Hororovka Five Nights at Freddy’s sa nakoniec dočká filmovej adaptácie. Natáčanie začne na jar

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po rokoch uviaznutia vo vývoji sa filmová adaptácia hry Five Nights at Freddys posúva vpred. Potvrdil to aj autor hororovej série Scott Cawthon, ktorý nás okrem iného potešil informáciou, že pripravovaný film spoznal svoj scenár.

Projekt má na starosti Blumhouse Productions a k dnešnému dňu poznáme aj plánovaný začiatok natáčania. To by malo oficiálne započať na jar 2021 a fanúšikovia tejto ikonickej hororovky sa môžu začať tešiť.

Five Nights at Freddy’s film
Zdroj: movieweb.com

Tvorca Scott Cawthon prezradil o scenári k filmu Five Nights at Freddy’s

„Bola to dlhá cesta, tak sa poďme pozrieť na niektoré scenáre, ktoré prešli mojimi rukami v posledných rokoch, bez konkrétneho poradia. Niektoré z nich pochádzali z veľkých štúdií, niektoré od veľkých režisérov, niektoré odo mňa a iné od najatých scenáristov,“

Povedal Scott Cawthon na margo všetkých scenárov. Ak si to teda zhrnieme, pri zozname scenárov tvorca spomenul tieto výtvory – scenár „F„, scenár „Plushies Take Manhattan„, scenár „Random Charlie“ a scenár „Pawn Shop„. Všetky vyššie menované scenáre však nepochodili a Cawthon sa nakoniec rozhodol pre scenár „Mike„, ku ktorému sa vyjadril nasledovne:

„Základné nastavenie: Toto dáva zmysel. Prečo som nad tým nikdy nerozmýšľal? Problémy: Je to naozaj dobrý mix a obsahuje najlepšie kúsky zo všetkých scenárov, takže to vlastne žiadne problémy nie sú. Všetky postavy sú správne, ako aj motivácia a podiel. Verdikt: Áno, ideme do toho. Je to zábavný, strašidelný a skvelý príbeh.“

Five Nights at Freddy's
Zdroj: pinterest.com

Z histórie ikonickej hororovky

Pokiaľ vám niečo hovoria mená ako Freddy FazbearBonnie alebo Chica, ste na správnom mieste. Hra Five Nights at Freddy’s patrí medzi najlepšie hororové počiny a má naozaj zaujímavý a mysteriózny príbeh.

Prvá hra bola vydaná v auguste roku 2014 a ihneď sa stala obrovským fenoménom ako medzi hráčmi, tak aj medzi YouTubermi. Odvtedy sme sa dočkali ešte piatich ďalších pokračovaní, pričom žiadne nestratilo na svojej kvalite.

Rozšíriť toto univerzum pomocou filmu je tak veľmi dobrým nápadom. Dúfame len, že sa snímka nezaradí medzi všetky ostatné nekvalitné filmové adaptácie hier.

Čo hovoríte na filmovú adaptáciu hry Five Nights at Freddy’s, ktorá sa konečne posúva vpred? O vaše názory nám nezabudnite zanechať dole v komentároch. 

Zdroj: reddit.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -