Indie hra Firewatch dostane filmovú adaptáciu!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V svete hier je indie titul Firewatch nezvyčajnosť. V hre nenájdeme žiadne zbrane, súboje, výbuchy alebo mýtické tvory. Hra je pokojná, mysteriózna adventúra, ktorej dej sa odohráva v pustom Wyomingskom lese. A teraz sme sa dozvedeli, že hra dostane filmové prevedenie.

Nádherný západ slnka v hre
Nádherný západ slnka v hre

Dúfam, že film nebude sklamaním, ako väčšina filmov založených na hrách. Na filme Firewatch budú nezávislí vývojári hry Campo Santo spolupracovať s indie štúdiom Good Universe. Hollywood Reporter nám oznámil, že firmy spolu podpísali zmluvu o budúcej spolupráci na hrách a filmoch, prioritu má adaptácia Firewatch.

Firewatch, čo a ako?

Audiovizuálne skvostná hra vyšla vo Februári tohto roku s pozitívnymi hodnoteniami. IGN dal hre nádherných 9,3 bodov z 10. Firewatch rozpráva príbeh vdovca, nového v osamelej práci strážcu lesa. Jedinú spoločnosť mu robí kolegyňa z najbližšej strážnej veže, s ktorou komunikuje pomocou vysielačky. Ako ide čas ďalej, začínate si všímať ako vás pozoruje mysteriózna postava. Toto bude pravdepodobne hlavný prvok hry, na ktorý sa film zameria.

Vysielačka je jedným z klúčových aspektov hry
Vysielačka je jedným z kľúčových aspektov hry

Jeden z dôvodov, prečo hra obdržala tak nadpriemerné hodnotenia od kritikov bol neuveriteľne skvelý dabing. O ten sa postarali Cissy Jones a Rich Sommer. Hra tiež disponuje ohromujúcou minimalistickou grafikou, ktorá dokonalo zachytáva oranžovú jeseň vo Wyomingu. Do dnešného dňa bolo predaných už takmer milión kópií.

Pozrite si trailer na hru tu:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=d02lhvvVSy8]

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -