Zahrá si Florence Pugh vo filme Duna: Časť 2? Je v hľadáčiku pre stvárnenie veľmi dôležitej postavy

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Florence Pugh vo filme Duna: Časť 2

Zatiaľ čo pred pár desiatkami rokov vyvolala ošiaľ kniha, v dnešnej dobe to urobil film. Duna je minuloročným veľkofilmom, ktorý lámal rekordy v sledovanosti aj zárobkoch a kritici ho nešetrili chválou. Dnes už je film nominovaný na niekoľkých Oscarov. Takmer ihneď bolo pre veľký úspech oznámené aj pokračovanie. Duna: Časť 2 by tento rok mala začať nakrúcanie a je dosť možné, že sa ho zúčastní aj herečka Florence Pugh.

Film Duna natočili podľa prvej polovice rovnomennej knihy od spisovateľa Franka Herberta. Dielo sa zameriava na rod Atreidesovcov, ktorých vesmírny imperátor presunul na púštnu planétu Arrakis. Tá je aj napriek nehostinnému prostrediu významná, lebo je na nej dôležitá surovina – korenie. Toto korenie dáva rôzne psychotropné schopnosti ako napríklad schopnosť navigovať vesmírne lode počas letu vesmírom.

Duna viac nahoty
Zdroj: wallpapersden.com

Našlo si pokračovanie svoju princeznú Irulán?

Prvý film, ktorý spracoval len polovicu knihy, bol nádherným dielom. To nám ukázalo pád rodu Atreidesovcov. Zaujímavejšou je ale druhá časť knihy a pripravovaný film Duna: Časť 2, ktorý nám ukáže život Paula Atreidesa (Timothée Chalamet) a jeho matky Lady Jessicy (Rebecca Ferguson) medzi fremenmi, medzi ktorých patrí napríklad Paulova milenka Chani (Zendaya) alebo šéf kmeňa Stilgar (Javier Bardem).

Druhá časť nám ale predstaví aj nové postavy, ktoré sa v knihe ukázali neskôr alebo ich jednoducho režisér Denis Villeneuve chcel predstaviť až v pokračovaní. Jedným z nich je napríklad Feyd-Rautha Harkonnen, dedič Harkonennovského trónu, ktorý získa po svojom strýkovi. O ňom sa povráva, že si ho zahrá herec Barry Keoghan. Po novom sa ale diskutuje aj nad tým, že Florence Pugh si zahrá princeznú Irulán Corrino.

Princezná Irulán, Paul Atreides
Paul Atreides z filmu Duna (2021) a princezná Irulán z filmu Duna (1984); Zdroj: screenrant.com

Pugh je ale ešte len v prvých fázach jednania s tvorcami o tejto úlohe a teda nie je stopercentne obsadená. Princezná Irulán sa v knihách stala Paulovou manželkou a šlo o dcéru padišacha imperátora Shaddama IV., na ktorého kasting taktiež prebieha. Irulán je síce vedľajšia postava, no v politike sveta je významnou figúrkou. Tiež je nadanou spisovateľkou a v knihách vidíme nad každou kapitolou úryvky z jej kníh o jej manželovi.

Florence Pugh patrí v poslednej dobe medzi najžiadanejšie herečky

Pugh by do role určite zapasovala, pretože je skvelá herečka a vie zahrať hocičo. Za film Malé ženy ju ku príkladu nominovali na Oscara za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Momentálne si zahrá aj v pripravovanom filme Oppenheimer od Christophera Nolana. Taktiež je jednou zo žien, nad ktorými sa uvažuje, že ich obsadia do hlavnej role v životopisnom filme o speváčke Madonne. A ak by to nestačilo, Pugh v minulom roku zahviezdila aj v MCU.

Florence Pugh ako Yelena Belova
Zdroj: Marvel

Tam sa z nej stala nová Black Widow/Yelena Belova a ukázala sa až v dvoch projektoch – filme Black Widow a v seriáli Hawkeye. Herečke teda teraz ide karta a zbiera všetky významné role, pričom princezná Irulán môže byť ďalšou z nich. Pugh ale už niekoľkokrát dokázala, že si tie role zaslúži, a že patrí medzi najlepšie herečky svojej generácie. A osobne by som bol aj zvedavý na to, ako by sa popasovala s rolu dcéry najmocnejšieho muža vo vesmíre.

Chceli by ste, aby tvorcovia druhej časti obsadili do role princezny Irulán herečku Florence Pugh? Ak nie, koho by ste radšej v tejto úlohe videli? Dajte nám svoje názory vedieť dole do komentárov.

Zdroj: deadline.com, thewrap.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -