Finálna epizóda seriálu Game of Thrones dorazila s prvou ukážkou a vyzerá to tak, že budúci pondelok nám všetkým odpadnú sánky!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vysoko očakávané finále seriálu Game of Thrones sa nepretržite blíži a po vypustení šiestej časti (oficiálne dnes v noci) sme hneď dostali aj krátku upútavku k finálnej epizóde. Seriál po celý čas nasledoval „mapu„, ktorú vybudoval George R. R. Martin. Ten sa vždy sústredil hlavne na príbeh troch postáv – Cersei Lannister, Jon Snow a Daenerys Targaryen. A zatiaľ, čo sa väčšina šľachticov snažilo získať železný trón v Kráľovskom prístavisku, Jon sa začal pripravovať na oveľa väčšiu vojnu. A tá vojna sa konečne blíži!

Nočný kráľ sa dostáva bližšie k poslednej prekážke, ktorá stojí medzi ním a Westerosom. Najnovšia, šiesta časť s názvom „Beyond the Wall“ nám ukázala, že niektoré legendy sú skutočné. Presvedčila sa o tom už aj matka drakov, ktorá si po prvýkrát mohla na vlastné oči prehliadnuť armádu mŕtvych. Povedal som nejaký spoiler? Nemyslím si, nakoľko táto situácia bola jasná a zreteľná už od samotného začiatku, čo sa Jon a jeho skupina nepostrádateľných vybrala nájsť „živý“ dôkaz. Podľa novej ukážky na finále sa im to podarilo a nás čaká, dúfam, že nie nudné, stretnutie troch vyššie spomínaných postáv.

Čo nám presne ukázal tento krátky prínos?

HBO debutovalo túto novinku len pár hodín po premiére a do vzduchu sa ihneď dostalo pár otáznikov. Nachádza sa na stretnutí aj Daenerys? Podľa všetkého tomu tak nebude a jej miesto zaujal Tyrion Lannister. Ďalej máme záber na večne nespokojnú Sansu, ktorá si kráča po hradbách Winterfellu. Žeby nejaká vzájomná konfrontácia medzi jej sestrou a Malíčkom? Okrem mítingu však zaujme aj bojové pole. To vyzerá naozaj heroicky a posledný diel nám možno opäť ukáže nádherný súboj medzi viacerými armádami.

Zdroj: screencrush.com

Všetkým už pravdepodobne pomaly dochádza, ako skončí siedma séria Game of Thrones. Nočný kráľ si pre nás určite pripraví nemalé prekvapenie, ktorá nás uzemní na zadok… bohužiaľ… na ďalšie nekonečné obdobie čakania. A Jonove slová nám to len potvrdzujú:

„Je tu len jedna vojna, na ktorej záleží. A tá už prišla.“

Nakoľko patrím medzi tých, ktorí si prečítali uniknutý scenár siedmej série, je niekedy náročné nepovedať niečo, čo by skutočného fanúšika seriálu mohlo raniť. Preto by som na záver dodal len to, že finále by malo byť naozaj famózne a plné prekvapení. Ak sa už nič nepokazí a nedostane na internet skôr ako by sa malo, všetko to vypukne budúci pondelok. Do tej doby sa poriadne pripravte, pretože nový kamarát Nočného kráľa to poriadne roztočí.   

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -