long Night“. Najnovšie informácie dokonca hlásajú, že sa naozaj máme na čo tešiť!

Jon Snow v Battle of Bastards
Zdroj: newsweek.com

Finálna bitka Game of Thrones

Režisérom tejto epizódy je Miguel Sapochnik, ktorý zároveň vyhral ocenenie Emmy za jednu z najlepších častí seriálu, “The Battle of the Bastards“. Finálna bitka bude vôbec najdlhšie pretrvávajúcim súbojom v histórii kinematografie. Porazí tak aj 40-minútovú scénu Helm’s Deep zo série Pán prsteňov.

Práve túto scénu režisér študoval a bral si z nej inšpiráciu, aby v divákoch nenavodil pocit “bojovej únavy”. Ako sme spomínali vyššie, Bitka za Zimohrad sa natáčala 11 týždňov počas dlhých nocí, mrazivých teplôt a krutých podmienok. Štáb sa tak nevyhol ani rôznym zraneniam, mdlobám na pľaci či astmatickým záchvatom jedného člena tímu.

Game of Thrones
Zdroj: pinterest.com

Nepôjde tak len o najväčší súboj v seriáli Game of Thrones, ale o vôbec najdlhší a najepickejší súboj v histórii filmov a seriálov. Na Slovensku sa ôsma séria začne vysielať 15. apríla o 03:00 ráno, pravdepodobne hneď s českými titulkami. Na dabing si potom počkáme ďalší týždeň.

Pokiaľ sa chcete o finálnej sérii dočítať niečo viac, určite klikajte na tento odkaz! Tak čo, tešíte sa na epickú Bitku za Zimohrad?

Zdroj: slashfilm.com