Nevinná hra sa zmení v nočnú moru | #FOLLOWME RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

#FOLLOWME RECENZIA

#FOLLOWME RECENZIA – Režisér Will Wernick nám prináša po jeho prvom filme Escape Room ďalší letný horor. Tentokrát je to opäť príbeh o úniku z nebezpečného miesta – #FOLLOWME. Tieto typy hororov sa stále tešia popularite a sú tu s nami už veľmi dlho. Kto by predsa nepoznal sériu Saw alebo film Kocka?

Najnovší príspevok do tohto hororového podžánru spája túto tematiku so sociálnymi sieťami a nástrahami, ktoré nám môžu tieto moderné výdobytky priniesť. Film sa takýmto spôsobom snaží byť relevantný a dať Escape Room zábave hlbší zmysel. Ako teda dopadol najnovší film Willa Wernicka? Prekonal svoje predošlé dielo?

#FOLLOWME
Zdroj: amazon.com

Už to nie je iba hra

Cole (Keegan Allen) je hviezdou sociálnych sietí. Spolu so svojimi najlepšími kamarátmi si užíva dobrodružný život, ktorý každodenne ukazuje svojim fanúšikom prostredníctvom video vlogov. Cole už vyskúšal takmer všetko čo život ponúka, no jeho fanúšikovia chcú stále viac. Spolu so svojimi kamarátmi sa teda vydá do Moskvy, kde im záhadný ruský milionár ponúka niečo, čo ešte nezažili.

Ponúkne im vstup do legendárnej únikovky, ktorá bola vytvorená špeciálne pre nich. Cole a jeho kamaráti neváhajú a do tejto vzrušujúcej hry sa bez zaváhania zapoja. Avšak postupne prichádzajú na to, že hranica medzi skutočným životom a životom na sociálnych sieťach sa zmenšuje a partia kamarátov musí bojovať o prežitie.

#FOLLOWME
Zdroj: amazon.com

Útek z gulagu

Prvá štvrtina filmu #FOLLOWME sa venuje predstavovaniu hlavných postáv, z veľkej časti prostredníctvom ich vlogov. To by bolo normálne v poriadku, kebyže hlavné postavy tohto filmu nie sú nesympatické, otravné a extrémne plytké. S nikým si tu nemôžeme nadviazať vzťah alebo súcit.  Sledujeme iba skupinu hlupákov a netrpezlivo čakáme na ich hrozný osud.

Pokus o prácu s postavami tu je. Tvorcovia sa snažia navodiť motív, v ktorom sa Coleovi kvôli sociálnym sieťam rúti vzťah s jeho priateľkou. Avšak ani toto vôbec nefunguje, pretože o jeho priateľke Erin sa absolútne nič nedozvieme. Prvý akt je utrpením. Potom príde konečne to, kvôli čomu sme si kúpili lístky do kina. Boj o prežitie v Escape Room. Avšak film sa drží s brutalitou príliš na uzde a nástrahy, ktorým partia čelí, sú príliš prvoplánové a nudné.

Čo je veľká škoda, pretože Escape Room v štýle ruského gulagu nebol vôbec zlý nápad. Film je okrem toho veľmi priemerne a lacno natočený. Takmer každá scéna je nasvietená ako reklama. Celé to vyzerá, akoby produkcia trvala dva týždne. Som fanúšikom aj lacných brakových hororov s hlúpymi postavami, avšak tie to vyvážia béčkovou zábavnosťou. Na #FOLLOWME nie je okrem pár neplánovane vtipných momentov zábavné absolútne nič.

#FOLLOWME
Zdroj: amazon.com

Avšak treba uznať, že odkedy začnú postavy bojovať o prežitie, tak film naberie slušné tempo a nepretržite sa v ňom niečo deje. Je v ňom minimum hluchých momentov, takže by mal udržať vašu pozornosť od začiatku do konca. Niektoré slabšie scény navyše povznesie soundtrack, ktorý je pomerne kvalitný a dodáva scénam atmosféru, ktorú tak zúfalo potrebujú. Tvorcovia sa navyše neboja zabíjať hlavné postavy jednu po druhej, čo je tiež fajn.

Pointa filmu a záverečný zvrat sa tvária tak strašne vážne a hlboko, akoby si tvorcovia mysleli, že vytvorili film ako od Davida Finchera. Zvrat nedáva pri dôkladnejšom pohľade na predošlé dianie absolútne žiadny zmysel. Celé to pôsobí ako prilepené na poslednú chvíľu. Ako posledný pokus o to, aby si diváci odniesli so záverečnými minútami filmu pocit šoku a prekvapenia a úplne zabudli na ten podpriemerný film, ktorý tomu predchádzal.

#FOLLOWME
Zdroj: amazon.com

#FOLLOWME RECENZIA – Zhrnutie

#FOLLOWME je veľmi priemerným letným hororom s nesympatickými postavami, chabou réžiou a lacnou produkciou. Avšak svoj koncept využíva naplno a vo filme sa neustále niečo deje. Po prvej štvrtine nemá takmer žiadne hluché miesto, takže nudiť by ste sa pri jeho pozeraní nemali. Ak máte chuť na rýchlu hororovú zábavu v chládku kinosály, #FOLLOWME by mal na príjemných 88 minút udržať vašu pozornosť. 5/10.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -